Horoskop na 27. týden 2018

Stojíme-li na rozcestí, můžeme se nechat inspirovat směrem, ve kterém už někdo jde, nebo podniknout vlastní experiment a nechat se vést tím, co je nehmatatelné.

Máme-li kolem sebe zeď, můžeme koukat na ty, co jsou za ní, vybírat si cesty, po kterých stejně nepůjdeme, nebo přijmout omezení a něco pořádného udělat zrovna tam, kde stojíme.

 

Simon Palmer

Pondělí 2. – Měsíc ve Vodnáři

Podivný den, ve kterém nám dá práci se na něco dlouhodobě soustředit. Přesto neuhýbejme ze svých názorů a cílů. Měsíc v trioktilu ke Slunci otevře šestou lunační osminu a informace se na nás začnou valit ze všech stran. Potřeba osvětlit své záměry a plány bude natolik naléhavá, že se můžeme dozvědět i to, co jsme slyšet nechtěli. Pro ty, kteří potřebují něco vyřídit vcelku příznivá situace, ale nezapomeňme, že bude nutné vůlí ustát roztěkanost. Napětí dne v sobě ponese rozpor mezi racionalitou a emocionalitou. Pod napětím se skrývá vodní trigon, takže o emoce, dojmy a vzpomínky nebude nouze. Ty také budou stát za našimi případnými odklady a neochotou se „rozhýbat“.

 

Úterý 3. – středa 4. – Měsíc v Rybách

Úterý otevře dveře pochybnostem a palčivým myšlenkám na to, co jsme zanedbali. Bude třeba udržet si vůli a nesejít cestou výčitek a pasivity. Minulost nezměníme, ale dnešek ano! Právě v úterý bude potřeba si připomenout, že emotivní reakce a to jak ty příjemné, tak i nepříjemné nejsou nic víc, než energie. Pokud si to uvědomíme, získáte sílu jednat a motivaci pro svou vůli. Proměňme vnitřní napětí ve víru ve smysl všeho dění, který nám pomůže popasovat se s povinnostmi.

Lidé narození ve vodních znameních by neměli být leniví, neboť si tím jen prohloubí své zlozvyky. Jsme-li na dovolené, odpočívejme, ale také si dopřejme nějakou aktivitu, nejlépe seznámení s místními lidmi, s tím, co se děje v našem nejbližším okolí. Ty, které zláká les a nocleh v lese, budou mít příjemné stavy a noc, která jim dopřeje opravdu řádný odpočinek. Městští lidé by měli využít procházky podél vody, nebo v parku a to zejména v podvečer. Procházka nebo návštěva letního kina je pro vodní trigon značka: Ideál. Jak patrno, závěr dne dopřeje sluchu všem, pro které není slovo romantika vulgaritou, ale vášnivým dobrodružstvím.

Ve středu se do centra pozornosti dostanou hluboké city. Promluvit by měl soucit a láska. Den vhodný pro přechod na vegetariánskou stravu. To, co se ponese naší myslí a hlavně srdcem, by mělo dostat prostor i přesto, že to může působit stísněně či neklidně. Vyplavit se mohou zasuté vzpomínky, ovšem ve středu s nimi můžeme něco udělat, nějak na ně konstruktivně reagovat a tak jejich tlak oslabit.

Úterý i středa budou přát obchodu, podnikání ale také mohou přispět k rozhojnění toho, po čem toužíme. Otázkou je, co vlastně chceme? Kdo to ví a má vůli, bude mít velmi úspěšné dny.

 

Čtvrtek 5. – pátek 6. – sobota 7. – Měsíc v Beranu, 6. 7. druhá čtvrť

Čtvrtek otočí list a dá prim důrazným osobním projevům. To, na čem nám bude záležet, skvěle a zábavně podáme či předáme. Den bude mít spád. Vyjednáme vhodné podmínky tam, kde se našim stanoviskům bránili. Měsíc v trinu k Merkuru prostě nebude k zahození. Směle uveďme do praxe to, na čem jsme dělali. Otevřeme dveře nové aktivitě a neváhejme ozkoušet něco, s čím nemáme zkušenost. Pro výlety skvělý den.

Páteční druhá čtvrť probudí poslední ospalce z letargie a ukáže jim, že je třeba pořádně hýbnout křápem. Připomenou se nám „žhavé“ termíny a závazné sliby. Dynamický den rozhodně nebude chaotický. Ukáže se, že vše je živé a v pohybu, a ti, co si to uvědomí, budou bezpečně surfovat na vlnách nadcházejících událostí. Takže se nebojme akce a směle do toho, co je třeba udělat. Výsledky budou rychlé a příjemné.

Sobota nám nabídne opět kouzlo trigonů. Slunce, Neptun a Jupiter svírají vodní trigon a Uran, ke kterému se přidává Měsíc, se Saturnem a Venuší začínají tvořit trigon zemsko-ohnivý, neb Venuše je sice v rámci orbisu, ale ve znamení Lva. Objevuje se třaskavá směs, která může vytvořit opojný koktejl, neb aby toho nebylo málo, budou ve hře ještě aspekty Kvintilové, páté harmonické řady. Sobotní výzvy k spontánním akcím, k experimentům ale také plnému využití toho, co je bezprostředně kolem nás, budou nesmírně obohacující. Sobota přinese potřebné odreagování. Naplní nás dojmy nebo nám pomůže nabyté informace a dojmy upevnit a řádně vstřebat. Sobota půjde na ruku všem praktickým lidem, kteří si naplánovali výlety nebo práci. Na co se podíváme, s tím si po chvíli budeme vědět rady. Den nás popostrčí blíž k seznámení nebo schůzkám s přáteli. Den příznivý pro svatbu.

Společenské aktivity a určitá míra obžerství budou pokušením, kterému bychom měly odolat. Pro sobotu platí všeho s mírou. Jinak bude přesycení pěkně tlačit na duchu i na těle. Lehce se to řekne, ale v praxi hůře provádí, ale zamlčet to nelze.

Dny mimořádně vhodné na zpracování ovoce.

 

Neděle 8. – Měsíc v Býku

Konstelace na obloze jsou výtečné. Neděle v sobě skloubí mnohé protiklady do vibrujícího a funkčního spojení. Tvořiví lidé získají inspiraci, zamilovaní nebudou mít oči pro nic jiného a zahrádkáři a kutilové zrealizují své plány. V sobotu zmiňované trigony posílí v neděli o velkou kvadraturu mezi Měsícem v Býku, Merkurem ve Lvu, Jupiterem ve Štíru a Marsem ve Vodnáři. Kvadratura je ve fixních znameních, takže můžeme mnohé z toho, co podnikneme upevnit, prosadit či při sobě udržet. Jsme-li na cestách, nestresujme se a nespěchejme. Cesta nám klapne, jen netlačme na pilu. Zábrany mohou přinést něco, co bychom jinak neviděli. Jen je třeba mít otevřenou mysl možnostem a nezacpat hlavu pevným a neměnným plánem. S tím v neděli narazíme.

Vše dobré přeje astroložka Martina Lukášková

Astrologická škola pro statečné

Ilustrace: Simon Palmer

Comments are closed.