Horoskop lunární 16. – 22. října 2017 + Volby 2017

Vždy je toho víc, než jen to, co se nám na první pohled nabízí!

Pondělí 16. října – Měsíc v Panně

Reálný pohled na naše povinnosti nám pomůže najít vhodný a účinný způsob, jak je splnit v co nejkratším čase. Na práci nebudeme sami, neboť pondělí nám do cesty postaví dobré pomocníky. V odpoledních hodinách si všimněme sledu běžných úkonů, které děláme, aniž bychom o nich přemýšleli. Možná nás napadne, jak něco dělat jinak a mnohem jednodušeji. Vlna imaginace, příjemného citového rozpoložení i spirituální rozjímání čeká ty z nás, kteří se mohou odpoledne při toulkách přírodou anebo procházce městem zastavit a spočinout chvíli ve svém vnitřním světě.

Úterý 17. – středa 18. – čtvrtek 19. října – Měsíc ve Váhách, 19. novoluní

Zásady a pravidla mohou zasáhnout i do našich citů. V úterý můžeme podlehnout citovému pesimismu, a to jen proto, že se mnozí budou držet formálního chování. Těžko se nám bude improvizovat, nebo naznačovat, že se věci mají jinak, než tak, jak jsme je schopni v dané chvíli vyjádřit. Mars v konjunkci s Měsícem v kvadratuře na Saturna si prostě vyžádá své. Během úterý se prostě soustřeďme na to, co je zrovna před námi a nevymýšlejme si nic navíc. Chceme-li něco získat či prosadit použijme přesně ty prostředky, které jsou pro danou věc obvyklé. Na improvizace, novoty a inovace nebude nikdo zvědavý. Stručnost a věcnost se bude počítat.

Ve středu budeme notně kritičtí a šmahem můžeme něco ohodnotit a rychle zaškatulkovat. Potřebujeme-li se vyznat v nové situaci, bude se nám určitá opatrnost a rezervovanost hodit, ale při jednání ve známém prostředí se takový postup stane branou k předsudkům. Měsíc se spojí s Venuší ve znamení Váhy, ale bez aspektů k dalším planetám. Mnohé se bude zdát pěkné, příjemné a snadné, jenže jak se k tomu dostat? Naplnění, dosažení a získání toho, co se nám bude líbit, nebude snadné a vyžádá si notnou dávku trpělivosti. Mars je sice ve volnější konjunkci s Venuší, ale kvadratury vůči Saturnu se nezbavil. Takže nečekejme zázraky a raději se držme faktů. Chceme-li, aby nás druzí pochopili, musíme jim to jasně říct. Na náznaky se hrát nebude.

Čtvrteční novoluní vyšponuje napětí do maxima. V následujícím měsíci můžeme očekávat bouřlivé situace, které otřesou s ustálenými zvyky. Nov na konci znamení Váhy v konjunkci s Jupiterem a Merkurem na začátku Štíra jsou fakticky slušnou náloží, kterou podpálí Uranova opozice a Neptunův trioktil. Expanze za využití efektivní analýzy, instinktů a subjektivního pocitu, co by se mělo, vystřelí vpřed ty, od kterých se to tolik nečekalo. Při Volbách 2017 mohou být překvapením vyrovnané pozice menších stran a pokles očekávaných hlavních favoritů. O tom, jak se bude sestavovat vláda, si můžeme nechat snít, neb to bude podivná směs, která si jen tak nesedne. Oslavenci před sebou mají opravdu bohatý a nevyzpytatelný rok, který může proměnit jejich sny v realitu. Otázkou je, co si vlastně v hloubi srdce přáli? Nebojte se radikálních rozhodnutí a změn, které se na vás valí. Berani narození mezi 13. – 19. dubnem by měli právě v tomto měsíci udělat zásadní rozhodnutí a vstoupit jednou nohou do míst, která jsou zbrusu nová. Dynamické dny je budou motivovat ke změnám.

