Lunární kalendář 27. – 29. březen 2017

LUNÁRNÍ KALENDÁŘ
27. Měsíc v Rybách,( v 16:10 do Berana)
28. – 29. – Měsíc v Beranu,
28. 3. – NOVOLUNÍ
 
Co se ti zase stalo,
proč odvracíš tvář?
Slunce ti vůli vzalo,
Luna ztratila svou zář?
 
Jsi jako uražené dítě,
co spadlo do hvězdné sítě.
Skuhráš si na život
s pocitem, že zas nejsi lodivod.
 
Zaposlouchej se do hudby nebe,
strach do sebe rychle vstřebe.
Je novoluní a tak se snaž,
Slunce s Lunou přeci dobře znáš.
(Marluk)
 
Pondělní dopoledne bude pomalejší a bude ještě prodchnuto zasněným světem znamení Ryby. V odpoledních hodinách vstoupí Měsíc do Berana a den dostane na dynamice a akci. Nesnažme se příliš rychle vklouznout do svižného pracovního tempa. Chvilka, kterou věnujeme vzpomínce na sen, pěknému pohledu do přírody, z okna nebo obraz, se nám zúročí v nastolené pohodě. Snění nemusí být na závadu.
Zaléváme, přihnojujeme a přesazujeme rostliny. Je-li to důležité, kastrujeme zvířata. Po výkonu je nechme v teple, ústraní a šeru.
Úterní novoluní bude tak trochu rozpačité. Volání po akci nemusí tak rychle najít přesný cíl. Jako bychom nevěděli co a jak udělat. Bude třeba dobře naslouchat vnitřnímu hlasu, který právě v úterý může mít hlavní hlas. Právě ten nás může vést ke koncentraci a v té bude klíč k úspěchu. Přimět vůli k tomu, aby se zaměřila a udržela u konkrétní věci, činnosti, bude úkol hodný každého z nás. Odpoledne bude náročnější a naše akce se ukáží namáhavější víc, než jsme si mysleli. Citlivější lidé mohou vnímat větší neklid, napětí, které bude třeba odvádět právě soustředěnou činností, vědomým dýcháním nebo meditací mettá.
Středa přinese nápady, rychlost úsudku a sílu k radikálním rozhodnutím, což se odrazí na společensko-kulturní rovině. Pokud neuvízneme v lákavém volání minulosti, zvyků a zaběhlých vyprázdněných tradic, můžeme opustit to, co se nám zdálo svazující a vykročit nově! Silné poryvy solární energie bude třeba distribuovat do všech činností. Mysleme na to, že Měsíc je zrcadlem, které odráží sluneční energii, vůli a tam, kam je třeba. V těchto dnech to bude nutnost odvážně vstoupit do našich aktivit a soustředěně jednat, být tedy vědomým aktérem a odmítnout mediumitu i svéhlavost.
Ve volné přírodě sbíráme jedlé rostliny – síla bude v listu, je nov. Řízkujeme muškáty, zkracujeme růže. Připravujeme záhony a cesty. Vyhrabáváme starou trávu a kypříme půdu. Zakládáme kompost. Nezasahujeme do pleti obličeje. Tělu dopřejme dostatek pohybu. Dopřejme si ovoce – vhodný čas na rozmrazení posledních zásob.
www.transformotor.cz
astroložka MARTINA LUKÁŠKOVÁ
Astrologická škola pro statečné (25. běh právě otevřen)
ILUSTRACE: DANIELA OLEJNÍKOVÁ

Svatojánský lunární kalendář 13. týden / Lunar calendar 13. week

Horoskop lunární 23. – 25. března 2017

 

  1. – 24. – Měsíc ve Vodnáři, 25. – Měsíc v Rybách

Příznivá čtvrteční atmosféra se odrazí v organizačních záležitostech, při jednání, schůzích a pohovorech. Preferovat můžeme rychlé jednání, jasná gesta a nebudeme se vyhýbat humoru. Vše můžeme zúročit jak na rovině osobní, tak profesní. Milé odpoledne se přesto může přehoupnout do vcelku uštěpačného večera. Měsíc uzavře kvadraturu s Marsem a tak po 19 hodině raději promasírujme tělo, dejme si koupel a šetřeme slovy.

pátek nečekejme přílišnou srdečnost. Věcnost bude stále převažovat. Pokud to pochopíme, vyjednáme a zařídíme vše potřebné. Nakonec určité emoční ztišení a posílení věcnosti, svižnosti a způsobu podání nám neuškodí. Všímejme si gest, neb ta prozradí záměry druhé strany. Pro ty, co obchodují, cestují, vyřizují nebo musí něco nastudovat, přichází podpůrný den. Jen si nenechme rozptýlit směr k cíli roztěkaností a množstvím lidí kolem nás.

Přihnojujeme a zaléváme rostliny a vysazujeme kořenovou zeleninu. Vysazujeme rostliny, u kterých chceme upřednostnit jejich pevnost, odolnost a vytrvalost.

Dny vhodné pro lymfatickou masáž. Stříháme muškáty, které začínáme probouzet ze zimního spánku.  Během dnů Štíra bychom se měli vyhnout tvrdému alkoholu a výrazně kořeněným pokrmům. Trávicí aparát si potřebuje vydechnout.

