Horoskop pro 8. týden 2018

Nenechme se tou vší pravdou zahltit. Pamatujme, že naší vášní je příběh.

(Harvey Keitel ve filmu Mládí Paola Sorrentina)

Shih Yung-Chun

Pondělí 19. – úterý 20. – Měsíc v Beranu

V pondělí nám půjdou věci od ruky. Měsíc v rozběžném trinu k Marsu vžene švunk do našich záležitostí. Navíc bychom mohli být více odvážní nebo se alespoň nechat inspirovat lidmi narozenými v Beranu, Střelci a Lvu. Výtečný den pro ty, kteří chtějí něco změnit nebo rozseknout. Mělo by se nám podařit realizovat to, co chceme. Jen v pozdějších večerních hodinách to v žádném směru nepřehánějme s horlivostí.

Úterý bude plné vzruchů a možná i zmatků. Oproti pondělí nám naopak mohou věci sami padat z rukou. Za vším můžeme být duševní neklid. Měsíc v konjunkci s Uranem v Beranu, oktilu vůči Venuši a Neptunu, kvadratuře k Plutu je krapet namáhavější situace. O dynamiku nebude nouze, takže se snažme být pozorní, nespěchat a hlavně zhluboka dýchat vždy, když budeme chtít sebe či druhé zahrabat hluboko do země. Napětí můžeme vůlí zacílit jako laser, kterým si přesně vytýčíme bod našeho cíle.

 

Středa 21. – čtvrtek 22. – Měsíc v Býku

Středa nás vyprostí a ukáže nám, že stát pevně nohama na zemi, není vůbec od věci. Větší soustředěnost a formálnost se ukáže jako vítaný pomocník při jednání na úřadech a institucích. V kontaktu s autoritou obstojíme. Zkonkretizovat můžeme to, co se dostalo do chaosu a poskládat zas to, co se rozpadlo. Měsíc v trinu vůči Saturnu v Kozorohu a sextilu k Merkurovi mohou přihrát slova a informace, která zrovna budou potřeba. Neváhejme být aktivní. Den bude plodný a prospěšný těm, kteří se nebudou bát postavit se povinnostem zpříma. Měsíc v Býku přeje pečení a kvásku. Chceme-li konečně začít s pečením domácího chleba, není lepší chvíle. Povídejme si s kváskem a poprosme chléb o sílu.

Čtvrtek přinese obrat, který dokážeme využít. Zkoumejme chvíle, kdy jsme vyhozeni z konceptu. Měsíc v opozici vůči Jupiteru může totiž zamávat s našimi plány i s počasím. Objevme klíč k improvizaci. V rovině osobní si můžeme všimnout „masky“, kterou si nasazujeme ve styku s druhými lidmi. Jsme opravdu autentičtí, nebo tak trošku hrajeme divadlo? Pozor, nehledáme nějaké „sebezpytující obrazy“. Zaměřme se na to, jak se mění naše chování a projev dle daných situací. Výsledky nás mohou překvapit, protože si můžeme uvědomit, kde mrháme svými silami. Čtvrtek může mít nádech tlaku na výkon a na to zvládnout vše najednou. Neskočme spěchu na špek. Podvečer a večer může být velmi příjemný a temperamentní!

 

Pátek 23. – sobota 24. – Měsíc v Blížencích, 23.2. první čtvrť

Pátek může být pro lidi narozené ve znamení Ryby trochu náročnější. Radou je všimnout si, jaký dopad na vás mají slova druhých lidí. Za úvahu stojí nebrat si výroky druhých tak osobně a při neúspěchu nelámat nad sebou hůl. Možná se vám pak snáze podaří vyhranit a prosadit. První čtvrť zrovna není nyní jednoduchá. Rozkoukat se v mlze před námi a v nás bude vyžadovat jasný čin, tedy krok. Jsme-li nerozhodní, zmatení požádejme kompetentní osoby o radu. Role oběti je lákává, ale ve výsledku velmi namáhavá. Rozvážnost by si měli udržet Blíženci, Střelci, Ryby a Panny, nebo pátek jim dá zabrat.

