Horoskop lunární 26. – 29. června 2017

Emoce jsou jako vlny. Někdy pěkně plynou, jindy se nehnou a občas pěkně bouří. Máme-li pevnou loďku, tvořenou dnem našeho srdce, trupem našich vztahů s vesly otevřenosti se setkávat, velké vlny nás nepohltí a příliš klidná hladina nezastaví.

Tran Nguyen

26. – 27. června – Měsíc ve Lvu

28. – 29. června – Měsíc v Panně

 

Pondělí se pokusí odvést pozornost k tématům, která jsou líbivá, dráždivá až okázalá nebo zajišťující upevnění našeho společenského statusu. Práce a povinnosti mohou získat punc úmornosti a nelibosti. Touha uniknout pasti rutiny nás může vést ke strategii, ve které s chutí svalíme vinu na druhé a sami zůstaneme z obliga. Na druhou stranu, pokud se uvolníme a nepodlehneme panice, pustíme do života hravost a proměníme pracovní i domácí rutinu v příjemné činnosti. (Den je přímo výzvou ke čtení Stopařova průvodce galaxií od Douglase Adamse, nebo návratem k jiné svižně a vtipně napsané knize.) V pondělí večer si všimněme témat, která nás upoutala a prosadila se. Uvědomme si, jak si v praxi představuje a co vlastně považujeme za osobní svobodu. Při oslavách a společenských akcích to v žádném ohledu nepřehánějme. Najít zdravou míru bude opravdovým úkolem.

Aktivní úterý přetáhne naši vůli od slov ke konkrétním činům. Měsíc vymění pondělní trioktil za trinus vůči Saturnovi a povede nás strukturovaně našimi aktivitami. Dobře si vše zorganizujeme a vyřídíme. Měsíc bude svírat do odpoledních hodin oktilový trojúhelníček na Venuši, Merkur a Mars a v oblasti našich citů vsaďme spíše na to, co je konkrétní a praktické, což jsou mimo jiné i verše. Než psát srdceryvné textové zprávy a emočně blbnout, bude lepší vtisknout pocity do slov veršů. Celým procesem se uvolníme a získáme odstup. Později odpoledne už srdeční záležitosti nemusí být tak dramatické a vše se bude jevit v mnohem nadějnějším světle. Pro úterý prostě platí, že je třeba využít vnitřních pocitů, libostí a nelibostí k tvorbě. Popasovat se s materiálem, kterým máme před sebou a neuchylovat se k lenosti, citové naléhavosti nebo emočnímu vydírání.

Středa zchladí vášně a emoce oživenou analytickou myslí. Můžeme najít chyby i cesty, jak je napravit. Poznáme, co neladí, co se přežilo. Podaří se nám poučit se z chyb, začlenit poznatky do praxe a ujasnit si příčiny svého chování. Pracovně úspěšný den může mít slabinu jen v přílišné preciznosti či náročnosti vůči našim aktivitám, což se může zvrhnout v hnidopišství. Nepřehánějme to s nároky na výsledky svých aktivit. Kouzlo nechtěného nemusí naše věci pokazit, ale ozdobit drobnou nedokonalostí, která vdechne naší práci a činnosti ten pravý a zářivý punc. Chci tím prostě říct, že se bude dařit, tak se zbytečně nenervujme.

Čtvrtek bude posílen harmonickými aspekty a silnou citovou základnou. Mnozí si uvědomí, kde je jejich pravé místo a tak zúročí vynaložené úsilí. (Výzva, tak otevřít oči, srdce a odložit strach z překážek!) Přirozeně vyjádříme to, co nám bude ležet na srdci a zbytečně už nebudeme naše záležitosti dramatizovat nebo zveličovat. Vše, co úterý přehánělo a předvádělo, urovná a občerství čtvrtek.

astroložka Martina Lukášková

www.transformotor.cz

Astrologická škola pro statečné

(právě otevřen nábor do nového ročníku)

Ilustrace: Tran Nguyen´s Art

Svatojánský lunární kalendář 26. týden / Lunar calendar 26. week

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Astrologická poradna

Potřebujete cizí, nezaujatý pohled na Váš život?

Hledáte cestu a potřebujete se poradit s astroložkou s dlouholetou praxí?
Zkuste se informovat a objednat ke konzultaci

v týdnu od 26. června 2017

astrologmarluk@seznam.cz

telefon +420 728 113 508

 

Horoskop lunární 23. – 25. června 2017

Zkusme si představit, že naše vědomí je v určitém smyslu naším domovem.

Chvíle, kdy sníme, by pak byly výletními cestami.

Ve dnech kolem slunovratu a během novoluní připadajícího na svatojánskou noc stojí zato si všimnout, kam to vlastně cestujeme.

Příjemné ale hlavně ony nepříjemné cesty, mohou poodhalit mnohé dění u nás doma, tj. ve vědomí.

23. června – Měsíc v Blížencích

24.– 25. června – Měsíc v Raku, 24. nov

Měsíc v Blížencích podporován Jupiterem nám v pátek pomůže zvládnout komunikační a cestovní složitosti dne. Za drobnými nejasnostmi a obtížemi můžeme objevit spojení s člověkem, který bude velmi zajímavý. Pátek může přinést důležité informace a pomoci nám udělat si lepší obrázek záležitosti, která má naši dlouhodobou pozornost. Hledáme-li něco, neváhejme učinit poptávku.

Na zahradě bojujeme se škůdci, sbíráme kořeny bylin, malujeme a lakujeme, důkladně větráme.

