Horoskop lunární 19. – 23. července 2017

Blíženci: Uvidět barvy v pustině, navázat spojení s okolím, vytvořit cesty a radovat se s chůze.

Zastavit se na pláži, pojmenovat chlad oceánu, zapomenout na barvy a těšit se z podstaty.

Grant Haffner

19. – 20. července – Měsíc v Blížencích

21.– 22. července – Měsíc v Raku, 22. Slunce do Lva

23. července – Měsíc ve Lvu, nov

 

Vstup Měsíce do Blíženců opět vyzdvihne kvality planety Venuše, která se jimi už nějaký čas pohybuje. Důraz padne na to, co a jak říkáme, pojmenováváme, na co se ptáme a jak se tváříme. Určitá míra nervozity může někoho odradit. Měli bychom však změnit úhel pohledu a vzít nervozitu jako výzvu, která nám ukáže, co je třeba vyladit a upravit.

Středeční dopoledne může být rozkolísané a neuspořádané. Potřeba dělat víc věcí najednou může nejednoho z nás pěkně vykolejit. Odpoledne se trioktilové vazby na Měsíc začnou rozpouštět a večer bude přátelský. Příhodný pro setkání a posezení s přáteli.

Pokud si ve čtvrtek ráno přivstaneme, můžeme kolem 4h ranní pozorovat Venuši Jitřenku v konjunkci s Měsícem a za ním můžeme ještě pozorovat hvězdu Aldebaran. Obě tělesa se svým setkáním dostanou do oktilových trojúhelníků na Slunce s Marsem, Uran a Neptun. Naštěstí se těchto napěťových útvarů účastní i trigony a jejich hojné zastoupení pomůže ze čtvrtka vytvořit mimořádně produktivní den, s dostatkem iniciativy, energie, odhodlání, ale i vnímavosti vůči okolí jeho potřebám. Odpoledne posílí opozice Měsíce a Venuše na Saturna. Saturn lehce zchladí naši zvědavost a bude ji strukturovat konkrétním směrem. Potáhne nás do hlubších vrstev a nám se nemusí zas tolik chtít. Rozpor mezi jednoduchostí a složitými cestami, mezi samostatnou činností a spoluprací s druhými bude výzvou pro ty, kteří něco objevují či nad něčím bádají. Další mohou vymyslet a dostat sílu k realizaci svých plánů na rekonstrukce, opravy, cesty a změny.

Dny vhodné pro odvykání kouření, návyku na sladké a alkohol.

Příjemná a emocemi nasycená páteční nálada prospěje všem, kteří se vracejí do známých a milovaných míst, jdou do přírody nebo někde v klidu vzpomínají. Můžeme si urovnat emoce a připomenout si to, co je pro nás důležité.

Den vhodný pro kastraci zvířat. Zvířata je třeba po zákroku uložit do šera, tepla, bezpečí s přístupem k vodě.

Vstřícný duch soboty bude nápomocný všem, kteří chtějí něco uzavřít dokončit. Měsíc bude od rána v trinu Neptunu. Posílí tak snivost, fantazie, prožitky a také i určitá nechuť štvát se a hnát se za nějakými výkony. Hoďme se do pohody a lenošme. Uděláme líp, když budeme s blízkými lidmi chvíli jen tak vychutnávat atmosféru snídaně na balkóně, zahradě nebo prostě v posteli. Romantický náboj dne nám sám napoví, za čím je třeba se vydat, tak nechme věci plynout a netlačme svou vůlí sebe a blízké za nesmyslnými úkoly.

Sbíráme kořeny bylin a listy. Sklizeň úrody necháme na neděli. Nyní se věnujeme boji se škůdci, zalévání a přihnojování.

Nedělní novoluní ve spojení s Marsem a v napětí na Urana a Neptuna se může odrazit na naší nervozitě a vnitřním neklidu. Někdo půjde sportovat, jiný pracovat kol domu, bytu a zahrady. Jiný může zjistit, že musí daleko důrazněji vytyčit své hranice. Revoluční duch neděle a novoluní se odrazí v nastávajícím období u oslavenců. Atmosféra bude volat po akci, která by zdůraznila naše postoje a ideály. O tom, jaké budou, však konstelace nehovoří a nechává nám volnou pole rozhodnutí.

astroložka Martina Lukášková

www.transformotor.cz

Astrologická škola pro statečné

(právě otevřen nábor do nového běhu)

Ilustrace: Grant Haffner

Comments are closed.