Sobotou se potáhnou vtíravé vzpomínky, náročnější emoční stavy, větší vztahovačnost a chaotičnost. Co člověk, to názor, proto si dejme pozor, ať nám do života nemluví nepovolaní.

Napětí T-kvadratury Měsíc opozice Mars, oba v kvadratuře k Venuši poleví až odpoledne. V dopoledních hodinách proto raději držme faktů, ať v nějakém směru neuletíme.

 

Neděle 25. – Měsíc v Raku

Únorové dny jsou jako vlny, na kterých se houpáme jednou dolů, po druhé nahoru. Neděle nás vynese nahoru. Dopřeje nám pohodu, chvíli klidu na samostatnou činnost ale i blízkost druhých lidí. Dovolme si dotyky. Potvrďme city obětím, pevným stiskem ruky, pohlazením nebo polibkem. Takové činy zahojí mnohé rány a dokáží mnohem lépe vyjádřit to, co cítíme.

Vše dobré astroložka Martina Lukášková

Astrologická škola pro statečné

Ilustrace: Shih Xung-Chun

Svatojánský lunární kalendář 8. týden / Lunar calendar 8. week

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Horoskop pro 7. týden

Během novoluní se vynořuje „nový tón“. Chceme-li zaslechnout jeho zvuk, nesmíme se bát podívat za roh domu, kde jsme ještě nikdy nebyli. Napětí patří k věci, však vstupujeme do vztahu s novou zkušeností. Strach nic neřeší, neboť jen odděluje od těch, kteří nás doprovází.

Kevin Peterson

 

Pondělí 12. – úterý 13. – Měsíc v Kozorohu

Měsíc vklouzne do spojení s Plutonem a oživí napětí (kvadraturu) k Uranovi. Začátek týdne přinese výbušnou, akční náladu. Naše záležitosti budeme brát vážně a budeme se snažit najít cestu, jak je za každou cenu prosadit. Díky tomu se hůře shodneme s druhými na spolupráci, ale zase můžeme prosadit to, o co nám samotným opravdu jde. V podvečer a večer se nepřetěžujme. Udržme si vůli a nechme se strhnout k enormním domácím výkonům. Buďme rozumní a vystřídejme práci s odpočinkem. Možná malá procházka, pěkný film nebo kniha, kterou si společně čteme na hlas, nás přivedou k zajímavým inspiracím a podnětům.  (Ano, čtete správně. Četba na hlas není určená jen dětem ale i dospělí se při ní mohou dobře pobavit.)

Napnutou strunu pondělí se pokusí rozehrát úterý. Po těžkopádném dopoledni přinese odpoledne pohodu a touhu po setkávání s druhými lidmi. Měsíc vstoupí v podvečer před šestou hodinou do Vodnáře a pomalu a jistě se vymaní z napěťových vazeb. Večer nás svou atmosférou osvěží a odreaguje.

 

Středa 14. – čtvrtek 15. – Měsíc ve Vodnáři, 15. 2. novoluní

Čas před novoluním by měl být vždy spojen se zvědoměním si toho, jak odpočíváme a jaké zásoby si vytváříme. Měli bychom zrekapitulovat, jak máme nastavený svůj spánkový režim a běžný jídelníček. V případě pochybení bude právě nyní nutné sjednat nápravu. Ve středu budeme aktivní a hlavně zvědaví a otevření novému. Můžeme tedy poměrně snadno věci měnit a to s chutí dobrodruha. Neváhejme objevovat, poznávat a měnit. Výhodný den pro cestování, stěhování, ale i studování či kulturní akce.

