Horoskop pro 48. týden 2018

Otázka nezní, kdo našeptává, ale kdo naslouchá?

 

Victor Orsel, 1832

Pondělí 26. listopadu – Měsíc v Raku

Podzimní dny Raka jsou vhodné pro preventivní kůry na podporu močových cest či pro přímou léčbu. V pondělí nemalujme čerta na zeď! Každý v sobě má šarm, kterým může oslnit. Zkusme se vnímat takoví, jací jsme. Získáme tak nebývalé kouzlo.

Ještě, že většinu těchto vět, píšu tak rok a půl dopředu, neb jsou součástí lunárního kalendáře, který se musí odevzdávat hodně v předstihu. Když přijde jejich čas, aktualizuji texty o to, co v současnosti vnímám. Takže např. prvních pět vět je „starých“ , a když jsem si je dnes četla, tak mne dojaly. Myslím to tak, že se zrovna necítím jako hvězda, tak jsem si představila, jak tím získám kouzlo, a to mne pobavilo. Nakonec mi došlo, že napětí opozice Měsíce vůči Plutu a Saturnu je vlastně o stažení, zchlazení a kondenzaci toho, co vnímáme. Díky tomu si můžeme uvědomit, na co reagujeme, čemu se přizpůsobujeme a to vůbec není špatné.

Slunce je v konjunkci s Jupiterem ve Střelci. Střelci se mohou začít opravdu aktivně pustit do realizace svých plánů. Napětí (kvadratura) na Mars ukazuje, že začátky budou v duchu pokus omyl, což bude zátěž pro jejich malou míru trpělivosti, ale vydrží-li, plody budou cenné. (Nejintenzivněji na výše uvedené budou reagovat oslavenci narození 26. a pak i ti, co jsou ve dnech kolem 25.-27. Pro zbývající Střelce je to téma otevřeno a bude záležet, zda za vyrazí do neznáma, nebo se budou držet osvědčených cest).

Ps. Osobně držím palce, ať sonda InSight dosedne kol 21 h našeho času na Mars a začne dobře pracovat. Je to symbol expanze člověka, i když se může zdát nesmyslný, neb tady na Zemi máme tisíc mnohem důležitějších starostí, ale tento počin je symbolem přesahu, který lidstvo má a mít by stále mělo a to nejen na rovině technické, ale i psychické a spirituální.

 

Úterý 27. – středa 28. – Měsíc ve Lvu

Úterý bude ve znamení poněkud proměnlivých nálad. Hlavní snahou by měla být chuť být praktiční a efektivní. Hurá do toho!

Není divu, neb Měsíc bude v trigonu vůči Slunci, Jupiteru a Merkuru a zároveň ve velké T-kvadratuře vůči Venuši a Uranu, což dohromady dává třaskavou kombinaci, kdy budeme chvíli plni nadšení a vzápětí zcela rozkolísaní pochybnostmi. Je to živná půda proto jednat a dělat to, co potřebujeme. Nenechme se odradit a vsaďme na svou ochotu jednat. Zvláště odpoledne se bude dařit.

Středa bude svobodná, velkorysá a jednoduchá. Pro rance a schůzky ideální čas. V práci se nám bude dařit v aktivitách, s kterými máme zkušenost a s těmi, které vyžadují větší míru naší fyzické energie. Improvizace bude klíčem ke štěstí. V těchto dnech bude kůže optimálně připravena na vstřebávání zpevňujících krémů.

Je třeba vzít v potaz konstelaci a dát si pozor, ať něco nepřeceníme nebo naopak nepodceníme. Ve středu bacha na extrémy – nadšení i rozčarování. Mohou nás svézt z cesty.

Čtvrtek 29. – pátek 30. – sobota 1. prosince – Měsíc v Panně

Skromnost je velkou ctností, ale neměla by nás vést k tomu, že si na sobě necháte štípat dříví. Dobře se rozhlédněme a uvědomme si, kdo naši pomoc vysloveně potřebuje a kdo ji zneužívá.

Měsíc je trigonu vůči Uranu a sextilu vůči Venuši, takže to, co nešlo, by čtvrtek měl rozhýbat či popostrčit o kus dál. Co se přehánělo, to dostane do správných kolejí. Využijeme techniku a své nápady, neboť nám mohou usnadnit práci a ušetřit čas.Ve čtvrtek je dobrý den se něco nového naučit, zkusit jiný postup či něco, co jsme ještě nedělali. Ovšem ve čtvrtek večer si dopřejme odpočinek a nepřetěžujeme se. Napětí se může snadno přehoupnout přes míru, která nám nebude vhod. Včas jděme spát a nepřetahujeme se. Mozek si potřebuje odpočinout.

V pátek opatrně za volantem, při sportu a fyzické práci. Měsíc je v opravdu značném napětí a už od rána se to projeví. Druhá lunární čtvrť nás může vystavit tlaku, díky kterému můžeme objevit smysl toho, co se nám tento měsíc děje. Můžeme získat směr a pobídku k tomu, co je třeba udělat. Kolem poledne až do 16 h opatrně s hodnotícími soudy. Můžeme se vymezit a přitom přehlédnout důležité vazby a spoje.

V sobotu po ránu si nechme chvilku pro sebe. Můžeme si urovnat myšlenky. Naladit se na nacházející adventní či před slunovratové období. Čas zimního slunovratu není lehký a je třeba se na něj připravit. Sobota poskytne dostatek impulzů, abychom měli zásobu nápadů, podnětů a citů do dalších dnů. Odpoledne a večer nebuďme sami. Mezi blízkými lidmi nám bude dobře, neb řeči by měly lehce plynout a odrážet zajímavá a zábavná témata.

Dny Panny zasvěťte očistě organizmu. Doporučujeme čaje na pročištění, masku z bahna mrtvého moře, peeling těla a řádný odpočinek. Vyrábíme věnce, ozdoby a hlavně pečeme cukroví.

 

Neděle 2. listopadu – Měsíc ve Váhách

Roztěkaná neděle nás povede k různorodým aktivitám. Můžeme toho „rozdělat“ víc, než je zvládneme. Buďme realističtí, neboť svižné nedělní dopoledne ustrne po obědě a nám může vnutit pocit, že se něco zaseklo, zastavilo nebo nepodařilo. Budeme potřebovat větší soustředěnost, nic víc nic míň. Soustředěná mysl totiž dokáže reagovat a improvizovat.

 

Týden není zas tak špatný. Je na nás, co s ním uděláme. Máme-li na paměti své vnitřní stavy, všímáme-li si svých reakcí, pak můžeme jednat vědoměji. Páteční druhá čtvrť nám k tomu dodá dostatek podnětů. Vyhlídky tu jsou!

Vše dobré přeje astroložka Martina Lukášková

Astrologická škola pro statečné

Ilustrace: Victor Orsel 1832

Comments are closed.

PŘIHLÁŠENÍ k odběru novinek!