Horoskop pro 40. týden od 1. – 7. 10. 2018

Křižovatka dvou cest nám připomíná možnost volby.

Jakmile se na chvíli zastavíme můžeme pocítit radost z křížení cest a z možností, ke kterým  cesty potenciálně odkazují.

Steven Stahlberg

 

Pondělí 1. října – Měsíc v Blížencích

Pondělí bude plné tlaku na přesnost. Plané řeči by si neměly tak snadno najít posluchače. (Kdyby toto nastavení fungovalo vědomě u všech, velmi snadno by se připravilo nejenom na volby do zastupitelstev, ale i na všechny úkoly, které máme před sebou.)

Zkusme se naladit a během pondělí si uvědomit, kolik času ztrácíme „plkáním“ , žvaněním, planými rozhovory, ale i tím, že takovým řečem plochých článků. Raději važme slova, nebo jděme rovnou bez vytáček k věci. Odpoledne se soustřeďme na známá, tradicí osvědčená místa.

Moje úvaha vychází z opozice Měsíce vůči Saturnu a trioktilu vůči Venuši Večernici. Napěťové vazby ukazují, že strukturujícím vazbám představovaným Saturnem a hloubce prožívání Venuše Večernice ve Štíru bude naše adaptační lunární funkce unikat stůj co stůj. Ovšem vezme-li to opravdově, a místo abychom unikali, půjdeme směle do všech povinností, úkolů a akcí pondělí, můžeme na tom vydělat. Ziskem bude snadnější přístup k vnitřní koncentraci a k zvědomění vnitřní síly a vůle. Je tedy na nás, zda budeme napětí prožívat jako rozpor s potřebou úniku, nebo jako vibraci, jejíž vlnění stimuluje soustředěnost, hloubku i cit odhadnout správný čas jednat, získat sebedůvěru a odvahu podniknout i složitější akce.

 

Úterý 2. – středa 3. října – Měsíc v Raku, 2. 10. – druhá lunární čtvrť

V těchto dnech bychom se mohli zaměřit na instinktivní reakce. Pojďme si je dát do souvislostí. Všimněme si svého rozpoložení a situace, ve které se dané rozpoložení objevilo. Můžeme se o sobě mnohé dozvědět a poučit se. Úterní druhá lunární čtvrť vnese napětí pramenící z nutnosti jednat na menším manévrovacím prostoru. Posílí tendence stáhnout se dovnitř a zabednit se před vlivy z okolí. Pozor na to, ať nestrkáme hlavu do písku, jen proto, že se obáváme reakcí druhých lidí. Napětí můžeme využít tak, že se zaměříme na tradiční místa, která máme rádi a ty budeme zvelebovat a upravovat. Navíc napětí bude odvedeno velkým vodním trigonem, který Měsíc z Raka vytvoří s Venuší ve Štíru a Neptunem v Rybách. Vnímavost a citovost bude posílena, což ovšem nemusí být navenek projeveno. Na rovině emoční ulpíme zejména během středy na tom, co druzí říkají, jak jednají a jak se vůči nám chovají. Naše emoce je třeba dávat souvislostí a hlídat si jejich sílu a vliv, jinak můžeme spadnout do větší vztahovačnosti a zbytečné urážlivosti.

 

Čtvrtek 4. – pátek 5. října – Měsíc ve Lvu

Čtvrteční dopoledne nás může fixovat na jedno místo, jednu činnost a neumožní nám dělat víc věcí najednou, natož nějak improvizovat. Odpoledne bude lepší. Nedělejme proto předčasné závěry. Měsíc se dopoledne spojí s Venuší, Uranem a Marsem do velké kvadratury držící fixní znamení Lva, Štíra, Vodnáře a Býka. Snadno objevíme sílu své vůle, ale také oheň vnitřního napětí, které může sílit tím víc, čím nás to bude lákat angažovat se v několika nesourodých aktivitách. Buďme tedy připraveni na to, že energie bude k dispozici. Buď nás převálcuje, nebo ji využijeme a pak se čtvrtek může stát dnem, kdy posuneme výrazně své dílo o kus dál. Napětí se projeví i v tom, co před volbami vyjde najevo. Nejednejme impulzivně a vzpomeňme na pondělí, kdy jsme mohli ucítit, co jsou plané sliby a co jsou fakta. Odpoledne se situace uvolní, a co mělo dobře našlápnuto, může vyšumět mezi přívalem podružností. Ti, co si udrží vůli u toho, co zrovna budou dělat, budou vítězi dne.

 

Pátek nás povzbudí a přivede na jiné myšlenky. Uvolněná nálada, chuť se bavit, žertovat ale i riskovat rozproudí vášně. Na vrch získají ti, co budou umět prosadit své názory vahou a kouzlem svého projevu. Prostě, pěkný obal prodává. Na obsah se tak hledět nemusí. Takže pro den voleb, vcelku situace nadržující těm, co umí jen čeřit vlny. Situace, žel, nenahrává silné voličské účasti. Večer je příslibem pro ty, kteří chtějí navázat vztahy, víc se uvolnit nebo jen relaxovat. Je možné, že se po pátku promění počasí, tak otevřeme vnitřní prostor improvizaci a nestanovujeme si na víkend plány neumožňující alternaci.

 

Sobota 6. – neděle 7. října  – Měsíc v Panně

Víkend by nás měl vést ke zklidnění a pohodě. Zaměřit bychom se měli na potřeby našeho těla a ducha. Měsíc v Panně před novoluním v zemském trigonu se Saturnem a Uranem podpoří sebe-nápravné tendence. Sobota by mohla posloužit jako prostor pro účinné odreagování. Využijeme-li sobotu k práci, pak nás může mile překvapit, jak nám naše aktivity půjdou pěkně od ruky. Sklon trhat výkony a rekordy by měl být vědomě umlčen. V sobotu půjde o kvalitu ne kvantitu. Sobotní podvečer bude příhodný pro relaxaci, meditaci anebo pro kulturní zážitek ovšem v komorním ladění. Dejme prostor knihám, filmům a kultuře vůbec. Inspirujme ducha něčím, co má pro nás přesah.

V neděli zapomeňme na přísnost a kritičnost. Odpusťme si nedokonalost a buďme tolerantní k chybám druhých. Odměnou nám může být získaná pohoda a prostor pro to, co máme rádi. Neděle svým tempem přispěje vychutnání si příjemných chvilek života. Nenechme se o pohodu ošidit.

Z otevřeného prostoru bychom měli stáhnout květiny citlivé na chlad, uskladnit cibuloviny, zastřihnou růže, přihnojit stromy a položit mulč, což píši s vědomím, že budu muset fakt zapracovat na vnitřním perfekcionismu a udělat na zahradě jen to, co mi počasí a fyzické síly dovolí.

Vše dobré přeje astroložka Martina Lukášková

Astrologická škola pro statečné

Ilustrace: Steven Stahlberg

Comments are closed.