Čtvrteční novoluní nebude snadné. Napětí budeme muset rozptýlit a to nejlépe ve společnosti přátel a hudby. Opatrní buďme ve chvílích, kdy propadneme příliš chladné logice. I logika má meze, kam nemůže. Novoluní v konjunkci s Merkurem, sextilu k Uranu do Berana a kvadratuře na Jupitera do Štíra může přinést impulzy k ukvapeným závěrům či rozhodnutím. Nic však není dopředu rozhodnuté. Uvědomme si, že hbitost a ráznost potřebujeme, stojíme-li dlouho na jednom místě, na druhou stranu bude hbitost na překážku tam, kde už tak jsme unáhlení, svižní anebo spěcháme. Takže, vybírejme podle toho, co u nás samých převažuje. Pro ty, co jsou pomalí, je nov impulzem k rozhýbání a pro ty, co jsou rychlí, impulz k opatrnosti, neboť jejich svéhlavost může přinést zdrcující výsledky.

 

Pátek 16. – sobota 17. – neděle 18. – Měsíc v Rybách

Pátek by mohl přinést naději, že změna je možná a že můžeme ustát a překonat trápení. Jen je třeba neodvracet zrak od soužení. Během pátku můžeme přijít na to, že ve dvou se to lépe táhne. Najdeme důvěrníka, pomocníka a podporovatele, který nám pomůže udělat si náhled či věc začít řešit.

Sobotu vědomě zasvěťme oddychu. Slevme z nároků k sobě i druhým. Vyhněme soutěživosti a také tlaku na výkon. Pro tentokrát se vyvarujeme i alkoholu a raději si uvařme dobrý čaj. Fantazie bude pracovat a je jí třeba zaměstnat knihou, filmem, procházkou, návštěvou kulturní akce. Sobotní večer bude přát lásce a neděle nás na vlně křehkých citů pěkně pohoupá. Podaří se nám dát dohromady pochroumané vztahy, oživit stávající nebo zažehnout nové vášně.

Neděle by měla mít také příjemný spád. Navíc by měly naše aktivity plynule navazovat. Takže ti, co mají plán, ho budou moci naplnit. Nebojme se spojovat s okolím. V odpoledních hodinách můžeme začít inklinovat k samostatnosti. Nelamme věci přes koleno a netlačme se za každou cenu do spolupráce. Ta bude nejlepší jen ve chvíli, vznikne-li spontánně.

Vše dobré astroložka Martina Lukášková

Astrologická škola pro statečné

Ilustrace: Kevin Peterson Art

Svatojánský lunární kalendář 7. týden / Lunar calendar 7. week

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Horoskop pro 6. týden

Máme-li neustále na očích to, co má pro nás největší hodnotu, zjistíme, že tasit meč a bojovat musíme především s vlastní omezeností a leností.   

 

Pondělí 5. – Měsíc ve Váhách

Pondělí bude apelovat na naše přesvědčení, postoje, názory a míru zodpovědnosti, kterou na sebe chceme vzít. Prosadit se můžeme vůči autoritám a to i za pomoci známých a přátel. Zvláště lidé ve znamení Lva narození 6. – 8. srpna, Váhy narozené7. -10. října, Raka 6. – 8. července a Vodnáře narození od 1. – 7. února by mohli využít pondělí, pátek a sobotu a zařídit si své záležitosti, ke své spokojenosti. Informace, které se k nim dostanou, budou mít větší vliv než obvykle. Chcete-li něco získat, měli byste v uvedené dny být aktivní.

Mezi půl čtvrtou a pátou hodinou odpoledne, kdy bude kulminovat Uran, bychom měli být pozornější. Mnohé může být jinak, než jak jsme si naplánovali či představovali. Uran v opozici vůči Měsíci a kvadratuře k Plutonovi, bude svírat díky Měsíci T-kvadraturu, což je vcelku značně dynamická konstelace. Uvolnit napětí mohou harmonické aspekty od Měsíce a Urana směrem k Venuši a Slunci ve Vodnáři. Můžeme se díky humoru povznést a proměnit napětí v nadšení pro věc. Díky přátelům, společným ideálům a plánům se nám mnohé podaří překonat. Nic není dopředu ztraceno, takže jakmile ucítíme přetlak či náběh na nervozitu, stres či úzkost, spojme se s druhými lidmi a nebojme se odlehčit vše humorem. Právě ten nám dává šanci zůstat v přítomnosti a neprožívat staré křivdy či přetrvávající naštvání.

