Horoskop pro 34. týden 2018

Jsou cesty a spojení, která si stále nejsme schopni uvědomit. Je čas to změnit.

Pondělí 20. – Měsíc ve Střelci

Pondělí bude překypovat energií a humorem. Kdo to nebude chtít vidět, bude zpátečník nebo škarohlíd. Rozhlédněme se kolem sebe! Můžeme najít naději, podporu a hlavně někoho, kdo stojí o naši maličkost. Měsíc v trinu vůči Slunci a Merkuru symbolizuje plynulé využití energie kvůli k akci. Napětí k Neptunovi nás sice dopoledne podráždí možná trochu nejistými či neohrabanými začátky, ale jakmile už něco rozjedeme, bude se nám dařit. Příjemné odpoledne a podvečer budou přát schůzkám, výletům, ale také obyčejnému posezení a nicnedělání v kruhu našich přátel.

 

Úterý 21. – středa 22. – čtvrtek 23. – Měsíc v Kozorohu

Praktické úterý podpoří jednání s institucemi, organizační věci, ambice a hlavně odhodlání ukotvit nápady v realitě. Měsíc v konjunkci se Saturnem ve velkém trigonu ke Slunci do Lva a Uranu do Býka spojí oheň a zemi. Zaměřme pozornost na to, co chceme udělat. Najdeme vůli a schůdnou cestu. Zdá se, že horko bude kulminovat. Přesto by se mělo dařit. Radost budou mít ti, kteří vaří, pečou. Uklízíme a pracujeme tam, kde je nás potřeba, neboť během úterý můžeme udělat mnoho i pro strýčka příhodu. Sklízíme a zpracováváme úrodu.

Středa z pohledu ze Země sblíží Měsíc s Plutonem a tito dva ruku v ruce vytvoří napěťovou kvadraturu vůči Venuši. Den ve znamení hesla: Emoce především! Buďme pozorní k citům, náladám a emocím, které se v našem vědomí začnou hnízdit. Pod jejich silným vlivem můžeme vidět svět mnohem tvrdší, bolestnější, fatálnější, než ve skutečnosti je. Ztotožnění se s konkrétním postojem, emocí nás může ochromit a hlavně zamezit cestu k radosti a vnitřní otevřenosti. Pokud se během středy načapáme při tom, že chybujeme, nebojme se. Udělat chybu neznamená přiznat světu, že jsme hlupáci. Chyba nás upamatovává na to, že jsme například příliš ustrnuli v názoru, v předsudcích, nechtěli něco vidět, či slyšet. To se prostě stává. Důležité je poučit se z chyby a to, k čemu nás přivedla začlenit do našeho dalšího života.

Slunce vstoupí ve čtvrtek do znamení Panny a oslavenci narození mezi 23. – 26. srpnem čeká opravdu výživný a progresivní rok, ve kterém mohou nejenom nakopnout kariéru, ale ve svém životě zrealizovat funkční změny. Čtvrtek bude svižný a už nám nenechá tolik času na rozmyšlenou. Budeme se muset otáčet. V odpoledních a podvečerních hodinách buďme opatrní při řízení vozu, při sportu a při fyzické práci. Sklon přeceňovat síly, podceňovat situaci a nedávat pozor bude posílena. V tyto zpracováváme kořenovou zeleninu, vyrábíme masti, domácí prací gely, dny vhodné pro barvení a tvarování vlasů, manikúru a pedikúru, kraniosakrální terapii.

 

Pátek 24. – sobota 25. – Měsíc ve Vodnáři

Měsíc v opozici vůči Merkurovi se může zrcadlit v neuvážených a nepromyšlených výrocích a gestech. Spěch se odrazí v nepozornosti a těkavosti. Takže, jak říká klasické přísloví, třikrát měř, jednou řež. Měsíc se dostane do kvadratury k Jupiterovi a spolu s opozicí na Merkura vytvoří tělesa T-kvadraturu. Mohli bychom mít naději na vychýlení počasí směrem k ochlazení. My, lidé žijící v extrémních lokalitách sucha české krajiny, doufáme, že sprchne. Konstelace je obecně dost „suchá“, ale aspoň něco by mohlo svlažit zem. Doufejme, že přívalové deště nenatropí paseku.

Sobota naváže na pátek a mohla by být chladnější, přesto bude plná společenského ruchu. Bude nám dobře v přítomnosti přátel, kteří jsou na stejné vlně. Hudba otevře mnohá srdce. Měsíc v trigonu k Venuši by mohl podpořit vůli se spojovat a domluvit se na společných plánech. Příznivá situace pro ty, co vstupují do manželství, pro ty, co cestují či se stěhují. Den vhodný pro zahájení výměny a rekonstrukce oken, střech a fasád domů.

neděle 26. – Měsíc v Rybách

Neděle bude mít vyslovený nádech romantiky bez ztráty smyslu pro realitu. Velice příznivý den. Nové technologie a postupy půjdou zavést do praxe. Alternativní věci nás budou inspirovat. Úplněk přinese důležité zprávy těm, kteří se rozhodli nabrat v posledních dnech sil, uvolnit se z pout rutiny. Inspirativní den přinese jemné vnitřní podněty, kterým bude třeba dopřát hlasu. Můžeme zaslechnout poselství úplňku, které připomene neustálou mobilitu a propojenost všeho se vším. Není úniku od roztočených kol života ani od světa plného techniky. Až budeme stát v koloně aut, nebo ji pozorovat, vzpomeňme na to, jak jsme všichni propojení a jak například právě tolik nenáviděné zácpy a kolony nám to ukazují. Hustý provoz je tam, kde jsou dopravní uzly, tedy významné trasy. Stejné je to v přírodě. Kde jsou výtečné, mohli bychom říci uzlové podmínky pro život, tam je vysloveně narváno. Potkáme tam rozmanitost a množství druhů. Důležitá centra vedou k hustějšímu životu či v analogii k hustému dopravnímu uzlu. Až se dostaneme do kolon, front a zácpy, využijme čas tím, že si poslechneme ty, co s námi cestují, že se zaposloucháme do hudby, že si urovnáme myšlenky a vzpomínky a že si uvědomíme, jak je spěch zbytečný, neboť vnímání času se mění dle situace. Takže, nespěchejme, neboť tam, kde to žije, se to prostě čas od času zacpe, ale pak zas uvolní.

Vše dobré přeje astroložka Martina Lukášková

Právě otevřen nový ročník Astrologické školy pro statečné!

Ilustrace: GoTé

Comments are closed.

PŘIHLÁŠENÍ k odběru novinek!