Horoskop pro 12. týden 2018

Mike: „Ty jsi vzhůru?“

Cooper: „Na sto procent!“

Mike: „Konečně.“ (Twin Peaks III.e16)

Lordof Masks

 

Stejně naléhavě jako řinčící zvuk budíku, probouzí jarní rovnodennost vědomí rovnoprávného spojení mezí vůlí a odvahou, světlem a tmou, kteří tak dávají vzniknout novému.

 

Pondělí 19. – Měsíc v Beranu

Po ostrém týdnu přichází velmi napjaté pondělí. Právě teď bychom neměli zapomenout na to, co nás podporuje a posiluje sebedůvěru. Mnohé se může nepříjemně vyhrotit a napřít směrem, který se nám nebude líbit. Měli bychom tedy držet obvyklé tempo a nepřepínat síly v už tak dost akčním dnu. Planety Merkur, Venuše, Měsíc a Uran jsou v kvadratuře vůči Plutonovi. Rozběžné kvadratury symbolizují stupňující se tlak, po kterém následuje nezbytná akce, často unáhlená, bez rozmyslu a zohlednění vlastních možností. Během pondělí si všímejme právě těch chvil, kdy ucítíme, jak se napětí stupňuje.

 

Úterý 20. – středa 21. – Měsíc v Býku

Úterý pomůžeme napravit včerejší obtíže a neplechy. Přinese uvolnění, prostor a tolik potřebnou pružnost. Postavme se čelem k překážkám. Bude se nám dařit. Najdeme zdroje i podporu. Finančně si můžeme polepšit. V podvečer (17.04h) nás čeká jarní rovnodennost, vstup Slunce do Berana. Nárůst světla vnese naději a radost do našeho života. Přesto nezapomeňme, že tímto dnem ještě není vyhráno. Je třeba respektovat dění v přírodě, i přesto že se tolik těšíme na teplé počasí. Podvečer bude příjemný a měl by nás motivovat k oslavě tohoto významného ročního předělu.

Středa toho na nás navalí víc, takže můžeme běhat od jednoho k druhému. Nenechme se zahltit. Měsíc se dostane do opozice vůči Jupiteru. Proměna počasí upraví směr našich aktivit. Ve výsledu však příjemný den, který bude plný možností. Neměli bychom zapomínat na péči o tělo a dopřát mu podporu.

Dny vhodné pro pečení, vaření, masáže, vysévání či rozsazování listové zeleniny.

 

Čtvrtek 22. – pátek 23. – Měsíc v Blížencích

Rušný čtvrtek nahraje setkáním, cestám a studiu. Zvýší se bystrost a zvědavost. Chceme-li něco získat, najít, zařídit, neměli bychom váhat. Ovšem můžeme i zaplést do plytkých debat, které nás připraví o drahocenný čas! Udržme si nadšení a také vůli rozvíjet témata a dávat si získané informace dohromady. Máme-li před sebou společenské akce, připravme se na živá setkání a příjemné náhody.

Pátek bude přát seznámení a něžným citům. Můžeme prolomit zbytečné obavy, strachy a předsudky a objevit lidi, s kterými bude stát zato být. Napětí, které minulý týden kulminovalo se ani tento týden neztratí. Jen bude uvolňováno a zpracováváno. Využijme toho, co to jen jde. Odpočiňme si a odreagujeme se od toho, co nás tíží. V pátek přímo vyzve k posezení s přáteli nebo výpravou za hudbou a kulturou.

 

Sobota 24. – neděle 25. – Měsíc v Raku, 24. 3. první čtvrť

Sobota zvýší napětí. Kritické okamžiky vyvolají špatně načasované aktivity. Odmítněme spěch a udržme si svůj rytmus. Na silnicích si buďme opatrní. První čtvrť totiž navíc uzavře T-kvadraturu se Saturnem a Marsem. Zvýšená strohost zabalená do potřeby být efektivní a věcní se snadno překlene do pedantického či drsného jednání. Zvláště odpoledne a večer si hlídejme, ať se nezapleteme do zbytečných diskusí a hádek.

Neděle se pokusí rozvolnit napětí minimálně touhou po odpočinku, pohodě a taky nárůstem soucitu. Přesto či právě proto můžeme na druhé naléhat. Buďme si toho vědomi a neurážejme se, když nebude hned po našem. Den bude posilovat emoční prožitky, a tak dopřeje-li nám počasí, jděme do přírody, zkusme se porozhlédnout po tom, co se kolem nás děje. Pohledy do krajiny ale také na oblíbenou architekturu nás mohou uklidnit a navodit inspirativní stavy. Tvůrčí lidé a nezapomínejme, že to jsme v jádru všichni, získají důležité podněty!

Dny vhodné pro zalévání a hlavně přesazování a přihnojování květin.

Vše dobré astroložka Martina Lukášková

Astrologická škola pro statečné

Ilustrace: Lordof Masks

Comments are closed.