Horoskop lunární 23. – 25. června 2017

Zkusme si představit, že naše vědomí je v určitém smyslu naším domovem.

Chvíle, kdy sníme, by pak byly výletními cestami.

Ve dnech kolem slunovratu a během novoluní připadajícího na svatojánskou noc stojí zato si všimnout, kam to vlastně cestujeme.

Příjemné ale hlavně ony nepříjemné cesty, mohou poodhalit mnohé dění u nás doma, tj. ve vědomí.

23. června – Měsíc v Blížencích

24.– 25. června – Měsíc v Raku, 24. nov

Měsíc v Blížencích podporován Jupiterem nám v pátek pomůže zvládnout komunikační a cestovní složitosti dne. Za drobnými nejasnostmi a obtížemi můžeme objevit spojení s člověkem, který bude velmi zajímavý. Pátek může přinést důležité informace a pomoci nám udělat si lepší obrázek záležitosti, která má naši dlouhodobou pozornost. Hledáme-li něco, neváhejme učinit poptávku.

Na zahradě bojujeme se škůdci, sbíráme kořeny bylin, malujeme a lakujeme, důkladně větráme.

Sobotní novoluní zvýrazní subjektivní postoje. Rodinné záležitosti dostanou impuls k otevření a jasnému řešení, což se nemusí projevit okamžitě, ale v průběhu následujících čtrnácti dnů.

Nov v konjunkci s Merkurem Epiméthem ukazuje na to, že myšlenkové procesy budou silně ovlivněné naší subjektivní náladou, našimi nabytými zkušenostmi a náladami. Oktil na Venuši Jitřenku v Býku ukazuje, že se můžeme pěkně otáčet, abychom našli pohodlné cesty k tomu, co chceme. Nicméně napětí je konstruktivní, nebo bychom mohli říct, že je nezbytným dloubancem do zad, vedoucím k rozhýbání strnulého organismu. Výsledky by tedy měly stát zato! V sobotu odpoledne se zvýší tlak na osobní výkonnost a tak můžeme nabýt pocitu, že v některé oblasti ztrácíme sílu a moc. Měsíc se spojí s Marsem do T-kvadratury na Jupitera a opozice na Plutona. Opatrní bychom měli být ve chvílích, kdy budeme chtít spálit mosty. Mohli bychom si hlavně spálit ústupovou cestu, což by nemuselo být praktické. Emoční drama je třeba korigovat rozumem a soucitem.

Kouzla Svatojánské noci: Větvička vrby nebo bezu řezaná v noci sv. Jana umí nalézt vodu a rudné žíly. Do okna zapalme svíčku, pro štěstí naše i zbloudilých duchů, sbírejme kvetoucí kapradí a najdeme poklad fyzický i duševní.

Nedělní dopoledne může příjemně podpořit naše aktivity. Na cestách se bude dařit. Jen buďme opatrní, ať nepřeceníme své síly a za volantem včas zastavme a odpočívejme.

Zaléváme a přihnojujeme pokojové rostliny. Nesklízíme ani nezpracováváme úrodu. Dostatečně pijeme vodu a hlídáme si objem přijatého jídla. Snáze se přibírá na váze. Můžeme ukončovat kojení nebo odstavovat mláďata. Dny vhodné pro pohyb, plavání a kulturní akce – zejména pro tanec.

astroložka Martina Lukášková

www.transformotor.cz

Astrologická škola pro statečné

(právě otevřen nábor do nového ročníku)

Ilustrace: Paul Klee, 1929

Comments are closed.