Horoskop lunární 28. září – 1. říjen 2017

Myšlenky jsou volné a svobodné jako ptáci, jen pevné koncepty, do kterých je vážeme, bývají klecí neumožňující poznat sebe natož měnit svět.

Flora Borsi

28. – 29. září – Měsíc v Kozorohu, 28 první čtvrť

Ve čtvrtek by se nám mělo podařit udělat kus práce. Budeme soustřední a snad si i jisti tím, co chceme. Nabídne se nám pohodový rytmus bez toho, aby nás zbavil ambicí. Podaří se nám prosadit to, na co jsme se chystali. Můžeme dotáhnout staré resty, něco do hloubky pochopit, urovnat, vylepšit či udělat něco tzv. pro strýčka příhodu.

Pátek je svou konstelací opravdu pozoruhodný. V předešlých dnech zmiňovaná konstelace (oktilový obdélníček od 9. září do 2. října) bude sveden tríny k Saturnu a Plutu s Měsícem. Merkur bude mít kvinkunx k Uranovi a Semi-sextil k Jupiteru. Jen Slunce zůstane vcelku osamocené. Je to zajímavá konstelace, která může mít velký vliv na to, kam se naše vůle začne upínat. Co nás strhne a pohltí?

Oktil jako takový můžeme vnímat jako primární napětí mezi funkcemi dvou planet. Napětí, které je podobné neklidu, divnému tušení či nervozitě. Je to primární napětí, které motivuje k akci. Trioktil můžeme vnímat jako touhu toto vnitřní napětí vyjádřit. Pokud se podíváme na oktilové aspekty, tak zde máme rozběžný oktil Urana od Neptuna – ideový neklid, rozběžný trioktil Marse s Venuší od Urana – naléhavá potřeba vyjádřit osobní libosti a nelibosti, dát vyknout čistě osobním hodnotám. Pak doběžný oktil Marse a Venuše k Jupiteru – uvolnění veškerých libostí, citů a to za každou cenu a doběžný trioktilu Jupitera k Neptunu – zahlcení ideologiemi, možnostmi a směry. Dohromady tento obdélníček můžeme spojit s tendencí, která nás vede k tomu, že bezmocně ale netrpělivě přešlapujeme na jednom místě, místo toho abychom vykročili vpřed a opustili do pasivity svazující zvyky. To vše v nás vytváří napětí, které síla zvyku drží pod pokličkou. Na jednu stranu bezpečné chování, ale na druhou tím posilujeme nespokojenost, kterou se svým životem máme. V podstatě je třeba vykročit a udělat ona rozhodnutí, o kterých vnitřně dobře víme, že jsou nezbytná a nám se do nich jen nechce. Konstelace nás může podpořit a ukázat nám, že rozhodnutí proměnit zdánlivé maličkosti, otevírá cestu k novým obzorům.

Na společenské úrovni to můžeme vnímat jako napětí, které vede k podivným úlitbám ve stylu: Vlk se nažral a koza zůstala celá, např. povolení řídit vůz pro ženy v Saudské Arábii, hlasování Kurdů, vojenské cvičení Rusů, volby v Německu a nakonec to nejlepší vyhrožování atomovou válkou KLDR a USA. Nic z toho, bychom neměli brát na lehkou váhu, neboť oktilová řada prozrazuje napětí, které se chystá plně projevit na povrch. Pokud se mu člověk nebo společnost patřičně nevěnují, přijde později v kvadratuře, tedy ve větší a kritičtější síle. To, co se teď děje, není rozhodně banální či neškodné.

V pátek se k výše uvedenému se přidají tríny na Saturna a Plutona s Měsícem. Slunce a Merkur budou bez aspektů, což bychom obrazně mohli spojit se ztrátou vůle, možnosti uvědomit si to, co se děje či dané věci ovlivnit. Citové stránka na chvíli plně podlehne rozumu, ale co to bude za rozum? Ve hře je Saturn a Pluton, kteří přináší uvolňující trigony, takže se uvolníme formalitami, pevnou strukturou, ověřenými a do morku kostí zažitými zkušenostmi, pravidly a řády či tím, že se s touhou po moci chytneme všeho, co nám jen trochu kápne do noty a hlavně nebude vyžadovat, abychom sami něco měnili.

Samozřejmě by se měla konstelace víc odrazit v životě lidí, kteří jsou svou nativitou nějak provázáni se současnými pozicemi planet. Oslavenci mají před sebou vcelku náročný rok, který bude vyžadovat kolem března příštího roku hodně pozornosti, odvahy a rozhodnosti.

My ostatní bychom si během pátku měli všimnout zpátečnických tendencí, které nás táhnou zpět ke starým zlozvykům. Měli bychom se opravdu pořádně zajímat o to, co se děje ve společnosti, politice, s přírodou a zvířaty kolem nás.

30. září – 1. října – Měsíc ve Vodnáři

Sobota může trochu pokazit naše plány. Chaos a určité přetahování se o to, kdo v rodině či mezi přáteli bude udávat tón, může zkomplikovat situaci. K unáhlenosti nebude daleko. Atmosféra nebude příliš nakloněná přílišné intimitě a tak se neurážejme, pokud se nám milovaná bytost neozve. Nechme si každý chvíli na své věci. Napěťové aspekty se jen tak nerozpadnou, takže ani na osobní úrovni nepřeceňujme své fyzické síly a snažme se nepřehánět ani práci ani zábavu.

Neděle by měla být klidnější a přinést tolik potřebné uvolnění a odlehčení. Chceme-li něco „projednat“ se svými blízkými, nebo se omluvit, vyspravit nebo motivovat druhé, vyberme si raději neděli.

Zastavit uspěchanou dobu, stres a tlaky okolí můžeme tím, že zmírníme své nároky a budeme častěji zhluboka dýchat. Pevný dech, odvahu se zastavit a rozhlédnout kolem sebe přeje astroložka Martina Lukášková

 

Astrologická škola pro statečné

(právě otevřen nový ročník kurzu)

www.transformotor.cz

Ilustrace: Flora Borsi

Comments are closed.