zpět na časopis | fórum | napište mi | vydavatel - astrologické služby | pro čtení časopisu si stáhněte Acrobat Reader
                                                        | galerieFIFI vybírá FILMY PRO ZADNÍ ASTROLOGY - pro oblažení duše. A možná přihodí i KNIHU.
Kontury pouze tušené dovolí si FIFI zvýraznit.

A když filmy, tak začneme SERIÁLEM!
FIFI doporučuje klasiku, která je cvičebnicí archetypů a mnohokráte se osvědčila, když bylo potřeba někomu, komu jsou vcelku buřt řeckořímská božstva, osvětlit cože a jakže ty planety.

NEMOCNICE NA KRAJI MĚSTA.

Samosebou se rozumí, že jen díly sepsané SLUNCEM = Jaroslavem Dietlem. Tzn. prvních dvacet.
Pojďme k dalším:
LUNA - doktorka Králová, anestezioložka.

MERKUR Pro - sestra Marta Huňková.
MERKUR Epi - Ema.

VENUŠE Jitřenka - doktorka Alžběta Čeňková. Mluví a bojuje.
VENUŠE Večernice - sestra Ina. Mlčí a jede si svoje.

MARS - doktor Arnošt Blažej.

JUPITER - doktor Štrosmajer.

SATURN - primář Sova.

URAN - "mladý" Karel Sova.

NEPTUN - doktor Řehoř.

PLUTO - ředitel Pekař.

Kde je doktor Cvach, ptáte se?
Inu, do něj Slunce schovalo takové ty stíny. Třeba Merkur když se rozjede, umí pindat jako Cvach. Trapný Mars se dokáže k ženě zachovat jako Cvach k Martě Huňkové. Zvrhlý Jupiter se jako Cvach nadouvá a předvádí před návštěvami, kdy každej normální archetyp zaleze do sprch. Zapšklý Saturn se ohání prostudovanou odbornou literaturou, aby zakryl svou neschopnost.
V postavě Cvacha se Slunce prostě vyřádilo - a nabídlo i řešení: přesadit jinam! Změna prostředí léčí. Vzpomeňte na Cvacha na ministerstvu, při souboji Marse a Urana o kandidaturu!

Teď, když jsme si prosvištěli základy, můžeme se kochat. A to scénami, jimž Fifi říká Konjunkční debaty.

SATURN CON VENUŠE: Památný proslov Sovy pod deštníkem, adresovaný třeštící Alžbětě a uzavřený slovy: "Jsem si jist, že už s ortopedkou hovořím!" a jak jdou potom vážným krokem…

LUNA CON VENUŠE: Doktorka Králová se svěřuje Alžbětě, že bude mít dítě. Alžběta opět třeští jak vyšitá Jitřenka a Luna se jen pěkně uculuje…

MARS CON JUPITER: Pěkná tichá válečnická. Mars Blažej má krátce poté, co odmítl přijmout na oddělení mladého Sovu, zlomenou ruku a leží ve své kanceláři. Přivolá Jupitera Štrosmajera a řekne mu, aby za něj prozatím převzal primariát. Štrosmajer mu na rovinku řekne, zda si je vědom toho, že jakmile to převezme, ihned povolá Sovu, respektive oba Sovy (Saturna aj s Uranem). Blažej jen procedí mezi zuby: "Právě proto to dělám!"

MARS CON MERKUR: Jeho Vysokoblahorodí primář Mars Blažej potřebuje Merkura (jako každej). Merkur Martička ví moc dobře, proč si Večernice brala ty noční služby…. Což náhle ustane v momentě, kdy je dítě s Marsem počato. Mars jakoby náhodou potká Merkura a velmi zvysoka se ho táže, zda již netřeba na oddělení nočních výpomocí (pač se diví, kam Venuše najednou zapadla). Merkur, koktajíc, podává raport… když tu náhle udělá "éé…vona to neveme". Mezi Marsem a Merkurem se odehraje ohromující mimická scéna, a Marsu to docvakne:"…je gravidní?!? Hh. Tak to ji nebudeme rušit, že." A odhřmotí s výrazem slibujícím velmi dramatická příští.

