Horoskop pro 40. týden a slavičím letu

O letošním odletu slavíků se hodně mluví. Mnozí spekulují, zda ten zlatý letí v čele a jiní zas, že je stejný jako ostatní a je tedy někde v hejnu a jeho pozice se mění dle toho, kam hejno letí a jaké větry dují. Tak či tak už odletěli a ukázali, že když přijde chlad, padají jablka i lidé k zemi. Ani mne neminul horoskop zlatého slavíka a jukla jsem na něj. Vlastně jsem ho nikdy nesledovala. Pár písní z jeho rané tvorby mám moc ráda, ale to je tak vše. Jako malá mi všechny jeho písně pouštěla babička, která měla všechny jeho desky a každý rok jsem mohla postřehnout, co je nového. Pan „božský“ byl hned vedle Chladila a Simonové a Pepíčka Zíma. Ještě teď, když to píši, se usmívám. Jako malé se mi všechny jejich písně líbili, neb se líbili babičce a dědovi. Hudba zněla pokojem, tančilo se a zpívalo, byla to zábava. Později jsem si našla své, o kterých jistě moje vnoučata, budou-li, si pomyslí taky své. Ale zpět k slavíku zlatému. Koukla jsem se na chvíli před půlnocí, kdy umřel, a přišlo mi zajímavé, že si ho „vzala“ Venuše. A o tom chci psát. Člověk neumírá sám ale ve „výsadku“. Jak to myslím? Prostě jsem si všimla, díky médiím, které o všem píší a vlastnímu sledování, že umírají ve stejnou dobu lidé podobně nastavení. Ne že by měli stejnou povahu, ale mají vnitřní sílu, drive, náboj, který je společný a tak společně odchází. Kdybychom si to víc uvědomovali, tak se mnohým uleví.

V horoskopu Karla Gotta je zajímá konstelace pro jeho odchod. V podstatě od nedělního večera přichází velmi napěťová situace, která musí být pro nemocného značně namáhavá. V pondělí ráno uzavře Venuše přesnou kvadraturu s Plutonem a teď se podívejme, jak to padá do jeho horoskopu. Pluto je nějaký čas v opozici vůči Slunci, což bychom mohli brát jako období hlubinné transformace. Prožívané od dubna 2017 a bylo-li by možno až do prosince 2019. S Plutonem jsou to většinou dlouhá období. Proměna se děje na úrovni osobní integrace, vnitřního uspořádání s možností odvrhnout to, v čem osobnost uvízla, co ji brzdí a zdržuje a příliš fixuje do sebestřednosti. Je to tlak otevřít se přesahu a vidět svět z perspektivy toho, komu už sebestřednost nevoní. Slavík je tak pod tlakem, ale vše je provázeno i tríny Plutona k Uranu a Neptunovi nativity, kteří zas mají sextil ke Slunci, takže dohromady zmírňují dopady a ukazují, že transformace si nevyžádá zas tak drastický průběh. Na venek je to sice pravda, ale jak vidíme z horoskopu, vnitřně si Karel Gott užil své a musil vynaložit hodně sil, aby ustál takový nápor. Nu, a v pondělí se přidá Slunce do opozice na nativního Jupitera, Měsíc do opozice vůči navitému Uranu a naše Venuše Večernice s Plutem v zádech do kvadratury vůči Slunci nativity. Tlak, který oslabený organismus má, co dělat, aby ustál. Měsíc v této pozici je každý měsíc, ale Slunce s Venuší jednou za rok navíc posíleny reálnými konstelacemi. Prostě mi přijde, že slavíka uloupila Venuše. Nakonec není divu, planeta je spojována s estetikou, láskou a hodnotami. Já ji díky studiu babylonské astrologie spojuji s principem zvratu. Tedy se zvratem, který na její pozici můžeme sledovat. Pokud bychom během roku Venuši sledovali, dojde nám, jak se zvrátí její pozice a z Večernice se stane Jitřenka, ze západního obzoru je po pár dnech na východním před Sluncem. Z toho je možno mimo jiné usuzovat na to, co jí už dávno lidé přidávali a to princip zvratu. Proměnu. Je-li v přesné kvadratuře na Plutona, je zvrat o to silnější, neb jeho dopad bude mít ještě další konsekvence a důsledky.

