LUNÁRNÍ HOROSKOP OD 16. – 30. LISTOPADU

Pátek 16. (Měsíc vstupuje do Kozoroha v 11:35 SEČ) – sobota 17. – neděle 18. (vstoupí Měsíc do Vodnáře v 13:10 SEČ) listopadu – Měsíc v Kozorohu

 

Dny Kozoroha podpoří pečení. My, kteří se na svátky připravujeme už nyní, bychom měli roztopit kamna J. V jídelníčku dejme prostor luštěninám a vývarům z kořenové zeleniny. Trávení upravíme tím, že během dnů můžeme jíst po malých kouscích jablka. Kontrolovat bychom měli uskladněnou kořenovou zeleninu.

Během víkendu mohou posílit tendence k větší kritice a přísnosti. Než být na druhé anebo na sebe příliš tvrdí, bude lepší, pustíme-li se do čištění bot, impregnování kůže a ošetřování kožených potahů. Měsíc dorůstá, tak příliš neplýtvejme chemickými prostředky. Starosti, které toto období přineslo, hoďme za hlavu. Dělejme vše podle toho, jak na to stačíme. Nenechme se nikým vyprovokovat do soutěže a shonu. Napadlo-li nás něco doma přestěhovat či pozměnit, nechme to na neděli.

 

Dny vhodné pro: lásku, vlasy-barva, tělo – manikúra, pedikúra, domácnost, kutilství.

 

Pondělí 19. – úterý 20. (vstoupí Měsíc do Ryb v 17:55 SEČ) listopadu – Měsíc ve Vodnáři

 

Start do nového týdne bude příjemný. Nebojme se roztáhnout křídla a jít si za tím, co jsme si naplánovali. Měsíc ve Vodnáři vybízí k tomu, abychom se spojovali s lidmi nám názorově blízkými. S jejich pomocí můžeme vykonat mnoho užitečného. Do rutinní práce se nám nebude chtít a na to je třeba se připravit. Můžeme-li, navštivme trhy, i kdyby to mělo být jen pro jejich atmosféru. Nezapomeňte na svařené víno se skořicí! V úterý se otevře prostor k seznámení. Citové záležitosti budou v popředí a tím umožní, aby povinnosti šly na chvíli stranou.

 

Dny vhodné pro: lásku, péči o tělo – výživa pro pleť, masáže.

 

Středa 21. – čtvrtek 22. listopadu – Měsíc v Rybách

 

Romantická středa rozehřeje nejedno srdce. Den bude přát setkáním a přátelskému sdílení. City a emoce budou zhutněné a zesílené na maximum. Proč toho nevyužít! Potřebujeme-li někoho ovlivnit a nalákat na svou záležitost nebo prezentaci svého produktu, zkuste to právě během čtvrtka. Během těchto dní nás mohou nákupy a cesty značně unavit. Naše vnímavost bude napnutá jak struna a velmi snadno na ni někdo nepovolaný zahraje. Vyhněme se tedy příliš dlouhým pochůzkám po obchodech.

Pereme prádlo. Čistěme podlahy, leštíme je a voskujeme. Svou péči věnujme nohám. Napusťme si lavór plný teplé vody a dopřejme chodidlům pořádnou lázeň.

 

Dny vhodné pro: lásku, péči o tělo, zalévání květin.

 

Pátek 23. (Měsíc vstupuje do Berana v 2:11 SEČ) – sobota 24. – neděle 25. (Měsíc vstoupí do Býka v 13:18 SEČ) listopadu – Měsíc v Beranu, 21. listopadu Slunce do Střelce (22:50SEČ)

 

Pátek může být hektický a svou atmosférou podporovat svéhlavé chování. Problémy mohou nastat s aktivitami, které budou až příliš spontánní. Nechme si čas na rozmyšlenou. Do hry může vstoupit větší zbrklost a svéhlavost. Rozpustilost dne může zavinit některá nedorozumění a přehmaty. Neberme tedy všechna slova, která uslyšíme, doslovně a osobně.

Během soboty a neděle si dejme pozor, ať nás někdo nenapálí. Zkušenosti se koupit nedají. Zůstaňme pozornými a neplaťme víc, než je cena zboží.

Ve dnech Berana bychom neměli zapomínat na dostatek tekutin. Obličej a ruce bychom měli chránit krémem proti vysušování. Pokud jsme nachlazení, neuzavírejme se doma a neváhejte na chvíli ale pořádně větrat. Rozmrazme si ovoce a dopřejme si lahodný ovocný pohár.

 

Dny vhodné pro: lásku, péči o tělo – výživa pro pleť.

 

Pondělí 26. – úterý 27. listopadu – Měsíc v Býku

 

Při Měsíci v Býku bychom se mohli věnovat pracnějšímu a časově náročnějšímu pečení cukroví. Máte-li jiné touhy, vypravte se ve dnech Býka do restaurací. Večeře ve dvou nyní budou mít své neobvyklé kouzlo. Na citové rovině ale netlačme na svou drahou polovičku. Nechme věci a slova plynout tak, jak přicházejí.

V tyto dny se snažte soustředit na své úkoly. Brzděme vždy, když budeme mít pocit, že věci odbýváme. K chybám bychom se museli vracet a to by nás připravilo o čas nutný k odpočinku.

V péči o pleť se zaměřme na oblast krku a šíje. Nezanedbávejme péči o své tělo a dopřejme si masáž. Připravíme tělo na předvánoční stres.

 

Zapomenuté hromádky klestí se mohou stát útočištěm pro ježky, kteří nám na jaře pomohou od škůdců. Tak to s úklidem zahrady nepřežeňme.

 

Dny vhodné pro: pečení, péči o tělo – výživa pro pleť.

 

Středa 28. (Měsíc vstupuje do Blíženců v 1:58 SEČ) – čtvrtek 29. – pátek 30. (Měsíc vstoupí do Raka v 14:55 SEČ) – Měsíc v Blížencích, 28. listopadu úplněk (15:36SEČ)

 

Nezapomeňme na pohyb. Dny vzduchu podpoří naši aktivitu a umožní nám jednoduše rozhýbat tělo. Dejte do rovnováhy pohyb těla a myšlenek.

Z domácích prací si vyberme čištění skla, lustrů, vitrín. Zaměřit se můžeme na praní a výměnu záclon. Máme-li pocit, že děti už nemohou vydržet čekání na Ježíška, vyzdobte s nimi okna.

Ve čtvrtek zkusme hledat skulinu mezi normami a povinnostmi. Máme možnost prokličkovat mezi nařízeními a něčími příkazy. V pátek večer se nalaďme na notu svých emocí a nenuťme se do ničeho, co na nás nedělá potřebný dojem. Nechceme-li nechat nákup dárků na poslední chvíli, pak neleňme a vykročme rázně do ulic. Štěstí nám bude přát. Objevíme trhy, zapomenuté obchůdky, ve kterých natrefíme na pěkné ale i vtipné dárky. Neobávejme se i větších obchodů či delších cest. Vše stihneme a dokonce završíme posezením s přáteli, které cestou potkáme. Rozhodně by se mohlo dařit v práci a obchodování.

Odlehčeme stravu. Úplněk může některým připomenout fyzické obtíže, nad kterými bychom neměli mávnout rukou. Mysleme víc na své potřeby.

 

Dny vhodné pro: půst, domácnost, obchodování a cestování.

 

Týden plný bystrého ducha a laskavého srdce přeje astroložka Martina Lukášková

Comments are closed.