Horoskop lunární 16. – 19. listopadu 2017

Ztratí-li se jasná hranice obzoru a neví-li se, jakou cestou se dát,

nezachová-li si srdce klid a mysl svou otevřenost,

začne člověk glorifikovat mocné obrazy, postavy a upevňovat zvyky zabezpečující moc.

Čtvrtek 16. – pátek 17. – sobota 18. listopadu – Měsíc ve Štíru

Kim Høltermand

Lunační cyklus se uzavírá, což nám signalizuje nutnost stáhnout pozornost k věcem soukromým, vnitřním. Soustředěná nálada čtvrtka rozhodně přispěje k perfektně odvedeným výkonům, efektivní činnosti, ale později také k značnému vyčerpání. Všimneme-li si těch, kteří stojí vedle nás, můžeme zažít vzrušující a také léčivou moc obětí, podpory a lidského porozumění. Podotýkám nejenom ze strany těch, které milujeme. Večer se přiblíží Měsíc k Jupiteru v trigonu k Neptunu a otevře dveře běžným, populárním či osvědčeným potěšením, ale také značné potřebě sdílet s druhými to, co budeme cítit. Netečnost a přehlížení bude večer působit jako skalpel, který může hluboce poranit srdečné povahy. O tom, že nebudeme-li moci sdílet, můžeme začít žárlit a uplatňovat moc. Přiznejme si, to není nejlepší. Radou je vnímat své potřeby a rozhodně se nebát sdílet s druhými to, co potřebujeme. Zapomeňme na předsudky, zábrany, falešný ostych a pocity méněcennosti. Čtvrteční večer může mnohé uvolnit a zharmonizovat, ale také ukázat možné vize. Opatrní by měli být Lvi a Vodnáři, kteří mohou být značně vyčerpaní či na určité rovině i mocenští a žárliví.

Sváteční pátek bude ve znamení lásky, fantazie, hlubokých citů a velkých ideálů. Měsíc opustí Jupitera a vrhne se do náruče Venuše Jitřenky. Nad ránem chvíli po šesté hodině můžeme tělesa pozorovat na východním obzoru. Nad nimi bude svítit Mars. Konstelace má stále trinus k Neptunovi a nabídne nám dobré organizační schopnosti, výkonnost, soustředěnost, ale i vášeň, fantazii a velkou vnímavost. Zdůrazněné znamení Štíra přináší i silnou fixaci na to, co se nám líbí a často i nutkavou činnost. Nepřehánějme nic z toho, čemu se budeme věnovat.

Sobotní novoluní tentokrát není zapojeno do hlavních vztahů s ostatními planetami, a proto se nemusí dařit změny či naše rozhodnutí. Oslavenci, jsou-li připraveni vykročit jinak, vstupují do roku, který je vystřelí jako raketu. Jenže právě proto, že je nov minimálně aspektován jen kvinkunksem k Uranu, bude přáno jen těm připraveným. Ostatní se pěkně nadřou. Novoluní symbolizuje velmi úspěšný měsíc, pro ty, kteří mají jasné plány, nebo mají dobrý postřeh a dokáží využít situace. V opačném případě se pěkně nadřeme, ale i přesto budou výsledky slušné. Během soboty a následných dnů můžeme zažít hlubokou vnitřní inspirace, ale otázkou bude: „Jsme schopni a ochotni uvést ji do praktického života?“

Od čtvrtka do soboty opatrně se vším, co v nás probouzí závislost. Snadno můžeme překročit míru, která je pro nás dobrá.

 

Neděle 19. listopadu – Měsíc ve Střelci

Neděle svým ohnivým laděním nebude příliš vstřícná k nicnedělání a zahálce. Dobře nám bude mezi přáteli a také v pohybu. Procházka i v nepříznivém počasí, může mnohé emoce odplavit a dopřát nám osvěžení. Vydáme-li se na nákupy, vzpomeňme na to, že není zlato, co se třpytí a slevy obvykle nebývají zadarmo. Den vhodný pro cvičení a plavání, masáže.

Vše dobré přeje astroložka Martina Lukášková

Astrologická škola pro statečné

ILUSTRAČNÍ FOTO: Kim Høltermand

Comments are closed.