Horoskop pro 41. týden – novoluní 9. 10.

V čase novoluní je třeba „zasadit a zalít“ právě to, co chceme v následujícím měsíci „pěstovat“.

Meraki Labbe

Pondělí 8. – úterý 9. října – Měsíc ve Váhách , 9.9 nov

Pondělí zviditelní normativy, omezení a pravidla. Do vědomí se budou tlačit úkoly, které prostě musíme udělat, ale i obavy z toho, zda vše stihneme a uděláme tak, jak je třeba. Měsíc v kvadratuře na Saturna připomene povinnosti, řád a strukturu. Kdo skočí Saturnovi na lep, ten se bude plahočit dnem od jedné úmorné činnosti ke druhé. Kdo přijme své úkoly bez protestů a odkladů, zjistí, že soustředěná činnost mnohé usnadňuje, a že myšlenky na to, co by bylo kdyby, jen odvádí pozornost. V pondělí dopoledne prostě bude nutné jednat efektivně. Chceme-li se potýkat s úředním šimlem, pusťme se do toho, nakonec uspějeme. Pondělní odpoledne bude příjemnější, tak se nestresujme dopředu. Všimněme si toho, co je nosnou strukturou našeho dne, jak a co jíme a čemu se věnujeme. Tlak na strukturu nám může dobře ukázat ona pokušení, která nám ubírají sil i přesto, že v úvodu se tváří jako uvolňující – např. brouzdání na internetu, bezcílné zevlování mezi regály v obchodě, rozhovory plné planých řečí, nesmyslná kontrola druhých, zacyklené myšlení na někoho, kdo nám ublížil…dosaďme si sami.

Úterní novoluní, realizující se ještě před východem Slunce, bude v napětí (doběžná kvadratura) vůči Plutonovi, což můžeme přeložit jako občasný ale silný vpád silových tendencí do našich úvah a myšlenek. Hra na moc a bezmoc nás může pěkně potrápit, neboť se bude odehrávat na do určité míry obtížně uchopitelné rovině. Bude třeba všímat si procesů v těle, vnitřních reakcí a popudů. Nebagatelizovat si nic z toho, co vnímáme a cítíme, ve chvíli, kdy s někým jednáme či podstupujeme nějakou činnost. (V tomto smyslu bychom měli vzpomenout na naše zastupitele, kteří nebudou mít jednoduché vyjednávání o povolebních koalicí, tlaky na jejich rozhodnutí nebudou přímé, ale o to silnější). Uvědomme si, co je pro nás důležité, vyhněme se analýze a hodnocení. Analýza může být příliš tvrdá a to k nám samým i okolí. Důraz na hodnocení a jasné soudy budou tím, co ukáže, kdo a co stojí v pozadí a tahá za nitky. Na rovině osobní to mohou být soudy, za kterými může stát neochota se přizpůsobit situaci, měnit zvyky či si sáhnout na to, co v nás není zrovna „výstavní“. Jenže zmiňovaný napěťový aspekt se dá i využít. Právě ve chvílích napětí a neklidu můžeme získat sílu a vymezit se vůči tomu, co nechceme, nebo můžeme začít s něčím, co potřebujeme. Zahajujeme kúry posilující imunitní systém a čistící krev. V den novoluní je vhodné odlehčit stravu nebo upřednostnit očistný půst.

Středa 10. – čtvrtek 11. října – Měsíc ve Štíru

Ve středu bychom neměli zapomenout na svá předsevzetí. Chaotický den nás snadno vyhodí z konceptu. Měsíc se při svém východu kol tři čtvrtě na devět bude v opozici na Urana a sextilu na Saturna, což je směr protichůdných tendencí. Kdo nebude mít svou vůli po ruce, bude poletovat od jednoho k druhému bez větších úspěchů. Takže, přátelé, aby bylo dobře, potřebuje středa plán umožňující alternativy, co bychom mohli dělat, pokud něco neklapne či se změní. Zbavme se prostojů, neboť den má v sobě potenciál motivovat nás k efektivním výkonům a činnostem. Podvečer otevře dveře vášním a probudí náš temperament.

