Horoskop pro 38. týden 2018 – podzimní rovnodennost

Rovnodennost, rovnováha v poměru světla a tmy je opravdu sváteční událostí, kratičkým okamžikem zdánlivého zastavení, díky kterému si připomínáme, jak je život na všech úrovních a rovinách rytmický. Takže: „Zadejte se a do tance, prosím.“

 

Sukharev

Pondělí 17. – úterý 18. – středa 19. – Měsíc v Kozorohu, 17.1 první čtvrť

Měsíc se spojí se Saturnem a posílí jeho harmonické spojení s Uranem. V pondělí můžeme dát zelenou alternativám, inovativním postupům a změnit svůj život, byť bychom se alespoň pokusili změnit drobné nevyhovující návyky. Jak se říká: „Dnes by to šlo.“

 

Jak na to: Heslo Změna

Sami dobře víme, co nám nesvědčí, takže si v duchu řekněme: „Změna. Už se k sobě budu chovat láskyplněji a udělám to a to (doplňte sami).“ Říkejme tomu: Heslo Změna. V rámci horoskopů vám budu připomínat, kdy je třeba přidat a opustit staré vzorce myšlení, jednání a cítění či posílit vůli, abychom se nevrátili zpět.

Takže, v pondělí věci a lidi neanalyzujme, jinak ztratíme sílu a energii. To, co je třeba měnit, víme. Během pondělí máme tedy šanci nalézt motivaci ke změnám a odložení starých zlozvyků a neřestí. Klíčový den! Všimněte si toho, co se na rovině práce, zaměstnavatele, přátel ale i společnosti děje, co se tlačí a chce se prosadit. Co se prosadí, to bude mít výdrž.

Přidáme-li si k tomu doběžnou kvadraturu mezi Marsem a Uranem, máme tu vcelku slušně třaskavou směs.

 

Doběžná kvadratura Mars Uran

Mars, například podle Paracelsa, uvolňuje. Podle humanistické a transpersonální astrologie je spojen s funkcí mobilizace energie organismu za nějakým cílem, symbolizuje vnitřní tonus, neklid, který umožňuje akci. Akce rozpouští klidovou pozici a vede ke změně. Mars je tedy symbolem akce, nutné ke změně stavu, k pohybu, k akci. Uran je symbolem „stavu“, který vede k transformační změně na hlubší úrovni. Mars v kvadratuře k Uranovi, si můžeme přeložit jako akce v napětí, v nesouladu s tlakem na hlubší proměnu. V těchto dnech se nám ukáží vnitřní tlaky, které brání proměně. (Vnitřní proto, že se jedná o doběžnou kvadraturu, kterou spojujeme s krizí vědomí. Píši pro ty, co se zajímají hlouběji. Jinak si s tím nepleťte hlavu). Znovu tedy, Mars akceschopnost je v napětí, v nesouladu či dynamizován Uranem, symbolem transformace, rozbití struktur a radikalismu. Právě ve vědomí nyní hází naše návyky pomyslným kamenem do okna vědomí a nutí ho, aby si všimlo toho, co mu neumožňuje být volný.  V běžném životě se můžeme potkat s nechutí dělat kompromisy, tzv. si stavět hlavu, dělat unáhlená a afektovaná rozhodnutí, či symbolizovat vpády starých vnitřních mechanizmů, které nás pevně svazují. Na druhou stranu, podaří-li se nám ustát tato napětí, udržet si vůli čelit zlozvykům, budeme za šest měsíců sklízet první úspěchy, nebo dokonce můžeme být „jinde“, tedy vyvlečeni ze zlozvyků. (Uran bude v konjunkci s Marsem 16. února 2019). Je to cesta nelehká, jako každá zkratka je spojena s četnými protivenstvími, ale je to cesta možná a rychlá! (Takovéto příležitosti k začátku jsme měli kolem 16. května, 2. srpna a nyní bude přesná kvadratura 19. září, poslední možnost v tomto cyklu).

 

V úterý převáží funkčnost a logika. Je to velmi příhodná konstelace pro ty, kteří potřebují něco dodělat, uklidit, zařídit. Budeme jednat s velkou mírou efektivity a nemusíme se nechat zdržovat podružnostmi. Během úterý si můžeme všimnout neladících detailů, které pokud doladíme, budeme spokojení. Po stránce zdravotní je den vhodný pro návštěvu lékaře, terapie, meditace či pro začátek cvičení a učení.