MARS CON VENUŠE VEČERNICE: Večernice Ina dosáhle svého a počne s Marsem dítě. Je poté zdrcena jeho zuřivou reakcí (…"to dítě sis se mnou zorganizovala, abys mě zničila???") a absolvuje interrupční komisi (za vydatné pomoci Merkura). Když už se odevzdaně sune do nemocnice na potrat, připlete se ke scénce, kdy Mars na chodbě předvede sebe sám v plné síle u příležitosti kauzy Zelinářka. Venuši spadnou šupiny a odejde z potratovny středem. ("Já si to dítě nechám!!")

MARS CON JUPITER CON PLUTO OPO URAN:
Scénka v Plutově ředitelně. Mars, Jupiter a Uran jsou pozváni, aby vyslechli závěrečné slovo komise z ministerstva, která prošetřovala případ zelinářky Dobiášové. Komise dá ošetřujícím planetám a potažmo Plutovi ještě před vynesením rozsudku možnost krátce promluvit na téma, zda použité léčebné postupy byly správné a zda okresní nemocnice byla svými prostředky plně schopna takový případ zvládnout. Mars se vyjádří jasně, Jupiter mu potvrdí muziku, Pluto si pobrukuje….. a Uran zničehonic začne koktat něco na téma, že odborníci z Prahy…on s tou galaxií nedá pokoj! Všem třem účastníkům konjunkce napřed vypadnou pojistky a pak začnou pumpovat páru. Marsův kotel naplno vybuchne na doktorském pokoji! "O CO VÁM JDE? O CO VÁM JDE??? Atd. Více takových Marsů:-D A plyne z toho poučení NESER MARSE, KDYŽ NEMÁŠ JASNÝ, ZA CO BOJUJEŠ!

NEPTUN CON LUNA:
Poté, co se Neptun pokusí nalákat Jitřenku na sektorovou sedačku, gramofon a Bacha, což mu překazí hokejista, přimkne se k Luně a nabídne jí sňatek. Nějaký čas společně pečují a Luně to začne vyhovovat, když tu náhle Neptun zmizí do Afriky. Hm, co se dá dělat.

JUPITER CON LUNA:
Velmi decentní. Luna odhalí Jupiterovu chorobu a předloží mu pravidla, jak o sebe pečovat. Jupiter se ujistí, zda chápe správně, že je konec s bujarostí, a pravidla péče jí stanoví sám. Na závěr jí políbí ruku, omlouvaje se, že přitom nepoužil dřepu. Kdo by neplakal…

JUPITER CON SATURN série první:
Následuje po strašné scéně, kdy se Saturn rozzuří na Jitřenku, která jaksi v dobré víře povykládala hokejistovi, že se už nikdy docela neuzdraví, a vyhodí ji z ortopedie. Téhož večera jde Jupiter Štrosmajer hrdinně do konjunkce se Saturnem za Jitřenku orodovat, což se povede, hurá!

JUPITER CON SATURN série druhá:
Doktorka Fastová přivádí Saturna v Týništi do velikého pomykova! Jednak tím, jak rozvíří a posléze usadí personál, druhak svou epickou erotickou historií i přítomností. Saturn se svíjí, leč nakonec se i on rozžije!

Tak, miláčkové zadní astrologové, a včil už to umíte taky. Dle libosti si objevujte další a další krásné scénky, přibarvujte archetypy znameními a domy, a nezapomeňte si užívat aspektů. Nemocnice už 2x vyšla na DVD, takže si ji může dopřát opravdu každý. Fifi přeje příjemný pobyt!

| www.rezonance.cz | www.astrologie.cz | www.prorudhyar.cz