Pátek 20. – sobota 21. – neděle 22. října – Měsíc ve Štíru

V pátek můžeme být plni různorodých informací, názorů a postojů, ve kterých se nám nebude dařit vyznat. Můžeme být více staženi do sebe a jen stroze vyjadřovat své názory a city. První volební den bude ve znamení Měsíce v konjunkci s Merkurem v trinu na Neptuna. Naše emocionální rozhodnutí ovlivní volbu, ale mnohým také dovolí nehlasovat vůbec. Je otázkou, zda budeme volit dle svého srdce, intuice na základě programu stran, nebo podle sloganů, hesel a předkládaných ideologií anebo se na volby vykašleme.

Sobota a neděle

Sobota spojí Měsíc sextilem s Plutem a přinese opravdu hlubokou pravdu o stavu naší společnosti. To, co bylo očekávané, se zcela nenaplní. Citové uvolnění, že víme, jak si stojíme, bude pro mnohé impulzem k dalším akcím a konkrétním plánům. Odhlédneme-li od politického dění, přinese víkend uvolnění a to hlavně v rovině citové. Konečně bude příležitost vyjasnit si to, co stálo mezi námi a našimi partnery. Neváhejme jít s kůží na trh, neboť můžeme zjistit, že i druhá strana touží po objetí a lásce. Máme-li naplánované aktivity, nepochybujeme o tom, že je splníme. V neděli dejme prostor tomu, co k nám nenadále přijde. Můžeme objevit netušený rozměr již známých věcí, aktivit či informací.

Volební zamyšlení

Při pohledu na polední konstelace horoskopu předsedů stran a tranzitní situace k volebnímu pátku se ukazuje toto:

ANO – Babiš má v tranzitu Merkur a Měsíc (zastupující lid) v konjunkci nativním Měsícem a Saturnem, který je ještě podpořen sextilem Pluta. Tranzitní Uran v opozici na Venuši a kvadratuře na nat. Jupiter a Uran. (Nadhazuji jen to nejdůležitější. Čas horoskopu z ověřeného zdroje). Přišlo mi, že ti, co jsou rozhodnuti volit ANO, svůj hlas nezmění. Voliči jsou loajální. Babišův horoskop je však dost vachrlatý. Má v životě hodně změn, které odráží jako pingpongové míčky a i přesto, že se mu podaří volby ustát, bude jeho situace dost nepříjemná a plná překvapení. Balancuje na ostří nože a může stačit málo a začátek příštího roku mu udělá čáru přes rozpočet. Přesto si myslím, že má velkou šanci volby vyhrát, ovšem nemyslím si, že by nějak dramaticky předběhl další strany.

ČSSD – Sobotka (čas neznám) vede stranu velmi nejasným směrem. Nepřesvědčivé tranzity příliš neslibují. Jeho síla se rozpouští. Zachránit situaci může Zaorálek, ale i tak to není valné. Pokles hlasů bude pro stranu vážným tlakem na restrukturalizaci.

KSČM – Filip(čas neznám) nevím, co k tomu napsat, snad jen to, jak je pozoruhodné, že mají v čele muže, který ještě dlouho nebude mít kloudné tranzity, aby se něco změnilo. Stabilní stav. Nic veselého. (Přiznávám, nejsem objektivní, neb tuto stranu nechápu a nechci chápat. Od revoluce nic neudělali, ale stále se drží. Nemají škraloup, krom minulosti a ta je pro mne, nezapomenutelná)

ODS – Fiala(čas neznám) strana bude mít oporu o pravicové voliče a někteří i zapomenou na minulost a dají straně svůj hlas. Přesto Neptun v opozici na Slunce předsedy strany ukazuje, že není jasné, jak to se stranou bude. Její program je ovlivněný tlaky z venku, ale nepřináší vizi, která by stranu někam posunula. Udrží se, posílí, toť vše.

