Horoskop pro 13. týden 2018

Jsem-li jako ovce, pak mohu přijít o rouno a taky o život,

ale ne o svůj původ a svou inspiraci.

SUSANA RODRÍGUEZ

Pondělí 26. – úterý 27. – středa 28. – Měsíc ve Lvu

Raketový nástup pondělí nám může pomoci rychle vklouznout do našich úkolů a povinností. Vhodný den pro úřady, spuštění projektů, natírání dřeva a kladení podlah. Přesto je nutné připomenout, že Měsíc má ještě vztah napětí k Uranu, Venuši a Plutonovi. Zvláště dopoledne až do 14h se mohou situace lehce, vlastně obratem vyhrotit a my můžeme sklouznout k zbytečně fatalistickým úsudkům a hodnocením. Pondělní odpoledne bude volnější, takže klid a hlídejme si emoční výkyvy. Večer bude příjemný a mohl by padnout do noty těm, kdo se chtějí pobavit ale i něco vytvořit. Inspirativní večer, probudí vášně i touhy a na nás bude najít pro ně prostor a cíl.

Úterý a středa přinesou nápady a inovace. Chuť se blýsknout před druhými může být zdárnou motivací k překonání překážek. Tvůrčí nálada se odrazí i v tom, co díky ní nabudeme. Finančně si můžeme polepšit nebo alespoň něco výhodně získat či vyměnit. Večery nad námi otevřou vášnivou oblohu. Pro rande, schůzky skvělé vyhlídky. Ve středu to nepřehánějme s prací. Měsíc je v kvadratuře k Jupiteru a můžeme toho po sobě i druhých chtít víc, než je zdrávo. Středeční kulminace počasí a jeho následná proměna, deště mohou přinést citlivějším lidem důležité podněty, ale také vpád nezvané únavy či zátěže.

 

Čtvrtek 29. – pátek 30. – Měsíc v Panně

Na Zelený čtvrtek se budeme opírat o to, co dobře známe, co prověřila zkušenost, či co je obecně platné. Ustoupíme od experimentů a přidržíme se obvyklých postupů. Citová oblast bude lehce ochlazena, ale to si neberme nijak osobně. Pozornost je napřena na nás samé a na to, dát se do kupy. Den vhodný pro návštěvu lékaře, kadeřníka ale i terapeuta.

Velký pátek bude rušný. Ti, kteří se chtějí soustředit na svět vnitřní, si budou muset klid vysloveně vydobýt. Naopak ti, co chtějí svátku využít k zábavě, cestování nebo setkávání budou daleko spokojenější. Podaří-li se nám se věnovat čas svému nitru, můžeme večer prožít opravdu pozoruhodně. Projděme se a pak si dejme do vztahu naše plány, reálné možnosti a vytkněme si nové plány. Nebojme se opřít o celek větší, než jsme my sami a požádejme o pomoc. Páteční noc je kouzelná. Objevuje se mnohých mýtech a završuje se v křesťanské tradici. Příroda se proměňuje a my bychom se měli této proměny účastnit.

Pro oslavence těchto dnů klíčová chvíle, kdy by se měli připravit na poněkud těžkopádnější období, ve kterém se budou muset koncentrovat na podstatné a ustoupit od toho, co prostě v danou chvíli není reálně možné. Pokud se přimějí koncentrovat, překážky sice nezmizí, ale promění se v pevné schodiště k úspěchu.

Výtečné dny pro barvení vajec přírodními materiály, pro jejich zdobení a tvorbu vůbec. Můžeme přesazovat květiny.

 

sobota 31. – neděle 1. – Měsíc ve Váhách, 31. 3 úplněk

Úplňková Bílá sobota rozruší duši mnoha vnitřně nevyrovnaných lidí. Objevit se mohou naše nedostatky, závisti a neochoty spolupracovat. Velmi neklidný den. Program by neměl být nijak náročný, abychom nepodtrhly ostré hrany napětí. Měsíc v opozici na Slunce s Merkurem v T-kvadratue k Marsu se Saturnem a oktilem k Jupiteru bude známkou pro určitou suchost, strohost, přísnost a rigidnost. Narazit můžeme právě na svou umanutost či zkratkovitost

v hodnocení druhých a nastalých situací. Buďme k sobě víc laskaví, neboť den bude náročný.

 

Venuše vstupuje do Býka a dostává se do prostoru, kde je jí dobře. Pro nás to bude známkou propuknutí jara, ale také s touhou dát věci v sobě i kolem sebe do pořádku, mít klid a pohodu. Jenže, jak se říká, pečené holuby nám ani při Venuši v Býku nepřiletí jen tak do huby. Bude třeba něco udělat. Opřít se o tradici, které je opravdu nosná. Právě v těchto dnech se totiž ukazuje nástin věcí budoucích, tedy toho, co se bude dít, až plně vstoupí Uran do Býka. Teď je ještě Venuše s Uranem v konjunkci, Uran je na konci Berana, a tak se věci jen připravují. Sledujeme to, co se děje. Vracíme se ke starým tradicím, ale jen na individuální úrovni, rušíme některé zvyky, ale nenabízíme jiné aktivity, které by se staly tradicí, staráme se o své vlastnictví, ale o věci obecné nás nezajímají, stahujeme se k svému utrpění, ale nespojujeme si ho s utrpením tvorů v okolí. Objevují se otázky, které by měly postupně být zodpovězeny.

 

Nedělní Boží hod velikonoční bude kvalitativně lepší a veselejší. Velkou důležitost budou mít naše vyřčená slova a také úsudky, které si uděláme. Pokud s námi zacloumal úplněk, pak den po něm bude v naší mysli doznívat vše prožité. Neváhejme být aktivní a jednat dle toho, co potřebujeme. Nestagnujeme. Lidé ve znamení Berana, Kozoroha, Váhy a Raka by se měli mít na pozoru a rozvážit si své aktivity, jít jen po tom, co je opravdu láká. Vynucené kompromisy budou těžce snášet.

 

Vše dobré astroložka Martina Lukášková

Astrologická škola pro statečné

Ilustrace: Susana Rodríguez

Comments are closed.