Horoskop lunární 8. – 11. června 2017

Není nic lepšího, než když se srdce vydá na cesty.

Srdce ví, že mapa není území.

Jen vědomí by nemělo zapomenout a být u toho.

Srdce totiž nerado cestuje samotné.

Ilustrace: Sergio Bambaren

8.– 10. června – Měsíc ve Střelci, 9. úplněk

11. června – Měsíc v Kozorohu

 

Jakmile se budeme ptát na názor více lidí, dostane se nám celá paleta možných odpovědí, ve kterých se jen tak nevyznáme. Co člověk, to jednoduše názor. Během čtvrtka si někteří z nás nechají až příliš mluvit do života a jiní zas mohou propadnout pocitu, že musí druhým mluvit do jejich záležitostí. Lunární fáze se blíží k úplňku a tak nežeňme věci do extrému. Měsíc v opozici vůči Merkuru a později v kvadratuře vůči Neptunu bude zrcadlit snahy rychle vyjádřit to, co cítíme, bez ohledu na hlubší promyšlení celé záležitosti.

Úplňkový pátek vynese na povrch ideály a masové názory. Můžeme být pod vlivem toho, co se obecně myslí, říká a dělá. Osobní, alternativní názor může být potlačen až možná zatlačen do kouta! Měsíc v konjunkci se Saturnem v opozici na Slunce v T-kvadratuře na Neptuna jen odpoví na otázku, jak pohodlně zachovat stávající status-guo bez nezbytně nutných změn. Neptun v kvadratuře na Saturn hraje podivnou roli. Ve své podstatě by měl rozpouštět to, co přežilo zkostnatělo a co zabraňuje rozvoji a transformaci. Forma jeho působení je však velmi podivná. Rozpouští po kapkách, pomalu a tak si můžeme myslit, že se nic pořádného neděje, ale opak je pravdou. Veškeré drobné proměny, masové tlaky na vlády, populistické projevy, náboženská hnutí a mnohé další jsou Neptunovy projevy. Tlačí nás do lůna bezpečného pocitu schovaného pod větou: „Chtějí to všichni“, dělají to všichni.“ Ukáží se nám, plody novoluní (25.5.), které by měly ukázat pravou podobu toho, oč nám jde. Neptun se Saturnem přehodí přes košík plodů „ochranný“ pláštík a na sklizené plody zapomeneme. Nenechme se opít rohlíkem, až nám bude někdo zvenčí či naše vlastní mysl říkat, co máme a nemá dělat. Jak na to? Netlačit na pilu, nespěchat, poslouchat hlas tělesných reakcí, důvěřovat intuici. Nesnadné, ale možné!

Sobota pomůže mnohým najít správnou míru a jasně stanovit hranice mezi soukromým a obecným. Den posílí naši produktivitu, soustředěnou činnost a také spravedlivý pohled na dění v našich vztazích. Měsíc spolu se Saturnem uzavřou tríny k Venuši a Uranu. Můžeme tak prožít příjemný den, který si dobře naplánujeme a přes pevnou strukturu se nezalekneme nezbytné improvizaci.

V neděli uděláme krátký proces s tím, co nás zdržovalo, nebo se nám nepřiměřeně lepilo na paty. Nebudeme chtít být na nikom závislí. Měsíc v Kozorohu v trinu na Venuši v Býku přinese podporu a zpevnění toho, co je pro důležité. Můžeme si dobře odpočinout, nebo naopak užít náš program. Zemská znamení zdůrazní praktičnost a smyslnost. Vařme, pečme, milujme a tvořme, neboť neděle bude přát těm, kteří se nebojí pustit se do křížku s hudbou, tvorbou a láskou.

astroložka Martina Lukášková

www.transformotor.cz

Astrologická škola pro statečné

(právě otevřen nábor do nového ročníku)

Ilustrace: Sergio Bambaren

Comments are closed.