Horoskop pro 6. týden

Máme-li neustále na očích to, co má pro nás největší hodnotu, zjistíme, že tasit meč a bojovat musíme především s vlastní omezeností a leností.   

 

Pondělí 5. – Měsíc ve Váhách

Pondělí bude apelovat na naše přesvědčení, postoje, názory a míru zodpovědnosti, kterou na sebe chceme vzít. Prosadit se můžeme vůči autoritám a to i za pomoci známých a přátel. Zvláště lidé ve znamení Lva narození 6. – 8. srpna, Váhy narozené7. -10. října, Raka 6. – 8. července a Vodnáře narození od 1. – 7. února by mohli využít pondělí, pátek a sobotu a zařídit si své záležitosti, ke své spokojenosti. Informace, které se k nim dostanou, budou mít větší vliv než obvykle. Chcete-li něco získat, měli byste v uvedené dny být aktivní.

Mezi půl čtvrtou a pátou hodinou odpoledne, kdy bude kulminovat Uran, bychom měli být pozornější. Mnohé může být jinak, než jak jsme si naplánovali či představovali. Uran v opozici vůči Měsíci a kvadratuře k Plutonovi, bude svírat díky Měsíci T-kvadraturu, což je vcelku značně dynamická konstelace. Uvolnit napětí mohou harmonické aspekty od Měsíce a Urana směrem k Venuši a Slunci ve Vodnáři. Můžeme se díky humoru povznést a proměnit napětí v nadšení pro věc. Díky přátelům, společným ideálům a plánům se nám mnohé podaří překonat. Nic není dopředu ztraceno, takže jakmile ucítíme přetlak či náběh na nervozitu, stres či úzkost, spojme se s druhými lidmi a nebojme se odlehčit vše humorem. Právě ten nám dává šanci zůstat v přítomnosti a neprožívat staré křivdy či přetrvávající naštvání.

 

Úterý 6. – středa 7. – čtvrtek 8. – Měsíc ve Štíru, 7. 2. druhá čtvrť

Úterý nás vybídne jít si zodpovědně za svými úkoly. Za zády budeme cítit tlak povinností, a s tím prostě bude nutné něco udělat. Zvláště dopoledne bude pracovitost odměněna efektivností a otevřeností. Udržíme-li si nadšení a vstřícnost k okolí, přivítá nás vyvážený romantický podvečer a večer. Přijde uvolnění, inspirace a probudí se touha sdílet s někým milým náš svět.

Napětí druhé měsíční čtvrti ve středu a poté ve čtvrtek vyostří rozpory mezi výkonností a svobodomyslností. Mnozí se budou muset do práce a povinností nutit a druzí zas přimět k tomu, aby odpočívali. Napětí se projeví i v přátelských a milostných vztazích. Nebude daleko k žárlivosti a zbytečnému lpění na názoru, což znemožní diskusi či běžný rozhovor. Proměna počasí může zamávat s citlivějšími lidmi či s těmi, kteří nejsou v dobré zdravotní kondici. To, co vyžaduje větší úsilí či naši vůli, bychom neměli odkládat. Dopoledne toho uděláme víc, odpoledne bychom měli zvolnit a věnovat se méně náročným úkolům. Ve čtvrtek k tomu přidejme i odpočinek. Ve vztahu nechme věci plynout a spíše sledujme to, co funguje, nežli to, co se nás od sebe vzdaluje.

 

Pátek 9. – sobota 10. – Měsíc ve Střelci

Pátek spojí Měsíc s Marsem a posílí nadšení pro přímou akci. Očekávání může předčít výsledky. Můžeme špatně odhadnout svou sílu nebo načasování. Vlastní nápady uplatněme v souladu s podmínkami, za kterých budeme jednat. Příliš prchlivosti věci uškodí. Na druhou stranu je konstelace příznivá v tom, že mnohým dodá sílu se odvážit a překonat předsudky, vlastní obavy a strachy. Zvláště ve vztahu můžeme prolomit ledy mlčení a to aktivitou, která otevře nová témata. Napětí dnů se dá využít, jen je třeba si to uvědomit.

 

Sobota potvrdí, že humor, nadšení a svižnost jsou vítanými pomocníky pro překonání překážek. Příznivý den pro vztahové záležitosti. Láska bude držet prim! Můžeme mnohé dohnat, ale také napravit, a to v souladu s tím, jak se budeme cítit. Naše aktivity budou nenucené. Neplánované aktivity nás obohatí a plánované zas překvapivě pobaví.

 

Neděle 11. – Měsíc v Kozorohu

Neděle zchladí emoce a zaměří nás na praktickou stránku věci. Praktický duch bude převažovat. To, co jsme v předcházejících dnech rozjeli, může neděle potvrdit, ztvrdit a upevnit. Pro některé to však může být den, který jim jejich cestu zpochybní. Proto bude dobré, když se budeme věnovat tomu, co obvykle v neděli děláme. Zaměstnejme, ať zbytečně nepřemýšlíme o tom, co by bylo kdyby… „Vítězi“ dne budou ti, kteří umí zaujmout dominantní možná až rigidní postoje. Buďme pozorní, ať se nezapleteme do sporů s příliš rigidními lidmi, rodiči, či s těmi kteří jsou starší a zkušenější.

Vše dobré astroložka Martina Lukášková

Astrologická škola pro statečné

Ilustrace: German card, Woodcut, Saxony, 1564

Comments are closed.