 

Ve středu máme, jak jsem psala výše, přesnou kvadraturu mezi Marsem a Uranem a Měsíc se bude pohybovat od Pluta v harmonickém trigonu na Merkura a Slunce k Marsu. Zvítězí logika a pragmatizmus. Netahejme se za vlasy, až nám bude okolí rozmlouvat naše sny a představy. Naopak vezměme veškeré vnější odrazování, jako výzvu, udělat něco praktického v oblasti, která nás zajímá. Stejně tak se postavme k vnitřním pochybnostem. Vyléčí je jen nějaký praktický skutek, ne analýza. (Já osobně si to beru k srdci, neb jsem poslední dobou, pěkně poletovala mezi starými vnitřními zlozvyky a vnější unáhleností). Nezapomeňte na to, že změna je možná. (Viz výše Heslo Změna).

Dny vhodné pro barvení a upravování vlasů, impregnaci dřeva a kůže, pro výrobu mastí, přehazování kompostu, sklizeň ořechů (tu mám letos, díky Bohu, bohatou), pro barvení a úpravu vlasů, manikúru,pedikúru.

 

Čtvrtek 20. – pátek 21. – sobota 22. – Měsíc ve Vodnáři

Čtvrtek zvedne ambice. Přestaňme si lhát do kapsy a přiznejme si, co a koho chceme. Během čtvrtka mysleme věcně a jasně. Dávejme si pozor na přehmaty, spěchy a stresy. Bude to vcelku náročný, ale výživný den. Výzvám se musí vyjít vstříc. Po stránce emoční z nás mohou vyletět kontrole se bránící vášně a pocity. Měsíc s Marsem jsou ve velké T-kvadratuře vůči Venuši Večernici a Uranu. Venuše je ve Štíru a její hluboko zasunuté vášně a potřeby sdílet s blízkými to, co nás zajímá, může nabrat krapet na tvrdosti. Pokud něco nedostaneme hned, nemusíme chtít čekat na další. Netrpělivost, netolerantnost a neochota ukázat, co vlastně chceme, bude velkým pokušením. Při sportu a řízení raději zhluboka dýchejme, než vyřkneme sudby nad ostatními řidiči, buďme pozorní, ať předejdeme problematickým situacím. Nehody se stávají nečekaně.

 

Pátek bude těžký pro ty, kteří odkládali své povinnosti. Připomene se jim vše, co nedodělali. Budeme toho mít hodně před sebou, ale také toho můžeme hodně stihnout. Vše za předpokladu, že pátek probudí k životu naši vůli, a to by přes všechny překážky mohl!

Dny vhodné pro návštěvu zubaře. Pátek pro lékařské a estetické zásahy do kůže.

 

V sobotu bude dobře. Nevažme se na pevné plány a raději dejme prostor volným improvizacím, návštěvám kamarádů a přátel.

Den vhodný pro stahování balkonových květin do chodeb, pro aklimatizaci na zimní uložení.

 

Neděle 23. září – Měsíc v Rybách, Slunce vstupuje do Váhy

Nedělní rovnodennost naplní romantická atmosféra. Přispěje-li k tomu i počasí, bude nám nejlépe s očima zabořenýma do knihy nebo do podzimem vonící krajiny. Udělejme si dobře hudbou a kulturou.

Právě v neděli je třeba připomenout těm, co se tento den narodili, že je před nimi rok důležitý pro jejich budoucnost, profesi a kariéru. Slunce – tedy vaše životní síla, bude v kvadratuře vůči Saturnu, což můžeme spojit s tlakem ke konkrétnímu výběru, jasnému závazku, nutnosti vydržet zábrany a překážky a jednat vždy, když bude dobře vnímaná podpora přátel. Pak se překážky překonají a rok přinese klíčový přechod v profesi, kariéře a roli, kterou chceme v životě ztělesnit.

Vše dobré přeje astroložka Martina Lukášková

Právě otevřen další ročník Astrologické školy pro statečné

Ilustrace: Sukharev

Comments are closed.