Astrologická škola pro statečné – 30. běh září 2021 – červen 2023

22. běh září 2013 - červen 2016 Read the rest of this entry »

Horoskop pro 42. týden – úplněk našich očekávání

Úplněk se účastní T-kvadratury na Plutona a Slunce je posíleno o konjunkci s Marsem. Napěťová konstelace, která si hledá ventil a vynáší na povrch to, co bylo skryté nebo nejasné. Čekají nás dny, kdy se nám vyjasní situace a to na mnoha rovinách. Však tento měsíc už začal vynášet na povrch to, o čem se mnozí zdráhali mluvit. Ekonomická krize a k tomu přírodní jevy, které nás výrazně ovlivňují i přesto, že se odehrávají jinde na planetě, jsou témata, která bychom neměli ztrácet ze zřetele. Je to situace napjatá, ale všechna napětí jsou v horoskopu úplňku odvedena harmonickými aspekty, takže by to nemělo být tak drsné, jak to může na první pohled vypadat. Uvědomit bychom si měli, že konstelace naznačují, že podněty k upevnění moci, k vůdcovství posilují a to, že o nich chvíli neslyšíme, neznamená, že nejsou. Read the rest of this entry »

Novoluní 6. října 2021 …

Novoluní se tentokrát potká s Marsem na 14°znamení Váhy v přesném oktilu na Venuši Večernici na posledním stupni Štíra. Je to zajímavá konstelace, která vypovídá o tom, že nastávající lunární měsíc bude vyzývat k aktivní účasti na poli vztahů a mezilidské komunikace. Read the rest of this entry »

Astrologická poradna

telefon +420 728 113 502

Foto Jiří Janda

Potřebujete nezaujatý pohled na Váš život nebo podporu druhého člověka?

Hledáte cestu a potřebujete se poradit s astroložkou s dlouholetou praxí?
Zkuste se informovat a objednat ke konzultaci

v týdnu od 4. října 2021 osobně, nebo na Skypu, WhatsAppSetup, Zoom či telefonu astrologmarluk@seznam.cz

telefon +420 728 113 502

Horoskop pro 39. týden

Sedím v učebně a malý a velký muž mi pokládají v pracovně podlahovou krytinu. Všimla jsem si opakujícího se jevu, neb poprvé, když přišli zaměřit podlahu, malý muž nadával, jak je to podloží špatné. Pak se na dlouho odmlčeli...musela jsem je nahánět, až přišli po několika týdnech podruhé a brousili podlahu a udělali stěrku a pak po týdnu potřetí položit krytinu. Vždy se opakoval stejný scénář a to, že malý muž je tím, kdo vidí všude problém a velký muž to nějak dá. Read the rest of this entry »

Horoskop pro 38. týden – úplněk a výzvy podzimní rovnodennosti

V úterý nás čeká úplněk, ve kterém se Měsíc potká s Neptunem a Slunce se přiblíží k Marsu. Napětí před volbami by se mohlo krájet, pokud by ho vlastně lidé jako napětí prožívali. Situace se jeví spíše tak, že ti, co se chystají k volbám, už jasně vědí koho a jak a ti, co nevolí, se o další nezajímají. Pokřiky politiků a jejich sliby vyznívají krapet do prázdna a ti, co minule kritizovali rozdávání koblížků, teď jezdí po městech a rozdávají nanuky. Uff. Možná se vám zdá, že do horoskopu by politika neměla patřit, ale i ta patří do sféry společensko-kulturní a její vliv a konkrétní ideologie zas do ranku Neptuna, který nám s úplňkem vstoupil do hry.

