Horoskop pro jednotlivé dny 17. týdne 2018

Tvořivá síla je ve své podstatě monstrum, drak vyžadující svůj „prostor“ i svou dávku „masa“. Rozpoznat, kdy a čím nakrmit draka, je oč tu běží.

Peter Ferguson

Pondělí 23. – úterý 24. – Měsíc ve Lvu

Měsíc ve Lvu v příznivých aspektech se odrazí v živých rozhovorech, otevřenosti a veselosti. Začátek týdne vypadá slibně. Proto směle do všeho, co je před námi. Otevřeme se barvám, humoru a nechme znít v domě, pracovně hudbu. Vodní a zemská znamení mohou mít blíže k seznámení. Planeta Pluto mění z pohledu ze Země směr pět měsíců retrográdní směr. Je to vždy, když se svou drahou dostane do opozice vůči Slunci. Budeme mít možnost pozorovat, jak se usazují „rozbouřené vody“. Můžeme si uvědomit, kdo a za jakých okolností se chytá moci. Neboť ti, kdo byli připraveni a podnikli patřičné kroky, mohou teď upevnit svou moc. Rozhlédneme-li se kolem sebe (ve smyslu celosvětové politické situace), nabízí se vcelku nelichotivá bilance. Přesto nic není dopředu ztraceno. Na rovině osobní můžeme brzy rozpoznat, čemu či komu jsme dali až příliš velkou moc nad svým životem. Otevírá se nám možnost proměnit život a postavit se tomu, co nás omezovalo. Jsme v měsíci, který je už ve svém začátku poznamenaný změnami. Minulý týden jsme mohli vidět první střípky budoucích velkých změn. Udržíme-li si trpělivost, vůli a odvahu, dají střípky za čas jasný obraz. Pluton k nim nyní začne přidávat další části. To, co může umožnit změnu, je objevení utkvělých myšlenek, kterými se držíme v prostředí, vztahu, který nám nevyhovuje. Překážky proto můžeme vzít i jako upozornění na to, že situace mohou být řešeny jinak. (Osobně v tom pěkně jedu. Uvědomuji si, jak mne zvyky a právě ony „utkvělé myšlenky“ drží v pasti.)

V úterý bude vyvážený den, takže bude hodně záležet, zda zvítězí vůle nebo naše lenost. Kolem poledne a po poledni cca do 16 hodiny si všimněme toho, s kým a jak jednáme. Můžeme objevit nové cesty, jak se s druhými dohodnout. Navíc můžeme dát dohromady účinné plány a postupy. Schůzkám a společným obědům bude přáno. V praxi se ukáže, že víc hlav, víc ví. Objevíme zajímavé a inspirativní věci.

Dny vhodné pro střih a úpravu vlasů, vyživující masky, formování postavy.

 

Středa 25. – čtvrtek 26. – Měsíc v Panně

Středa a čtvrtek dopřejí šťastnou ruku všem, kteří musí něco vymýšlet, analyzovat, zkoumat, ale také vařit, upravovat a opravovat. Budeme praktičtí, nebo si alespoň uvědomíme, kde hledat správnou pomoc a radu. Ve středu bude Měsíc v podstatě celý den držet velkou planetární formaci, které říkáme velký zemský trigon. Propojí se Sluncem v Býku a Saturnem v Kozorohu. Pevná formace zaměřená na praktickou, logickou a pevnou stránku věci. Výborné chvíle pro zahájení ale i dodělání nějaké práce. Soustředěnost a hlavně systematičnost nám pomůže k pěkným výsledkům. Neměli bychom spěchat, neboť je-li ve hře Saturn, nebude nic příliš rychlé. Ve středu jde o kvalitu ne o rychlost, ale také půjde o to, jak věci společensky prezentovat, aby dobře zapůsobily. Nezapomínejme, že Měsíc ve vztahu k Saturnovi přinese i to, co je obecně uznávané a platné. Nic pro rebely a novátory. Na druhou stranu se nám bude dařit na úřadech a při jednání s institucemi.

Ve čtvrtek Měsíc zavře trioktil ke Slunci a trinus k Plutonovi a Martu. Mohli bychom získat dostatečnou motivaci jednat a udělat to, co potřebujeme. Je to vyvážený den, tak nebuďme líní jej využít.

Dny vhodné pro návštěvu lékaře, opravy a ruční práce, barvení vlasů zvláště přírodní Henou. Úspěšní budou lidé ve znamení Panny, Býka, Kozoroha a Štíra.

vlasy barva, láska, květiny přesazování

 

Pátek 27. – sobota 28. – Měsíc ve Váhách

Pátek spojí Měsíc s Venuší v Blížencích. Měli bychom se dobře domluvit s druhými lidmi a také si konečně promluvit o tom, co chceme. Sourozenecká a přátelská spojení mohou přinést své plody. Odpoledne však převáží napěťové vazby. Měsíc uzavře opozici na Merkur a kvadraturu k Saturnovi. Můžeme být struční a také trochu víc strozí. Večer už raději o ničem nediskutujeme a věnujme se odpočinku. Dovolí-li počasí, bude večer vhodný k tomu koukat do ohně a nechat plout myšlenky.

V sobotu můžeme hodnotit a porovnávat, co je a není dobré. Snadno zůstaneme jen u kritických či dokonce jízlivých až cynických slov. Den je vhodné využít buď k výletu a aktivně se zaměstnat poznáváním okolí nebo k práci na domě či zahradě. Napětí emocí a touhy tak přestane tlačit na naše myšlenky a rozpustí se v činnosti, neboť emoce stejně nejsou nic jiného než forma energie.

Den bude přát sportu, výletům, cestám za poznání a kulturou. Vysazujeme balkonové květiny, popínavé rostliny.

 

Neděle 29. – Měsíc ve Štíru

Neděle opět zamíchá kartami a ukáže, kde nechal tesař díru. Zmatky a uzavřenost zkomplikují vztahy. Během dne můžeme víc brát, ale málo dávat. Opět můžeme spadnout do pasti vztahovačnosti. Nechme řeči řečmi. Zaplést se drbu a pomluv nám na duševním klidu nepřidá. Včas si všimněme, jak se naše chování mění ve vztahu s lidmi. Opatrní buďme při těžké práci. Můžeme příliš přecenit své síly nebo spěchat. Opatrnost za volantem by měla být samozřejmostí. Než spěchat, raději se kochat krajinou. Při sportu se držme zavedených cest a postupů. Neriskujeme. Zkratky se mohou zkomplikovat a neznáme postupy zproblematizovat. K večeru bude líp a my můžeme najít správnou míru svého konání.

Vše dobré přeje astroložka Martina Lukášková

Astrologická škola pro statečné

Ilustrace: Peter Ferguson

Comments are closed.