zpět na časopis | fórum | napište mi | vydavatel - astrologické služby | pro čtení časopisu si stáhněte Acrobat Reader
                                                        | galerie
V. Lunační cyklus


      Na symbolické cestě lunačním cyklem jsme vždy, když začínáme s někým nebo něčím navazovat vztah. Chceme-li s tím, kdo nás láká a zajímá navázat vztah, jsme na tom stejně jako Exupéryho Malý princ, který si chce hrát s liškou. Než se tak stane, musíme projít jednotlivými fázemi. "Musíš si mne ochočit," říká liška a tak utvořit vztah.

      Při prvním setkání vstupujeme do 1. osminy. Nov je symbolem všech začátků, kdy se v skrytu klube na povrch impulz, nápad, touha. Liška by řekla: " Co je důležité, je očím neviditelné." V začátku se projeví síla, podstata a charakter, ke kterému vztah směřuje.

      S 2. osminou přichází možnost, že nedostaneme potvrzení o platnosti našeho vztahu. Hledáme cesty, jak ve vztahu expandovat. Objevujeme energii, která nám pomůže vztah vyživovat tak, abychom už nebyli sami. Jako Malý princ prokazujeme trpělivost a den za dnem to s liškou zkoušíme znovu.

      3. osmina přináší nutnost se rozhodnout, jak vztah upravit a naplnit. V této fázi musíme jeden pro druhého vzplanout a hrdě demonstrovat své rozhodnutí.

      4. osmina začíná uvolněním, které nabízí prostor k tomu, aby si vztah našel formu, svůj jedinečný charakter.

      5. osmina je plná světla a my na sebe dobře vidíme. Už se známe a víme, co kdo potřebuje, a co má rád. Cesta vzájemného poznávání se proměňuje. Společně se zaměřujeme do budoucnosti. Přestavujeme vztah na společenství.

      V 6. osmině udržuje pospolitost vztahu víra ve společnou budoucnost. Ve vztahu vznikají pojmy, které oběma účastníkům pomáhají v přesunu na novou kvalitu bytí. Liška s princem naleznou význam slova řád, a každý den, v učenou hodinu se setkávají. Upevňují spojení, které si v 7. osmině získává na respektu. Ve vztahu si jsou vzájemně autoritami, které spolu spolupracují na zvýšení kapitálu vztahu.

      8. osmina účastníky natolik sdruží, že se jejich vztah začne prolínat a otiskovat do okolního prostředí. Příběh tich dvou se začne spojovat s dalšími příběhy a nikdo neví, zda se ti dva na chvíli dotkli archetypu, nebo se archetyp snaží dotknout jich. Navazují vztah s celkem větším než jsou sami, ale právě v tu chvíli stojí opět na začátku. Někdo otevře knihu, (navazuje vztah) a začte se do příběhu o Malém princi a lišce.

      Nové novoluní rozehrává nové představení, které slovy Exupéryho správně uvidíme jen srdcem.

| www.rezonance.cz | www.astrologie.cz | www.prorudhyar.cz