Opozice Marta k Neptunu by se snad mohla pokusit rozčeřit vlny, ale spíš jen tiše zabublá a vyplaví malichernosti, které jen unaví. Rozbušku si totiž Mars ve Váhách nemůže dovolit odjistit, takže si nemyslím, že by se objevil někdo s něčím překvapivým. Jedna ideologie vystřídá druhou, přičemž se nic nemůže změnit, neboť ti odcházející rozdali před odchodem karty tak, že nezbývá hrát s tím, co kdo drží v ruce (a to jak u nás, tak i ve světě). Ať se podíváte kamkoliv, jeví se situace, jako možná proměna, ale ve skutečnosti jsou to jen kosmetické změny a ve výjimečných případech se na plná ústa konečně řekne to, co bylo skrývané, jako tomu je v Afganistanu. Jde jen o hlasy, o lidi nejde nikomu. Moje lehce pesimistické hledisko na volby, je vedeno tím, že napětí, které horoskop skrývá, se nebude realizovat okázale, ale na úrovni běžných denních aktivit jedinců, kteří právě v těchto dnech mohou vidět sebe ze širšího úhlu pohledu či větší perspektivy. Únikům z všední reality je přáno, stejně jako iluzím, lžím, mlžením a masovým módám. Takže pozor, ať si v nastávajících dnech nepřiživíme závislosti na něčem či někom. Na úrovni větších systému,bychom měli brát vážně hlavně dění v přírodě, neboť projevy živlů jsou pro mnohé setkáním zcela osudovým. Výbuch sopky na Kanárských ostrovech, hádka o ponorky, které ničí život v moři, střelba mladého komsomolce v Parmě, to všechno jsou různé projevy stlačené energie, která dlouhodobě kumuluje a dosáhne-li svého vrcholu, bouchne. Jsou to smutné události, které ovlivní časem i nás samé. Takže otevřeme oči a zkusme vydolovat ze sebe vůli, kterou použijeme ke zlepšení svých životů a alespoň životů těch, co jsou nám nejblíže.

Mluvíme-li u symbolu Neptuna o vizi, musíme si říct, čím je vize? Vize jako taková zaměřuje náš pohled do budoucnosti a tím nás i připravuje na to, co bychom právě teď a tady měli dělat. Každému se může odhalit záblesk světla, ve kterém rozpozná budoucí rysy svého díla, ať už je jakékoliv.

V období úplňku a následné podzimní rovnodennosti bychom měli vědomě hledat to, co můžeme v běžném životě změnit. Neptun v opozici na Mars a Venuše v opozici na Urana, jsou jak Romeo a Julie, kteří tajně oddání se snaží proměnit svůj svět. On se nebojí pro ni mnohé obětovat a ona odvážně zkouší neprozkoumanou cestu temnotou. Tato podobenství budiž nám výzvou pro tyto dny:

Zkusit obětovat každodenní konzumní pohodlí a rozpoznat , bez čeho se klidně obejdeme.

Zkusit odvážně nové přístupy, s kterými jsme doposavad neměli tu čest se setkat.

Udělá-li tak každý stý člověk, může se mnohé změnit. Neptun jasně ukazuje cestu. Můžeme se spojit v mase těch, kdo se rozhodli jednat v každodenním životě jinak. Taková masa, ve které se jednotlivci neznají, jen se spojí na rovině vykonávané činnosti, má moc proměnit společnost. Zkusme to! Lhaním a manipulacemi jsme syceni dostatečně, takže už se klidně můžeme vrátit sami k sobě a ujasnit si, co vlastně chceme a co naopak nechceme dělat.

Podzimní rovnodennost je období, které působí dojmem zrychlení času. Můžeme prakticky zakusit, jak dění nabere spád a dny nám budou proklouzávat prsty jeden za druhým. Kdo se chopí výzvy, tomu se vize ukáže. Konstelace tedy vybízí, abychom v každodenních situacích naplňovali naše ideály, přenesli spiritualitu do praxe a neuzavírali ji jen do svátečních chvil, neboť jak Neptun naznačuje, každý okamžik může být sváteční právě proto, že je neopakovatelný.  

Odvahu Julie a soucit Rómea vám v každodenní praxi přeje Marluk.

PŘIHLÁŠENÍ k odběru novinek!