Horoskop lunární 16. – 20. srpna 2017 + URAN, NEPTUN, PLUTON

Nic z toho, co zažijeme, se neztrácí, stejně jako se časem splní všechna naše přání.

Jde o to, na co si chceme pamatovat a co si vlastně doopravdy přejeme.

Ilustrace: Ricardo Cavolo

16. – 17. srpna – Měsíc v Blížencích

18. – 19. srpna – Měsíc v Raku

20. srpna – Měsíc ve Lvu

 

Neklesejme na duchu a nemalujme čerta na zeď. Ani středa nebude k zahození. Nervozita není těžká choroba, ale tělesný signál, který nás upozorňuje na něco konkrétního a důležitého. Jakmile se zaposloucháme do jeho hlasu, můžeme objevit klíč k našemu životu. Měsíc v kvadratuře na retrográdního Merkura může symbolizovat starosti s pamětí a formou sebevyjádření. Co si chceme zapamatovat, to si napišme, čemu chceme porozumět, to si namalujme. Tímto způsobem můžeme objevit novou podobu uplatnění vůle a síly. V podvečer by se mělo dařit. Měsíc v trinu na Jupiter rozhojní naše požitky a hlavně zvědavost a chuť mluvit a potkávat se s druhými lidmi. Nehleďme na počasí a večer si někam vyrazme.

Čtvrtek zdůrazní naši velkorysost, důvtip, rychlost myšlení a jazykovou obratnost. Můžeme zazářit a blýsknout se svými schopnostmi. Velice úspěšný den!

V pátek se nálada začne stáčet k potřebě brát vše až příliš vážně. Na jednu stranu ze sebe můžeme dostat maximum, na druhou můžeme až příliš držet své rigidní postoje. Je třeba nezapomenout hledat správnou míru ve všem, čemu se budeme věnovat. Den není špatný, ale pozor, ať si nenaložíme víc, než na co stačíme.

Intermezzo

Vzájemné cykly Urana, Neptuna a Pluta a jejich propojení s osobními planetami upozorňují na to, že události, které se nyní dějí, jsou drobnými kamínky v proměně vědomí lidí, ve směřování celé společnosti. Někdo si dění nevšímá, někdo sleduje, ale tak či tak se na osobní i společenské úrovni ukazují záležitosti, které je nutné překonat, odmítnout či se jich chopit a jednat.

Merkur v opozici na Neptuna bude spojen s touhou uniknout běžné rutině. Může vést k vymýšlení všemožných fantazií, jak něco odsunout či obejít. Venuše a v pátek a sobotu Měsíc v opozici na Plutona vyjeví ukrývané pudy a touhy ovládnout danou situaci a jasně a s definitivní platností stanovit, co je dobré a co je zlé. Slunce v trinu na Urana vede vůli hledat individuální prostor k projevení toho, co chceme jen my sami, bez ohledu na okolí. Jako by planety Uran, Neptun a Pluton vedly k tomu, že se víc a víc utápíme v područí našich nálad, kusých zpráv a všudypřítomnou touhou „mít od všeho klid“. Jenže ono to může být i tak, že planety symbolizují krajní zkušenosti, které jsou schopny, protnou-li se i s osobními planetami v konkrétním horoskopu, posunout vědomí člověka do nové perspektivy. Uran pak může přivést člověka k vědomí toho, jak jedinečný je každý tvor. Ukáže mu to přes zkušenost s objevením vlastní vynalézavosti a originality. Neptun mu ukáže, že obyčejné ba přímo banální věci v sobě skrývají magii a ducha, že vedou k poznání soucitu, k objevení toho, že patříme do většího celku, který naši osobnost zcela převyšuje a zároveň ji láskyplně vyplňuje. Pluton pak vše završí jasným rozhodnutím a přijmutím hlubinných tlaků, které patří k životu. Vybídne k přetavení krutosti, sobeckosti a strachu ve vůli, podporu života a objevení toho, že centrum osobnosti se skrývá ve vztahu k životu jako takovému.

Sobota prolomí pohodu dnů a dá vyniknout napětí, silným vášním a ukrývaným emocím. Do popředí se dostane boj o moc a nadvládu. Nuže, výzva k přetavení zas kousku temnoty, která v nás je. Nic pro slabé povahy či lidi bez pevných vnitřních hranic. Snažme se nepodlehnout radikalismu a sobectví.

V neděli se napětí pomalu a jistě rozvolní a do popředí se dostane touha odpočívat, užívat si být milovaný. Půjdeme-li s kůží na trh, můžeme se v podvečer dočkat opětování našich citů a zažít tak pozoruhodně čarovnou noc. Citlivější povahy by měly oprášit postupy, které je postaví nohami na zem, aby se příliš neztratily ve vlnách neklidu před nadcházejícím novoluním, které bude i zatměním Slunce. Kdo bude vnímat obecnou situaci, jako vlnu, z které se cos rodí, není blázen. Právě tito lidé by se měli vnitřně spojit a pomoci čelit zrodu do tohoto světa silám jdoucím proti lidskosti, lásce, soucitu a spojení života.

Nuže, nebojme se prozkoumat své strachy, neboť nám mohou ukázat naši sílu, vůli a jedinečnost.

Pěkné dny přeje astroložka Martina Lukášková

www.transformotor.cz

Astrologická škola pro statečné

(právě otevřen nábor do nového běhu)

Ilustrace: Cavolo

Comments are closed.