TOP 09 – Kalousek (čas neznám)má to pěkné. Uranv trinu na Slunce. Marsv trinu na Venuši. Straně pomůže jeho odvaha a podobně jako Bělobrádek si strana polepší. Jeho projevy mohou voliče emocionálně ovlivnit a fakta, která podá, dají zapomenout na minulé chyby. Naskočil na vlnu a nebojí se plavat. Kdo by mu tedy připomínal, jeho chyby?

Piráti – Bartoš (čas neznám)má to moc pěkné. Jeho ovlivnění společnosti a hlavně stabilní projev, pevné zásady a podpora strany ukazuje, že Bartoš vybojuje straně hlasy navíc. Piráti si v parlamentu sednou, a tak překvapí. Mají potenciál rozčeřit hladinu naší politiky a polepšit si opravdu výrazně.

SPD – Okamura (čas neznám) to má vyvážené a je škoda, že neznám čas narození, neb by to pomohlo. Zajímavé je, jak se drží na vlně a má jasný směr vpřed. Jeho voliči se budou muset popasovat s tím, že jeho tah na branku, je čistě osobní hra a stranický program se bude dělat na koleně. Je ztělesněním určitých představ, a proto není důležité, zda má strana program. Neptun v trinu na Slunce. Pokud mu nerupnou nervy, může získat hlasy i nerozhodných voličů. Posílí.

KDU-ČSL – Bělobrádek má Urana v trigonu na Mars ve Střelci. Odvážná situace, které straně pod jeho vedením přidá. Myslím si, že si polepší.

STAN – Gazdík se může spolehnout na své oddané voliče, tedy lidi, pro které strana něco udělala. Podpora místních lokálních kandidátů ale nebude stačit. Pokud se dostanou, tak jen těsně. Přesto to má Gazdík moc příznivé a mě se to jeví, že o něm uslyšíme.

Zelení – Stropnický (čas neznám) dá šanci straně získat staré dobré hlasy. Takže bych nečekala pokles. Stana má nějakou tradici a pro některé voliče bude vítaným východiskem z nelehkého volebního balíčku. Saturn v příznivých aspektech k Marsu Venuši ukazuje, že je Matěj stabilní figurou voleb, která má co nabídnout. Otázkou je, zda bude stačit drzejším kolegům z jiných stran.

Celkově si myslím, na základě horoskopu České republiky, že se proti sobě postaví síla starých stran a nových hnutí a to tak, že se vyváží. Důležitá bude volební účast, která nemusí být tak silná a pak hlasy těch, kteří volí raději bezpečí tradice proti hlasům nových stran, mohou být relativně vyváženy. Je to jasný konec starého rozložení pravice-levice, a to může být vítaná změna, která pomůže proměnit dění v republice. Rozhodující hlas budou mít předsudky a to proti komukoliv a jakkoliv. Venuše ve Váhách v opozici vůči Luně České republiky ukáže, že může rozhodnout pohodlí, jednoduchá ale i povrchní zhodnocení situace. Ve výsledku, teď je to ještě dobré. V roce 2019-20 se budeme divit víc, ale také můžeme to, co se nám nebude líbit zvrátit. Jen je třeba, abychom se svými hlasy či nehlasování nezbavili možnosti do dění zasahovat. Svět se mění a k tomu určitá úzkost patří. Úzkost z možné totality ekonomické i politické, úzkost z neochoty přizpůsobit se klimatické změně, úzkost z toho, že pohodlí vítězí na spoluprácí a tlak na výkon odebírá čas na spolupráci, sounáležitost a kultivování lidství. Úzkost však v sobě skrývá také odvahu. Odvahu překonat překážky. Takže, cituji kolegu: „Bradu vzhůru!“

Příjemný týden přeje

astroložka Martina Lukášková

www.transformotor.cz

Astrologická škola pro statečné

Comments are closed.