LUNÁRNÍ HOROSKOP OD 24. 12. DO 1. 1. 2013

Pondělí 24. prosince – Měsíc v Býku

 

Štědrovečerní den by měl vnést do našeho života pohodu. Atmosféra ale může být přeci jen trochu chaotická. Důležité bude, jak dalece si postavíme hlavu a nebudeme ochotní nechat si poradit. Štědrovečerní jídlo bude mít skvělou chuť, Měsíc v Býku pomůže i zapřisáhlým nešikům vyčarovat skvělou chuťovku. Zkusme oživit tradici jiné ryby, nežli je kapr. Vzpomeňme na předky a zkusme štiku, candáta či okouna. Dny Býka přinášejí pohodu a zvyšují chuť jídla. U večerní hostiny se nemusíme přejíst! Rozsviťme svíce a zkusme si na hlas slíbit, že pohodu, kterou máme, si udržíme i mimo svátky.

 

Při Měsíci v Býku si dopřejme po půlnoční pořádnou koupel a tělo namažme vhodným pleťových krémem. Zvýšíme její vláčnost a hebkost.

 

Den vhodný pro: lásku, vaření, výživa pro pleť.

 

Úterý 25. (Měsíc vstupuje do Blíženců v 8:13 SEČ) – středa 26. – čtvrtek 27. (Měsíc vstupuje do Raka v 21:06 SEČ) prosince – Měsíc v Blížencích

 

Hod Boží má v sobě potencionál příjemného oddychu. Blíženci jsou spojovatelé a my bychom se měli propojit s těmi nejbližšími. S obědem si nemusíme dělat starosti, tradice nás učí, abychom dojídali zbytky od štědrovečerní večeře. Slevme ze svých nároků a místo přejídání si vyjděte na procházku k jesličkám nebo jen tak na zdařbůh napříč lesem či městem. Uvidíme-li na Hod Boží rozzářené hvězdy, bude rok úrodný. Naopak mrazivé Hody, časté vody. Tolik lidová rčení. My bychom neměli přeceňovat síly. Věnujme se návštěvám, příjemným debatám a nenechme se nikým, ničím vyprovokovat k nepozornému, unáhlenému jednání. Osamělí lidé by neměli zůstávat sami, budou více lítostiví!

 

Na svatého Štěpána bude otevřený prostor ke komunikaci. Každý bude chtít mít tu svoji pravdu a své vlastní chutě. Na Štěpána se hospodyně prostě všem nezavděčí. Výhodu budou mít pohotové povahy schopné rychle vytvořit legraci.

 

Ve čtvrtek si dejme pozor na slova. Rychle z nás vypadne názor, který nemusí být zrovna dvakrát promyšlený. Hrozí střety s blízkými lidmi. Pořádně vyvětrejme domácnost. Odlehčeme stravu, neboť je před úplňkem a my můžeme srovnat rozbouřený žaludek.

 

Dny vhodné pro: lásku, péči o domácnost.

 

Pátek 28. – sobota 29. prosince – Měsíc v Raku, 28. prosince úplněk v 11:21SEČ

 

Úplňkový pátek nemusí být nejjednodušší. Nepřepínejme své síly. Zvyšme pocit pohody a zapalme si Františka nebo purpuru. Praktický pátek bude požehnáním pro všechny, kteří musí být v práci. Máme-li dovolenou, dbejme při zimním sportování a za volantem na sledování toho, co se děje kolem nás. Zvýšenou podrážděnost nezažene ani sport ani řízení vozu. Rychlost, s jakou se rozčílíme a zatvrdíme, může být víc než překvapivá.

 

Dny Raka jsou spojené s žaludkem. Popíjejme čaje a vyhněme se sladkostem a sladkým vodám, které překyselují žaludek. Volbu dejme bylinkám. Žaludkem by měla procházet láska a ne pocity ukřivděnosti a zklamání.

 

Pozor na přejídání, nyní budeme rychle přibírat na váze. Vánočnímu stromečku měníme vodu. Zaléváme květiny. Nakládáme masa, připravujeme marinády a degustujme vhodné kombinace vín, které přijdou vhod na Silvestra. Zkontrolujme, zda je vše, co považujeme za samozřejmé, zařízeno. Věci nemusí být tak, jak si představujeme!

 

Dny vhodné pro: půst, tělo, péči a zalévání květin.

 

Neděle 30. (Měsíc vstupuje do Lva v 8:45 SEČ) – pondělí 31. prosince – úterý 1. (Měsíc vstupuje do Panny v 18:35 SEČ) ledna – Měsíc ve Lvu

 

V neděli bychom měli být nanejvýš pozorní a ohleduplní. Z frajeřiny a nerozvážnosti mohou vzniknout velké nepříjemnosti. Při sportu si buďme vědomi svých možností. Přehánění a předvádění se nevyplácí.

 

Silvestr bude ve znamení veselí, velkorysosti a zábavy. Měsíc ve Lvu dá našim aktivitám kouzlo a šarm. Inspirováni budeme při výrobě drinků a chuťovek – typ: Pečené tyčky z lískového těsta sypané kmínem a solí. Nakládáme čočku.

 

Vstup do Nového roku by měl být spojen se srovnáním žaludku a ducha. Na žaludek bude platit pořádná česneková polévka a ducha posílí pořádná procházka.

 

Dny vhodné pro: lásku, péči o tělo.

 

Sváteční chvíle strávené ruku v ruce s těmi nejbližšími, překvapená a rozzářená kukadla našich dětí a duchovní inspiraci potřebnou k další tvorbě přeje astroložka Martina Lukášková

 

Comments are closed.