Horoskop lunární 23. – 25. března 2017

 

  1. – 24. – Měsíc ve Vodnáři, 25. – Měsíc v Rybách

Příznivá čtvrteční atmosféra se odrazí v organizačních záležitostech, při jednání, schůzích a pohovorech. Preferovat můžeme rychlé jednání, jasná gesta a nebudeme se vyhýbat humoru. Vše můžeme zúročit jak na rovině osobní, tak profesní. Milé odpoledne se přesto může přehoupnout do vcelku uštěpačného večera. Měsíc uzavře kvadraturu s Marsem a tak po 19 hodině raději promasírujme tělo, dejme si koupel a šetřeme slovy.

pátek nečekejme přílišnou srdečnost. Věcnost bude stále převažovat. Pokud to pochopíme, vyjednáme a zařídíme vše potřebné. Nakonec určité emoční ztišení a posílení věcnosti, svižnosti a způsobu podání nám neuškodí. Všímejme si gest, neb ta prozradí záměry druhé strany. Pro ty, co obchodují, cestují, vyřizují nebo musí něco nastudovat, přichází podpůrný den. Jen si nenechme rozptýlit směr k cíli roztěkaností a množstvím lidí kolem nás.

Přihnojujeme a zaléváme rostliny a vysazujeme kořenovou zeleninu. Vysazujeme rostliny, u kterých chceme upřednostnit jejich pevnost, odolnost a vytrvalost.

Dny vhodné pro lymfatickou masáž. Stříháme muškáty, které začínáme probouzet ze zimního spánku.  Během dnů Štíra bychom se měli vyhnout tvrdému alkoholu a výrazně kořeněným pokrmům. Trávicí aparát si potřebuje vydechnout.

Sobota je spojena s dolní konjunkcí Slunce a Venuše. Dochází k bodu zlomu v oblasti našich vztahů, přání a libostí. Symbolizuje se tak obrat v emoční rovině. Klesající tendence se zastaví a naše síla začne stoupat. Do života se vrátí naděje a síla. Proto neztrácejme naději. Naše pozice se může do měsíce zlepšit! Nezbývá než si udržet naději a trpělivost. Konjunkce Slunce a Venuše stojí tak trochu stranou všech hlavních aspektů mezi planetami (viz obr.). Přesto svírají jeden z drobnějších aspektů zvaný decil (úhel 40°) s Měsícem a Marsem. Pro nás to znamená, že vynořující se „nová“ hodnota se do vědomí bude dostávat pomalu a neznatelně. Můžeme nabrat pocit, že se vlastně nic neděje a nestane. Představit si to můžeme, jako bychom vyšli na cestu a ztratili se. Po čase bloudění nás začne napadat, že náš cíl vlastně neexistuje a že možná ani nemá smysl jej hledat. Co uděláme s časem, ve kterém putujeme a bloudíme ke svému cíli? To je otázka, kterou nám aspekt novilu dává. Trpělivosti bude třeba, neboť oklamat nás mohou rychlé, blýskající se a zbrklé impulsy Beraní energie, které budou usilovat o pozornost našeho srdce. Takže do budoucích dnů si pamatujme okřídlené: „Neskoč na špek nabídkám vlastní mysli. Ptej se, srdce, zda dané opravdu chce“. Odpověď je jasná – ano/ne. Zlome vaz!

Zastřihujeme živé ploty. Vyčesáváme suchou trávu. Vyséváme fazole, hrách, papriku, rajčata, lilek. Případně přesazujeme vzešlé rostlinky. Kypříme půdu kolem stromů a přihnojujeme, následně mulčujeme.

Pokožku dostatečně chráníme před vysušením. Namožené svaly uvolňujeme tymiánovou mastí. 

www.transformotor.cz, astroložka MARTINA LUKÁŠKOVÁ

Astrologická škola pro statečné (25. běh právě otevřen)

ILUSTRACE: SYDNEY LONG

 

Moje milá, kam ses skryla?

 

Sklouzla jsi rychle s obzorem,

zlákaná podzemním prostorem.

Jsi dole, já to vím,

o tvém rozhodnutí bohům nepovím.

Svou moc chceš v hloubi prověřit,

temnotou své srdce přeměřit.

 

Sedím u bran ztracená,

pochybnostmi v mlýnku drcená.

Přijdeš, až tě zavolám,

nebo se přidáš k mrtvolám?

Trápí mne, z čeho ty sama jsi živa,

zábrany staví kol mé víry pevná zdiva.

Mrtvé ticho a netrpělivost v těle,

tlačí mne jednat zbaběle.

 

Dívám se do míst, kde ses skryla,

tvá záře se mi do srdce vryla.

Ustojím pochybnost, co mysl obrátí,

k místu, kde se má víra vytratí?

Ne, má milá,

navzdor mediálním doktrínám,

k východu zraky upínám,

věřím v tebe, jako v sebe,

světlem vůle otevřu ti nebe.

(Marluk)