 

Čtvrtek nás naladí na vlnu hlubších citů. Budeme důslední, soustřední a také o trochu více vztahovační. Pro zamilované páry důležitý den pro spřádání plánů do budoucnosti. Měsíc bude mít vcelku pěknou aspektaci k dalším planetám, takže obavy stranou a trochu více sebedůvěry. Můžeme objevit, koupit a získat to, co zrovna potřebujeme. Své aktivity si můžeme dobře zorganizovat a večer být spokojení. Pěkné vyhlídky, ne? Pozorní k rozptylujícím aktivitám by měli být Býci, Štíři, Lvi a Vodnáři. Nenechte se své na vedlejší cesty podružnostmi nebo chvilkovou zábavou.

Dny vhodné pro lymfatické masáže.

 

Pátek 12. – sobota 13. – neděle 14. – Měsíc ve Střelci

Podlehněme pohodě a nenechme se rozčílit. Pátek bude vstřícný k našim projektům a plánům. Kdo se naladí na jeho dynamiku, může sehnat, opatřit, opravit nebo vyměnit to, co je pro něj důležité. Najdeme-li si čas na výlet nebo procházku v lese, uděláme pro sebe víc, než bychom čekali. Při chůzi se odreagujeme, ale se nebudeme brát tak vážně a lépe si ujasníme to, co je pro nás důležité. Společensky laděný podvečer vyláká mnohé do kruhu přátel a za kulturou. Jděme tam, kam se nám chce a ne tam, kam je tzv. dobré se ukázat. Nebudeme litovat.

 

Aktivní sobota bude k užitku lidem s pracovními plány. Svižné tempo a chuť do práce budou výhodnou. Pro sportovní akce, výlety a setkání velice příznivý den. Vrtošivá nálada nám dopřeje stihnout toho za den víc, než bychom čekali.

V neděli budou jiskřit emoce a mnohým přijde humor k duhu. Veselý den. Odpoledne mějme respekt vůči únavě. Změna tlaku a reakce organismu mohou překvapit i ty, co jsou vytrénovaní. Uvolněme se čtením knihy.

Na zahradě (zvláště v sobotu a pak v neděli dopoledne) střiháme živé ploty, natíráme a lakujeme dřevěné plochy a nábytek, upravujeme záhony, přesazujeme šalvěj nebo rozsazujeme levanduli. (Na to se chystám. Musím zrušit záhon a vytvořit nový. V plánu mám bylinkový „vrch“, což je v reálu maskování betonové skruže kol našeho vrtu.)

 

Závěrem

Do středy se můžeme dozvědět mnohé o tom, jak fungujeme, za čím jdeme a co jsme proto ochotni udělat. Od středy můžeme plynout na vcelku příjemné vlně. To jsou samozřejmě ideální podmínky a mnohovrstevnatá realita je může pro každého krapet jinak vybarvit. Poselstvím je, zkusit důvěřovat tomu, co nám říká tělo (pondělí až středa). Vědomě provést údržbu spojení nevědomí – vědomí, jednoduše návratem k symbolům, intuici, správnému dechu, cvičení a meditaci. Uvědomit si důležitost soucitu a skromnosti (nejsilněji čtvrtek, ale na soucit a skromnost je dobrý každý den) a tím pozvolna měnit svůj život a každodenní návyky a zamezit tomu, co nás vede opakovat staré destruktivní myšlenkové vzory a chování. V pátek a sobotu se bavme tím, co těší naše srdce a ne tím, co se od nás očekává či očekává naše okolí.

Vše dobré přeje astroložka Martina Lukášková

Astrologická škola pro statečné

Ilustrace: Meraki Labbe

Comments are closed.