Horoskop lunární 18. – 19. září 2017

18. – 19. září – Měsíc v Panně

Nebojme se dívat kolem sebe a naslouchat všem zvukům světa. Jsou to právě každodenní činnosti, které jsou nositeli sebepoznání a ukazateli směru, kterým jdeme.

Luisa Rivera

Pondělí a úterý mají potenciál probudit chuť plně jednat v běžných, každodenních záležitostech. Objeví se i ochota pomáhat si a zapojovat se do spolupráce s druhými. Neváhejme si případně požádat o pomoc či radu. Můžeme získat zajímavé podněty a rady. Překonejme obavu z odmítnutí. Něčemu novému se přiučíme. Dny vhodné pro zkoušky, jednání, preventivní lékařské prohlídky, drobné ambulantní zákroky. Přesazujeme květiny a uklízíme zahradu. Máme-li kompost, jsou tu dny vhodné pro jeho přeházení.

 

Venuše Jitřenka v trínu na Urana a Saturna (společně tvoří velký ohnivý trigon), rozpaluje naše očekávání, které by mělo od druhých tak rádo potvrzeno, že to, co se líbí nám, se líbí i druhým. Šťastni ti, kteří v těchto dnech potkají lidi, kteří jim něco upřímně a spontánně pochválí.

Na obloze je konstelace – Ohnivý drak (představit si ji můžeme jako konstrukci papírového draka, v jehož vrcholu je Jupiter a na ocase Uran, trojúhelníkové tělo rozpínají do stran Venuše a Uran). Jupiter statečně drží hlavu konfigurace a zaměřuje ji k zhodnocování všeho, co nám padne do cesty. Obrazně řečeno, takto seskupené planety kladou: „Jaká je skutečná hodnota věcí a vztahů?“ Uran svéhlavě zpochybňuje vše, co jeví alespoň trochu pravé, pevné a tradiční. Jupiter však s klidem diplomata na pokraji atomové války odpovídá: „ Hodnotou je cokoliv, co se podaří prosadit do povědomí širší veřejnosti“.  Jen Venuše ví, že to tak není, ale kdo by ji věřil. Vždyť je ve Lvu a tam se hodí leda na to, aby se předváděla, bavila a rozšafně koketovala s okolím. Ona je však smělou bojovnicí, s velkorysým pohledem na věc, s nadáním nalézt nejvýhodnější strategii, jak vyhrát. Kdo by s ní chtěl bojovat, bude mít co dělat. Ona však dychtivě čeká na ty, kteří ji chtějí mít po svém boku a objevovat nové při překonávání překážek. Ale kdo ji takto chce vidět?

V rychlém čase kolem podzimního slunovratu pro samou starost o sebe samé nezapomeňme na to, že ti, kteří nemají, skrupule využijí situace a směle prosadí to, co se nám později opravdu nemusí zamlouvat. Neztraťme kontakt s tím, co se děje v širším prostoru, než kterým je naše rodina. Na druhou stranu se nebojme vykročit tam, kde to neznáme. To, že nám daná záležitost nepřináší okamžitý vnější či vnitřní benefit, nic neznamená. Pokud si při plnění svých úkolů a plánů alespoň trochu hrajeme-tvoříme, stáváme se partnery Venuše ve Lvu, a kdo si hraje s „touhle holkou,“ ten se nemusí bát, že by se ztratil ve světě. Máme šanci dát základy dobrému směru!

Radost z života přeje astroložka Martina Lukášková

Astrologická škola pro statečné

(právě otevřen nový ročník kurzu)

www.transformotor.cz

Ilustrace: Louisa Rivera

Comments are closed.