Skok do vln změn, jejichž dosah si neumíme představit – novoluní 6. března 2019

http://www.starfisher.cz/starfisher/cs/

Ve středu 6. března nastane novoluní v konjunkci s Neptunem a zároveň vstoupí Uran do znamení Býka, kde tam pobude do roku 2025.

Novoluní jakožto nový tón, nový impulz pro nadcházející měsíc přinese prostor k proměně úhlu pohledu na struktury, pravidla a zvyky, které má každá společnost i jednotlivec. Novoluní v konjunkci s Neptunem bude vrcholem sextilového trojúhelníčku se základnou v trínu mezi Saturnem v Kozorohu a Martem v Býku. Dynamiku do tohoto harmonického spojení vnese oktil na Urana, vstupujícího právě v době novoluní do Býka. Nov se rozpouští v Neptunově oceánu, což si můžeme představit skrze podobenství (představu-vzpomínku).

Představme si, jak se díváme na západ Slunce, nejlépe u moře, nebo uprostřed prostorné přehledné krajiny. Z takového jevu jistě nabudeme pocit, že patří jen nám samým, že nás plně naplňuje a uklidňuje teplem, příjemnými pocity a naše mysl i duše se ztrácí v jeho kráse. Každý z nás, byť bychom stáli jeden vedle druhého, bychom západ Slunce viděli krapet jinak, a tak oprávněně můžeme mít pocit, že se jen my sami plně účastníme tohoto mystéria. Přesto je pravdou, že zapadající Slunce patří každému, kdo je jeho paprsky zasažen.  To, že je jev všem pozorovatelům společný, nás vede k uvědomění, že je moc pěkné zažít západ Slunce a cítit, jak je pro nás samé daný moment důležitý, ale také a to je neptunské, je zajímavé poodstoupit a uvědomit si, že sluneční zář patří všem bez rozdílu. Pro každého má svůj osobní svazek paprsků, kterými bombarduje v našem případě všechny buňky. Chci tím říct, že to, co je osobní, je také společné, aniž by jedno popíralo druhé. Taková skutečnost je neptunská. Neptunova funkce vede člověka k vědomí celku většího, než je on sám, k objevení celku-holonu, do kterého patří a tím objevení dalších sbíhajících se do ještě větších holonů.

Foto: Skety 31_6_2006

Novoluní – jeho nový impulz bude pro každého vlnou zvýšených pocitů sounáležitosti. Tato vlna se může projevovat radostným bezbřehým konzumem, únikem z tíže rutiny, neboť je tak příjemné plavat v moři možností a dostupnosti toho, co si mohu představit, koupit, mít a spotřebovat. Může se projevit v rovině sounáležitosti s tím, co je kolem nás, ve vlně soucitu, který otevírá oči a zastavuje nás ve chvílí, kdy začneme něco slepě následovat.

Jak svůdné jsou reklamy, módy, styly, trendy, které dávají ten úžasný pocit správnosti, klidu, propojenosti a radosti. Můžeme vše prožívat jako nadšení konzumenti sítí obchodů, stylů, postojů, trendů až po internetové diskuse ve skupinách, neboť tam, kde to žije, tam je všem dobře. Můžeme také zaměřit pozornost na to, co jsme sami schopni pro svou radost vlastními silami vytvořit. Nov, ale i dny kolem něj, nás mohou popostrčit blíže tvorbě, blíže vlastní opravdovosti snoubící v sobě vnitřní a vnější, které zažíváme ve stavu, kdy něco vytváříme a na nic jiného nemyslíme. Dovolit si chvíli být a ne neustále něco hodnotit, posuzovat a porovnávat. Rozpustit se v tvorbě a nechat vědomí nést tichou, ale všemi buňkami pociťovanou radost ne nepodobnou chvíli, kdy se milujeme s druhým člověkem.

Alpha Channeling

Nov by mohl připomenout, jak důležité jsou dobře zpracované a zaběhlé zdroje, z kterých čerpáme inspiraci. Všichni chceme být jedineční a nechceme být jako druzí, ale nedej bože, aby se druzí dozvěděli, že něco děláme úplně jinak, než by se mělo, neboť to bychom na sebe mohli nesprávně upozornit a mohli bychom být i vyloučeni z proudu, který je IN. Nov nám v dalších dnech připomene, že individualitu ano, ale projevit ji tak, jak to dělá většina, neboť to je bezpečná strategie.

Do toho všeho Uran vstupuje do Býka. Jak symbolické! Co víc si přát. Myšlenka na to, že žijeme všichni na jedné planetě, se může novou silou rozletět do světa a spojit ty, kteří už nechtějí jen přihlížet. Neptun symbolizuje masy, a masy mají zcela jiný „rozum“, nežli jednotlivec. Masy jsou tvořeny na tom, co nás spojuje, co nás dělá stejnými. Masové názory a masové vytěsnění toho, co bychom měli a neděláme, může nakonec být tím, kdo zvítězí v soutěži o pozornost jednotlivce. Nikdo nejsme proti většinovému názoru imunní. Takže, co dělat, chci-li vykouknout nad hladinu obecného? Pamatovat si, že lidé chtějí slyšet to, co už znají! S tím se musí počítat na obecné a osobní úrovni. Chceme-li otevřít nový pohled na ochranu planety a rozvoj vědomí, je třeba snažit se mluvit a jednat tak, aby nám bylo rozumět. Osobní příklad, drobná akce pro blaho celku většího, než jsme my sami se bude počítat. Dále je třeba si uvědomit, že jednotlivci tvoří masy a postoj a činy jednoho mohou změnit mnohé, byť se o tom dotyčný cítí osamělý a o spojení s dalšími se nemusí přímo dozvědět.

Ilustrace: Yukai Du

Uran bude v Býku do roku 2025 převracet, měnit, rozbíjet a radikalizovat základy toho, o čem si myslíme, že vlastníme, že máme k dispozici, že máme pod kontrolou, na co jsme zvyklí a co je pro nás tradiční. Toto novoluní vše startuje. Nečekejme okázalé projevy, ale spíše nezapomínejme na to, že změna je možná, že tradice má svůj začátek, tak proč nezavést nové tradice, že zdroje mohou být jiné, než jsme zvyklí, že to, co vlastníme si do hrobu neodneseme, že moc kterou máme, máme jen propůjčenou, že tradiční struktury soukromého světa se promění a že vědomí, které nás utváří, nás přesahuje.

Pro sebe během nastávajícího měsíce něco vytvořme vlastníma rukama, pro celek udělejme konkrétní akci, která bude nezištná a pomocná prostoru a tvorům, s kterými jsme na jedné lodi zvané Gaia, plující kolem hvězdy zvané Slunce a řítící se nesmírnou rychlostí spolu s ním rozlehlým prostorem zvaným Vesmír.  

Skočme do vln změn, protože na pomalé osmělování už není čas.  

Vše dobré přeje astroložka Martina Lukášková

Comments are closed.

PŘIHLÁŠENÍ k odběru novinek!