Horoskop lunární 4. – 8. května 2017

LUNÁRNÍ KALENDÁŘ
4. – 6. května – Měsíc v Panně
7. – 8. května – Měsíc – ve Váhách
Velice praktický čtvrtek přijde vhod těm z nás, před kterými stojí hromada práce. Promyšlená organizace a výdrž budou motorem dne. Výhodné podmínky pro opravy a rekonstrukce bytů, domů či pro položení základního kamene.
Páteční dopoledne bude narušovat určitá netrpělivost. Kolem oběda se hladiny vyrovnají a tak ti, co odolali spěchu, si konečně najdou správné tempo a vše půjde, jak má.
V sobotu se pusťme do prací, které jsme odkládali. Podnikneme-li výlet, nebo se budeme věnovat sportu, mysleme na to, že po 16 h nemusíme mít tolik sil a trpělivosti. V citových záležitostech si dopřejme volnost. Tlak na rychlá řešení vyslovených titěrností může vyvolat nečekanou nespokojenost či nechtěnou výměnu názorů.
Neděle nabídne vstřícnost a ochotu mluvit s lidmi v okolí. Ideální den na výlety, návštěvy, cestování a kulturní akce. Rozhovory zajiskří vzrušením a vášněmi. Otevřeme odkládaná témata! Nebojme se podniknout i to, co je trochu riskantnější. Vše zvládneme a navíc objevíme i to, co leží za hranicemi našich předsudků, obav a zbytečných strachů.
Pondělí bude mít spád. Kdo nebude líný, může již během dopoledne stihnout vyřídit mnohé záležitosti. Důraz bude kladen na rychlost a mrštnost. V praxi se ukáže, že líná huba, holé neštěstí. Odpoledne bude poněkud vypjaté a bude dobré zvážit, jak naložit s naším programem. Naše plány si možná řeknou o úpravu, abychom se tolik netlačili do toho, do čeho se nám nechce. Nespěchejme, ať nelitujeme zmařených možností.

Dovolí-li počasí, můžeme vysazovat předpěstované sazenice, vytvářet bylinkovou zahrádku v truhlíku, sbírat květ sedmikrásky. Pleť vyživujeme a hydratujeme. Tělu dopřejme lněná a konopná semínka!

astroložka Martina Lukášková
www.transformotor.cz
Astrologická škola pro statečné
Ilustrace: Barbara Regina Dietzch

V těchto dnech se soustřeďme na sběr pampeliškových květů na výrobu medu a kořene, list jitrocele kopinatého na sirup, sbíráme a sušíme květ hluchavky.
Jitrocelový sirup-tři hrsti jitrocelových listů na 2 hrnky cukru krystal. Listy opláchneme vodou, pokrájíme a vkládáme do sklenice tak, aby byla se střídala vrstva listů s vrstvou cukru dokud není sklenice plná. Upěchujeme a zasypeme cukrem. Zavřenou sklenici dáme na 14 dnů či budeme-li vyrábět v těchto dnech až do novoluní na slunné místo. Při novu pak scedíme šťávu do skleniček. Skladujeme ve tmě a chladu.

 

Comments are closed.