Horoskop pro 43. týden 2018

Víra tvá, silou je, jež dere se i proti větru.

 

Paul Reid

Pondělí 22. – úterý 23. – středa 24. – Měsíc v Beranu, 23. Slunce do Štíra, 24. úplněk

V pondělí si prosaďme vlastní plány, ambice a zkusme si víc dupnout tam, kde jsou potlačována naše práva. Pro rozjezd a vyřizování našich aktivit důležitý den, neb budeme mít dostatek sil. Jinými slovy: Od rána to poplyne, jak má.

Pro oslavence, kteří slaví v úterý a středu přichází přelomové období. Promění se jejich hodnoty, vztah k matce a na povrch se dostanou výsledky za poslední čtyři roky. Je před nimi klíčové a výrazně dynamické období!

Od úterý nastoupí dny, kdy bude úplňkové napětí palivem pro aktivity, které chtějí něco změnit nebo prosadit. Měli bychom se osobně i občansky aktivovat a ozvat!

V úterý vstoupí Měsíc do kvadratury s Plutonem, tak nezapomeňme, že to, co se bude zdát dramatické a osudové, může být jen šalbou naší emocionality, která značně stoupne. Raději vložme své úsilí do nějaké činnosti. Můžeme zásadně pohnout s úkolem, který jsme si stanovili. Vyhněme se planým rozhovorům, neboť mohou vyvolat neopodstatněné domněnky.

Ve středu přijde úplněk. Měsíc se spojí s Uranem vůči Slunci s Venuší. Jejich napětí bude odvádět Saturn, což může každou dynamickou akci, změnu či revoluční nápad přenést do běžného života a zchladit pokusy o vyhrocení do extrému. Úplněk bude vstřícný k těm, co se po novoluní vydali cestou „vnitřních oprav“. Posvítí jim na příčiny toho, co je brzdí. Přidá-li se ochota podívat se do tmy, můžeme vnést jiskru světla tam, kde byla tma. Buďme pozorní ke zprávám, které k nám doputují. Objevíme podivuhodnou hříčku, ve které se staré postupy, formy a struktury obléknou do nových, moderních šatů a budou se vydávat za reformní novinky. Klíčem bude nutnost odtrhnout se od myšlenek na minulost, které jako vůně dobře známého a oblíbeného parfému budou omamovat naše vědomí. Zažijeme-li hluboké zneklidnění, nechme ho proběhnout a nebraňme se mu vzpomínáním, srovnáváním nebo vytěsněním.

 

Čtvrtek 25. – pátek 26. – Měsíc v Býku

Praktický čtvrtek bude velmi úspěšný den. Na druhou stranu pro samé zaujetí našimi činnostmi můžeme přehlédnout potřeby druhých lidí. City budou projevovány spíše aktivní pomocí, ochotou podílet se na dané věci, než svůdnými a lichotivými slůvky. Odpoledne vyprchá úplňkové napětí a nám se může začít ukazovat, o co v našem životě jde. S myšlenkou, že vše je možné, se pusťme směle do všech našich úkolů.

Pátek může vyvolat naši umanutost a zatvrzelost. Budeme-li o něčem pevně přesvědčeni, nikdo s námi nehne. To platí i o ostatních, tak neházejme hrách na stěnu. Měsíc v opozici vůči Jupiteru a Merkuru může vyvolat myšlenkové vzrušení, tlak na výkon i proměnu v počasí. Ve společnosti sledujme tendence, které se prosadí. Nebuďme slepě věřící a vystavme analýze vše, co nás zujme a výrazně strne naši pozornost, ať to bude situace nebo dokonce vztah. Obzvlášť pozorní buďte k těm, co mají tzv. patent na rozum.

 

Sobota 27. – neděle 28. – Měsíc v Blížencích

Víkend by neměl „řešit“ žádné vážné otázky. Jeho atmosféra by měla vést k přátelským setkání, volnosti a pohodovému přelétání z jedné činnosti na druhou. Mnohé rozděláme a také mnohé nedokončíme. Bonus: Nebude nám to vadit! Ti, kdo pojedou na výlet, návštěvu nebo si prohlédnou galerie a muzea, budou mnohem uvolněnější a spokojenější. Sváteční nálada neděle by měla být víc o pohodě a radosti. Harmonické aspekty přinesou chuť se setkávat, pohodu na cestách a legraci. S oslavou stoletého výročí založení republiky si připomeňme, že jsme Čechoslováci a nestyďme se vsadit si do klopy trikoloru na připomínku toho, že to takto budeme dělat vždy a ne jen „jedou za sto let“, neboť bychom měli být našim předkům vděčni a nezapomínat na jejich činy, oběti a úsilí.

 

Závěrem:

Jak se říká, bez práce nejsou koláče. Čekat, že hvězdné konstelace za nás něco udělají, by bylo víc než pošetilé. Na druhou stranu, chceme-li něco změnit, měli bychom využít konstelací, jako ukazatelů vhodného doby pro danou činnost. Kolem úplňku se zkusme aktivovat a využít napětí k cestě k překročení toho, s co nám stojí v cestě. Máme před sebou týden, který může přinést zásadní posun, za předpokladu, že mu budeme otevřeni a nebudeme se na nic ani nikoho vymlouvat. Tětiva luku napjatá mezi Sluncem, Venuší a Měsícem s Uranem by se měla napřít šíp našeho vědomí směrem do středu terče, jenž představuje krustu našich zábran, předsudků a zlozvyků. Tak pevnou ruku, soustředěný dech a nohy nechme ukročené tak, aby udržely naše tělo přímé a pevné.

Vše dobré přeje astroložka Martina Lukášková

Astrologická škola pro statečné

Ilustrace: Paul Reid

Comments are closed.