Igor Chaun v srpnu upozornil na muže v bezdomoví, Petra Boučka, který odešel ve stejný den jako Karel Gott. Je možné zjistit alespoň polední konstelaci, neboť v Igor v dokumentu ukáže průkaz pana Boučky, a tak je možno spatřit 16.11.1946. Přidáme-li si tranzit a ve všem vyloučíme Měsíc, neb ten za den může udělat 13°a my nevíme hodinu narození, tak nám zůstane zajímavý tranzit, ve které Venuše v kvadratuře na Pluta se umístí v přesném oktilu na Merkura a s lehkým orbisem na Marse nativity. Proč to píšu? Víme, že pan Boučka sám oslovil Igora a tak jednal – (Merkur, Mars v konjunkci v nativitě), obě tělesa pod oktilem Pluta – tlak na verbální akci, průraznost. Přidá-li se Venuše i štěstí, neb v srpnu byla k výše uvedenému v trinu, takže „pomohla“ se prosadit, ale nyní se dostala s Plutem do tlaku, který ani nemocné tělo pana Boučky nevydrželo.

Jdeme cestou se vším, co máme a napětí mysli odpovídá i napětí v těle. Pan Boučka nemá tak „hvězdnou konstelaci“ jako zlatý slavík, který se stane symbolem, jež teď mnozí využijí, ale také aspoň na poslední chvíli zasáhl do dění společnosti a promluvilo se o něm. Díky Plutonovi se připomnělo, že dostat se na ulici je vlastně velmi snadné a ukázalo se znovu, jak málo se staráme o ty, co jsou kolem nás i ve vlastním druhu. Závěrem tedy nutno napsat, že tak či tak, je třeba hledat souvislosti a uvědomit si, že stále odchází lidé, kteří mnohé vykonali, nejenom ti slavní. Do teplých krajů odletěly různé druhy ptactva. Šťastnou cestu a dobrý vítr!

S Venuší v zádech vám všem přeji, ať si všimnete toho, co se od neděle do čtvrtka děje ve vašem těle a mysli. Zkuste na to reagovat a něco s tím udělat. Neb je to o tom, neustrnout a nebát se, neboť jen tak je mysl a tělo otevřené podnětům a ne sevřené v křeči odrazů minulosti. Hezké dny MarLuk

psáno 3.10.2019

Blížíme se do první čtvrti a vztah Měsíce a Slunce pomalu a jistě narůstá. Sobotní impulz novoluní bude třeba podpořit vůlí a hlavně soustředěnou činností. Mnozí mohli být konfrontováni se svými stavy, které mohou poukázat na to, co je pro ně důležité. Ukázat se mohly potřeby, které je třeba v následujících dnech naplnit. Nový týden si na nás nachystal jak napětí a tlak na výkon, tak uvolnění, takže můžeme říct, že je vyvážený. Na nás je, co s tím uděláme. Je třeba oslyšet to, co se v nás děje. Já byla při novoluní na návštěvě. Seznámila jsem dva mé přátele a účastnila se natáčení. Eva Francová a její přátelé točí v Chlenech rozhovory se zajímavými osobnostmi, které ovšem nejsou známy ze stránek Blesku a mnohem víc než řeči, je známa jejich činnost. Eva si vybírá lidi, kteří mají co říct k současné situaci vztahu člověka a přírody. Je to moc zajímavé a z každého rozhovoru jsem si něco odnesla, některé mne donutily zkoumat dál nebo mi rozšířily obzory o to, co jsem absolutně neznala. Tohle novoluní a tedy to, co budu rozvíjet, mi přineslo na chvíli ten příjemný pocit, že stojíte na prahu něčeho „velkého“. Mám v hlavě přípravu astrologického symposia, což mi události a setkání připomněly. Objevil se mi tedy plán, na kterém budu muset pracovat. Taky se mi vrátila pekelná únava a to je teprve konec září. Takže budu muset zapracovat i na tom, neb mám plány, tak musím vydržet. V tomto týdnu nás v sobotu čeká první čtvrť, která by měla mnohé pomoci rozhýbat. Aby se tak stalo, musíme připravit či se zaměřit na to, co je třeba rozhýbat. Jinak si okolnosti vyberou „samy“ a se jen budeme divit, co že se to děje. Takže přátelé, vítr vane silně a hlásí změny v proudech moře a nutnost soustředit se na to, co je podstatné. Hodně sil a hlavu vzhůru, nic není ztraceno!

Comments are closed.

PŘIHLÁŠENÍ k odběru novinek!