Horoskop lunární 19. – 21. červen

Doba letního slunovratu bývala a opětovně by měla být spojena s připomínkou důležitosti vody. Vzpomeňme vodu ve všech jejích podobách a polohách a prokažme čest vodnímu živlu tím, že se k vodě začneme chovat s úctou a zodpovědně. 

19. června – Měsíc v Beranu

20. – 21. června – Měsíc v Býku, 21. Slunce do Raka

 

Svižný duch pondělí bude vítaným pomocníkem pro ty, kteří chtějí něco prosadit, vyjednat, pozměnit. Měsíc je sice v napětí, ale to pomalu a jistě během dopoledne vyprchá. Neuspořádanost nás nemusí lekat. Rytmus si najdeme. Měsíc spěchá do náruče Urana a jejich konjunkce v trinu na Urana a sextilu na Slunce s Merkurem nás může zbavit překážet. Pondělí nám nabídne příležitost změnit pohled, najít nový úhel a tím se obohatit. Můžeme rozlousknout něco, co nás trápilo nebo dokonce se dokopat k tomu, co jsme odkládali. Plyne z toho, že den posílí vůli a nabídne nám křeslo „režizéra“ vlastního života. Tak, ať se nám daří a den využijeme na maximum!

Na zahradě sklízíme první úrodu. Pečlivě chráníme kůži proti UV paprskům a vysoušení.

Úterý bude Měsíc v Býku. Nádherná konjunkce Měsíce a Venuše Jitřenky, kterou můžeme pozorovat před svítáním na obloze (v úterý a středu), bude symbolizovat otevřenou citovost a ochotu nadchnout se pro nové, praktické a opravdové. Spojení těles v Býku přináší impulz k poetice, tak i konkrétní tvorbě. Láskyplný a tvůrčí den.

Ve středu vstoupí Slunce do Raka, budeme mít nejdelší den v roce, kterému říkáme: Slunovrat.

Slunovrat podpoří ty, kteří jsou ochotni držet jasnou linku svého snažení. Ti, kteří na jaře, v době rovnodennosti a po ní, pustili do nějakých akcí, mohou sklízet úrodu. Jejich snahy ukáží své výsledky. Slunovrat je klíčovým obratem, kterým Země z pohledu naší zeměpisné šířky dosáhne maxima příklonu a hvězda Slunce nás zaplaví maximem své energie. Toto období je od pradávna spojeno s oslavami a veselím. Radovat se můžeme a půjde nám to, neboť Měsíc s Venuší probudí naši smyslnost a povahovou rozmanitost. Uvolnění, které bychom měli pocítit, by nám ovšem nemělo zatemnit oči. Nenechat se oslepit světlem a zábavou. Je třeba posílit organismus, zhodnotit, jak si stojíme vůči tomu, co chceme, co můžeme a doopravdy potřebujeme. Potřebujeme pevné zdraví, duševní pohodu a hlavně dobré vztahy, o ty bychom se měli ve středu nejvíc zajímat.

 

astroložka Martina Lukášková

www.transformotor.cz

Astrologická škola pro statečné

(právě otevřen nábor do nového ročníku)

Ilustrace: Martina Lukášková

Comments are closed.