Sobota je spojena s dolní konjunkcí Slunce a Venuše. Dochází k bodu zlomu v oblasti našich vztahů, přání a libostí. Symbolizuje se tak obrat v emoční rovině. Klesající tendence se zastaví a naše síla začne stoupat. Do života se vrátí naděje a síla. Proto neztrácejme naději. Naše pozice se může do měsíce zlepšit! Nezbývá než si udržet naději a trpělivost. Konjunkce Slunce a Venuše stojí tak trochu stranou všech hlavních aspektů mezi planetami (viz obr.). Přesto svírají jeden z drobnějších aspektů zvaný decil (úhel 40°) s Měsícem a Marsem. Pro nás to znamená, že vynořující se „nová“ hodnota se do vědomí bude dostávat pomalu a neznatelně. Můžeme nabrat pocit, že se vlastně nic neděje a nestane. Představit si to můžeme, jako bychom vyšli na cestu a ztratili se. Po čase bloudění nás začne napadat, že náš cíl vlastně neexistuje a že možná ani nemá smysl jej hledat. Co uděláme s časem, ve kterém putujeme a bloudíme ke svému cíli? To je otázka, kterou nám aspekt novilu dává. Trpělivosti bude třeba, neboť oklamat nás mohou rychlé, blýskající se a zbrklé impulsy Beraní energie, které budou usilovat o pozornost našeho srdce. Takže do budoucích dnů si pamatujme okřídlené: „Neskoč na špek nabídkám vlastní mysli. Ptej se, srdce, zda dané opravdu chce“. Odpověď je jasná – ano/ne. Zlome vaz!

Zastřihujeme živé ploty. Vyčesáváme suchou trávu. Vyséváme fazole, hrách, papriku, rajčata, lilek. Případně přesazujeme vzešlé rostlinky. Kypříme půdu kolem stromů a přihnojujeme, následně mulčujeme.

Pokožku dostatečně chráníme před vysušením. Namožené svaly uvolňujeme tymiánovou mastí. 

www.transformotor.cz, astroložka MARTINA LUKÁŠKOVÁ

Astrologická škola pro statečné (25. běh právě otevřen)

ILUSTRACE: SYDNEY LONG

 

Moje milá, kam ses skryla?

 

Sklouzla jsi rychle s obzorem,

zlákaná podzemním prostorem.

Jsi dole, já to vím,

o tvém rozhodnutí bohům nepovím.

Svou moc chceš v hloubi prověřit,

temnotou své srdce přeměřit.

 

Sedím u bran ztracená,

pochybnostmi v mlýnku drcená.

Přijdeš, až tě zavolám,

nebo se přidáš k mrtvolám?

Trápí mne, z čeho ty sama jsi živa,

zábrany staví kol mé víry pevná zdiva.

Mrtvé ticho a netrpělivost v těle,

tlačí mne jednat zbaběle.

 

Dívám se do míst, kde ses skryla,

tvá záře se mi do srdce vryla.

Ustojím pochybnost, co mysl obrátí,

k místu, kde se má víra vytratí?

Ne, má milá,

navzdor mediálním doktrínám,

k východu zraky upínám,

věřím v tebe, jako v sebe,

světlem vůle otevřu ti nebe.

(Marluk)

Horoskop lunární 20. – 22. března 2017

LUNÁRNÍ KALENDÁŘ
20. – 22. – Měsíc v Kozorohu,
20. 3. Jarní rovnodennost a druhá čtvrť
– STÁDO MÁ POHYB RÁDO
Rovnodennostní pondělí vyváží napětí tlakem na formu. Drobná zakopnutí můžeme ustát, nebo dokonce rovnou pádu předejít. Měli bychom se opírat o zkušenosti a dodržovat posloupnost jednotlivých činností. Slunce sice vstupuje do Berana, ale Slunce s Měsícem mají druhou čtvrť – signovanou výstižným názvem „krize vědomí“. Pondělí tedy může ve výsledku podat zprávu hlavně o tom, co je třeba proměnit, vylepšit, předělat, opravit. Odvahu! Zkušenost s chybou je třeba zařadit zpět do našich životů, abychom minimalizovali možnost jejího opakování.
V úterý si musíme udržet rozvahu a nepropadnout svéhlavosti, umíněnosti či agresivitě. Napětí se bude dát krájet, a kdo nezachová rozvahu, může si pěkně spálit prsty. Buďme aktivní tam, kde je třeba přiložit ruku k dílu. Místo řečí, se věnujme praktickým akcím.
Ve středu se Měsíc spojí s Plutonem a opět oživí známé napětí mezi Jupiterem, Uranem, ke kterému chvátá Merkur. Můžeme se opět konfrontovat s tlakem na změnu a uvědomit si, co v nás se jí brání, co jí klade odpor. Pokud se zamyslíme, objevíme hotové poklady a o to právě platonskému principu jde. Přeneseme-li objevené poklady do praxe, uspokojíme i bouřlivé uranské vibrace. Na závěr se tedy loučím výrokem Merkura v Beranu v konjunkci s Uranem: „Od myšlenky, k odvážné akci!“
Vrhněme se na půdu a kypřeme, přihnojujme nebo přesazujme pokojové rostliny. Můžeme opravovat ploty, balkony, zábradlí a dřevěné plochy. Nechme si upravit nehty, pečujme o nohy a nebojme se návštěvy u zubního hygienika a zubaře. Můžeme barvit či tvarovat vlasy.
www.transformotor.cz
astroložka MARTINA LUKÁŠKOVÁ
Astrologická škola pro statečné (25. běh právě otevřen)
ILUSTRACE: WYNIKI SZUKANIA

Svatojánský lunární horoskop 12. týden / Lunar calendar 12. week