 

Úterý 6. – středa 7. – čtvrtek 8. – Měsíc ve Štíru, 7. 2. druhá čtvrť

Úterý nás vybídne jít si zodpovědně za svými úkoly. Za zády budeme cítit tlak povinností, a s tím prostě bude nutné něco udělat. Zvláště dopoledne bude pracovitost odměněna efektivností a otevřeností. Udržíme-li si nadšení a vstřícnost k okolí, přivítá nás vyvážený romantický podvečer a večer. Přijde uvolnění, inspirace a probudí se touha sdílet s někým milým náš svět.

Napětí druhé měsíční čtvrti ve středu a poté ve čtvrtek vyostří rozpory mezi výkonností a svobodomyslností. Mnozí se budou muset do práce a povinností nutit a druzí zas přimět k tomu, aby odpočívali. Napětí se projeví i v přátelských a milostných vztazích. Nebude daleko k žárlivosti a zbytečnému lpění na názoru, což znemožní diskusi či běžný rozhovor. Proměna počasí může zamávat s citlivějšími lidmi či s těmi, kteří nejsou v dobré zdravotní kondici. To, co vyžaduje větší úsilí či naši vůli, bychom neměli odkládat. Dopoledne toho uděláme víc, odpoledne bychom měli zvolnit a věnovat se méně náročným úkolům. Ve čtvrtek k tomu přidejme i odpočinek. Ve vztahu nechme věci plynout a spíše sledujme to, co funguje, nežli to, co se nás od sebe vzdaluje.

 

Pátek 9. – sobota 10. – Měsíc ve Střelci

Pátek spojí Měsíc s Marsem a posílí nadšení pro přímou akci. Očekávání může předčít výsledky. Můžeme špatně odhadnout svou sílu nebo načasování. Vlastní nápady uplatněme v souladu s podmínkami, za kterých budeme jednat. Příliš prchlivosti věci uškodí. Na druhou stranu je konstelace příznivá v tom, že mnohým dodá sílu se odvážit a překonat předsudky, vlastní obavy a strachy. Zvláště ve vztahu můžeme prolomit ledy mlčení a to aktivitou, která otevře nová témata. Napětí dnů se dá využít, jen je třeba si to uvědomit.

 

Sobota potvrdí, že humor, nadšení a svižnost jsou vítanými pomocníky pro překonání překážek. Příznivý den pro vztahové záležitosti. Láska bude držet prim! Můžeme mnohé dohnat, ale také napravit, a to v souladu s tím, jak se budeme cítit. Naše aktivity budou nenucené. Neplánované aktivity nás obohatí a plánované zas překvapivě pobaví.

 

Neděle 11. – Měsíc v Kozorohu

Neděle zchladí emoce a zaměří nás na praktickou stránku věci. Praktický duch bude převažovat. To, co jsme v předcházejících dnech rozjeli, může neděle potvrdit, ztvrdit a upevnit. Pro některé to však může být den, který jim jejich cestu zpochybní. Proto bude dobré, když se budeme věnovat tomu, co obvykle v neděli děláme. Zaměstnejme, ať zbytečně nepřemýšlíme o tom, co by bylo kdyby… „Vítězi“ dne budou ti, kteří umí zaujmout dominantní možná až rigidní postoje. Buďme pozorní, ať se nezapleteme do sporů s příliš rigidními lidmi, rodiči, či s těmi kteří jsou starší a zkušenější.

Vše dobré astroložka Martina Lukášková

Astrologická škola pro statečné

Ilustrace: German card, Woodcut, Saxony, 1564