Horoskop pro 39. týden (24.9. -30.9.2018)

Paradox. Místo, abychom se ve společném prostoru spojovali, tak tím, že stojíme všichni na jednom místě zvaném Země, si spíše vzájemně překážíme a jeden druhého vyvádíme z rovnováhy.

 

Misha Gordin

Pondělí 24. – Měsíc v Rybách, 23 Slunce do Váhy

Pondělí nás ležérně přenese do pracovního rytmu. Můžeme se zabývat vzpomínkami a retrospekcí, která na jednu stranu vyvolá emoce, ale také pročistí mysl a umožní zasadit vzpomínky do hlubších souvislostí.

(Přemýšlím nad sledováním australských a amerických astrologů, kteří se mnohem více než my v Evropě zaobírají přírodními katastrofami, hurikány, požáry a povodněmi. Jejich sledování ukazuje na symbol Neptuna, který stojí za mnoha hurikány, bouřemi a záplavami. Měsíc přecházel z neděle na pondělí právě přes Neptuna, ale byl v harmonických vazbách na Jupitera, což mi nepřišlo jako dramatická či nebezpečná situace. Otázkou je, zda i vlastně jakékoliv vazby na transaturnské planety, nepřináší kritické momenty, neboť jen ty, jak se zdá, vedou k transformaci, proměně a uvědomění. Vše podpořeno aktuálním nástupem úplňku…nu, další úkol k výzkumu. Kdybyste měli nějaké poznatky, pište! Díky)

V pondělí je Měsíc v Rybách a svou pozicí se napíná do opozice vůči Slunci. Před úplňkové pondělí může u citlivých lidí vyvolávat v odpoledních a podvečerních hodinách určitý špatně identifikovatelný neklid. Měli bychom si včas vzpomenout, že je třeba mysl a tělo uklidnit a to relaxací, cvičením, četbou knihy nebo nějakou drobnou rukodělnou činností, která bude soustředit mysl. Nenechme sebou vláčet tzv. od ničeho k ničemu. Vnímavost slouží ke spojování s okolím, přírodou, živými tvory, tak si ji během pondělí užijme. Budeme-li pracovně jednat s druhými, ujistěme se, že naše stanoviska, byla druhou stranou správně pochopena.

 

Úterý 25. – středa 26. – Měsíc v Beranu, 25. úplněk

Úterní úplněk bude ostrý jako břitva. Ukáže se, jak křehká je rovnováha mezi protichůdnými stranami. Udržme si emoce na uzdě, jinak bude oheň na střeše. Ostřejší okamžiky očekávejme do 15 hodiny. Za vším bude stát vcelku dynamická T-kvadratura Slunce, Merkur opozice Měsíc v kvadraturách na Saturna. Pořádky, formy a pravidla si nás najdou a mnohé, co se zdálo snadné, ukáže své problematické stránky. Vcelku namáhavá, strohá, suchá a tvrdá konstelace bude mít ventil v trigonu na Mars, který je ve Vodnáři. Východisko z napětí můžeme hledat u lidí podobně ideově orientovaných, ve víře v budoucnost, v potřebě dělat si věci po svém. Nedělejme si však velké naděje a mysleme na to, že jsme to my, kdo dává moc druhým a vytváří autority. Úterý připomene moc institucí, moc zákonů, autorit.

Oslavenci mají před sebou vcelku náročný rok. Měli by mít jasnou vizi, co chtějí, která by ji měla umožnit překonat překážky, které je čekají. Snadné to nebude, neboť se po čtyřech letech ukáže, co vše jste měli dělat a nedělali. Radou je, dotáhnout do konce to, co vám klepe na rameno.

Ve středu se můžeme cítit unavení či bezmocní. Jakmile se tak stane, okamžitě zahajme posilování imunitního systému. Dopřejme si něco z bylinek, vzpomeňme na sílu zázvoru, luštěnin a zaměřme se na systematické protahování těla. Měsíc v rozběžné kvadratuře vůči Plutonovi chce akci, jasný čin. Odolejme pokušení nárazového zobání vitamínů a raději si nastrouhejme do čaje zázvor. K impulzivním reakcím nebude ve středu daleko.

 

Čtvrtek 27. – pátek 28. – sobota 29. – Měsíc v Býku

Události čtvrtka a pátku mohou rozrušit náš emoční svět. Budeme bazírovat na samostatné práci. Očekávání vůči druhým lidem a hlavně těm milovaným může být nepřiměřené. Vzpomeňme a to ve chvílích, kdy budeme kritizovat ty, co jsou nám nejblíže. Ve čtvrtek se Měsíc dostane k Uranu a tak do opozice vůči Venuši a kvadratury vůči Marsu, oktilu vůči Neptunu. Otázky a kritiku, kterou budeme mít vůči určitým lidem, otočme také vůči sobě. Položme sami sobě památnou výzvu: „Kdo jsi bez viny, hoď kamenem.“  Čtvrtek nám totiž může poodhalit naše slepá místa. V oblasti vztahů si dejme pozor na majetnické jednání či na chování, které může být až příliš rigidní a neohleduplné právě k těm, kteří jsou nám nejblíže.

V pátek se přidá opozice Měsíce k Jupiteru a může se připravit na další proměnu v počasí. Doufám v krapet deště, ale proměna by v noci mohla přijít. Což je důležité pro ty, kteří sklízí úrodu. V pátek můžeme mít víc želízek v ohni a rozdělat najednou víc věcí. Budeme výkonní a na výkon orientovaní, což není špatné, víme-li co chceme. Pokud to v pátek nebudeme vědět, můžeme plout dle toho, co se zrovna kolem nás šustne. (Pozor na neuváženou skladbu jídelníčku. Náš organismus si zaslouží péči a ne odbýt rychlovkou.)

Dny vhodné pro masáže, depilace, peeling pleti. Pečeme, vaříme a vyrábíme povidla.

 

Sobota by povinně měla být odpočinkovým dnem, ve kterém dáme přednost tomu, co je dobré pro naše tělo a duši. Společný večer s lidmi, kteří jsou nám blízcí, může výrazně zvednout náladu všem zúčastněným. Možným znakem dne bude určitá urputnost, neústupnost a černobílé vidění, což nejen ve vztazích může natropit pěknou paseku. Tak bacha na emoce a vervu, s kterou se vložíme do práce, diskusí a jednání. Po osmnácté hodině bude líp, a ti kdo den ustojí se vší trpělivostí, si večer plně vychutnají. Příjemné okamžiky a tolik potřebné uvolnění ozdobí sobotní večer.

 

Neděle 30. října – Měsíc v Blížencích

Neděle bude svižná a plná různorodých aktivit, a to zvláště v odpoledních hodinách. Bude se nám dařit. Zkusme se zaměřit na to, co chceme nastudovat, prohlídnout, utřídit nebo se naučit. Rozšiřujeme si obzory. Pozorní buďme v situacích živých rozhovorů. Díky nim můžeme ztratit ze zřetele to, co jsme měli na starost či zodpovědnost.

Vše dobré přeje astroložka Martina Lukášková

Právě otevřen další ročník Astrologické školy pro statečné

Foto: Misha Gordin

Comments are closed.