Sobotní novoluní zvýrazní subjektivní postoje. Rodinné záležitosti dostanou impuls k otevření a jasnému řešení, což se nemusí projevit okamžitě, ale v průběhu následujících čtrnácti dnů.

Nov v konjunkci s Merkurem Epiméthem ukazuje na to, že myšlenkové procesy budou silně ovlivněné naší subjektivní náladou, našimi nabytými zkušenostmi a náladami. Oktil na Venuši Jitřenku v Býku ukazuje, že se můžeme pěkně otáčet, abychom našli pohodlné cesty k tomu, co chceme. Nicméně napětí je konstruktivní, nebo bychom mohli říct, že je nezbytným dloubancem do zad, vedoucím k rozhýbání strnulého organismu. Výsledky by tedy měly stát zato! V sobotu odpoledne se zvýší tlak na osobní výkonnost a tak můžeme nabýt pocitu, že v některé oblasti ztrácíme sílu a moc. Měsíc se spojí s Marsem do T-kvadratury na Jupitera a opozice na Plutona. Opatrní bychom měli být ve chvílích, kdy budeme chtít spálit mosty. Mohli bychom si hlavně spálit ústupovou cestu, což by nemuselo být praktické. Emoční drama je třeba korigovat rozumem a soucitem.

Kouzla Svatojánské noci: Větvička vrby nebo bezu řezaná v noci sv. Jana umí nalézt vodu a rudné žíly. Do okna zapalme svíčku, pro štěstí naše i zbloudilých duchů, sbírejme kvetoucí kapradí a najdeme poklad fyzický i duševní.

Nedělní dopoledne může příjemně podpořit naše aktivity. Na cestách se bude dařit. Jen buďme opatrní, ať nepřeceníme své síly a za volantem včas zastavme a odpočívejme.

Zaléváme a přihnojujeme pokojové rostliny. Nesklízíme ani nezpracováváme úrodu. Dostatečně pijeme vodu a hlídáme si objem přijatého jídla. Snáze se přibírá na váze. Můžeme ukončovat kojení nebo odstavovat mláďata. Dny vhodné pro pohyb, plavání a kulturní akce – zejména pro tanec.

astroložka Martina Lukášková

www.transformotor.cz

Astrologická škola pro statečné

(právě otevřen nábor do nového ročníku)

Ilustrace: Paul Klee, 1929

Horoskop lunární 19. – 21. červen

Doba letního slunovratu bývala a opětovně by měla být spojena s připomínkou důležitosti vody. Vzpomeňme vodu ve všech jejích podobách a polohách a prokažme čest vodnímu živlu tím, že se k vodě začneme chovat s úctou a zodpovědně. 

19. června – Měsíc v Beranu

20. – 21. června – Měsíc v Býku, 21. Slunce do Raka

 

Svižný duch pondělí bude vítaným pomocníkem pro ty, kteří chtějí něco prosadit, vyjednat, pozměnit. Měsíc je sice v napětí, ale to pomalu a jistě během dopoledne vyprchá. Neuspořádanost nás nemusí lekat. Rytmus si najdeme. Měsíc spěchá do náruče Urana a jejich konjunkce v trinu na Urana a sextilu na Slunce s Merkurem nás může zbavit překážet. Pondělí nám nabídne příležitost změnit pohled, najít nový úhel a tím se obohatit. Můžeme rozlousknout něco, co nás trápilo nebo dokonce se dokopat k tomu, co jsme odkládali. Plyne z toho, že den posílí vůli a nabídne nám křeslo „režizéra“ vlastního života. Tak, ať se nám daří a den využijeme na maximum!

Na zahradě sklízíme první úrodu. Pečlivě chráníme kůži proti UV paprskům a vysoušení.

Úterý bude Měsíc v Býku. Nádherná konjunkce Měsíce a Venuše Jitřenky, kterou můžeme pozorovat před svítáním na obloze (v úterý a středu), bude symbolizovat otevřenou citovost a ochotu nadchnout se pro nové, praktické a opravdové. Spojení těles v Býku přináší impulz k poetice, tak i konkrétní tvorbě. Láskyplný a tvůrčí den.

Ve středu vstoupí Slunce do Raka, budeme mít nejdelší den v roce, kterému říkáme: Slunovrat.

Slunovrat podpoří ty, kteří jsou ochotni držet jasnou linku svého snažení. Ti, kteří na jaře, v době rovnodennosti a po ní, pustili do nějakých akcí, mohou sklízet úrodu. Jejich snahy ukáží své výsledky. Slunovrat je klíčovým obratem, kterým Země z pohledu naší zeměpisné šířky dosáhne maxima příklonu a hvězda Slunce nás zaplaví maximem své energie. Toto období je od pradávna spojeno s oslavami a veselím. Radovat se můžeme a půjde nám to, neboť Měsíc s Venuší probudí naši smyslnost a povahovou rozmanitost. Uvolnění, které bychom měli pocítit, by nám ovšem nemělo zatemnit oči. Nenechat se oslepit světlem a zábavou. Je třeba posílit organismus, zhodnotit, jak si stojíme vůči tomu, co chceme, co můžeme a doopravdy potřebujeme. Potřebujeme pevné zdraví, duševní pohodu a hlavně dobré vztahy, o ty bychom se měli ve středu nejvíc zajímat.

 

astroložka Martina Lukášková

www.transformotor.cz

Astrologická škola pro statečné

(právě otevřen nábor do nového ročníku)

Ilustrace: Martina Lukášková