HOROSKOP NA KVĚTEN 2011

HOROSKOP NA KVĚTEN 2011

Květen před námi rozkvete pěkným trigonem, který svírá novoluní 3. května s Plutonem. Jediný harmonický aspekt z řady velkých aspektů nabízí možnost důkladně prohloubit praktické zkušenosti. Beran zůstane ještě chvíli přeplněn potenciály Merkura, Venuše, Marsu, Jupitera a samozřejmě Urana, což bude důležité ustát a nepřelétávat z jedné aktivity na druhou. Chceme-li odvahu k novým začátkům, nemohli jsme si vybrat lepší dny. Přesto bychom měli počítat s tím, že věci nepůjdou příliš překotně, ale pěkně od piky. V rozjetých projektech nechtějme víc, než na co prozatím stačí naše síly. Venuše s Merkurem v opozici na retrográdní Saturn nás povedou k soustředěným a strukturovaným touhám, které nebudou příliš vybočovat z běžných standardů. Někomu se to může zdát omezující a zatouží po větší volnosti a spontánnosti. Ale ouha, právě mnohé z našeho subjektivního pohledu „veledůležité“ bude potřebovat revizi a nutnost proměny. Unáhlené činy budou mít nejisté výsledky, neboť Mars s Jupiterem nejsou kromě velké konjunkce s Merkurem a Venuší zapojeny do vztahu s dalšími planetami.

Vraťme se však k samotnému novu, který se dotknul z pohledu sabiánských  symbolů obrazu: Člověk pracující s těžkými zavazadly (znění E.Weeler), Portýr nesoucí těžká zavazadla (D.Rudhyar). Klidně pomysleme: „Co nám bude zas naloženo?“ Život není procházka růžovou zahradou i přesto, že jeho vůně je k smrti lákavá.  Podívejme se na horoskop a všimněme si, že opozice mezi Uranem a Saturnem se sice rozpadá, ale její symbolický význam (napětí mezi tím, co chceme a co musíme) stále udržuje při životě Pluton, který je na obě planety v kvadratuře. Snaha po reformách a východiscích z krize, se začne ukazovat zcela hmatatelně. Je však na nás, abychom rozpoznali šidítka od pravých cest. Sliby a nabídky, které k nám míří ze strany politiků, jsou sice lákavé, ale mnohé z nich jsou naprosto plytké, zastírající jen osobní zájmy v jejich nejsobečtějším rozměru. Znamení Býka lemuje dobu, jež nabízí příležitost vychutnat si svými smysly projevený svět. Dává prostor substanciaci, tedy vytváření jevů a zdrojů zkušeností, na kterých lze dále stavět. Kdyby byl Býk jen o požitcích, neměl by celek (třeba cyklus znamení zvěrokruhu) potřebné základy do dalších fází. Vodítkem pro tento měsíc je nám síla zkušenosti, která se pro ukáže jako nosná a oživující.

Na všech frontách bychom měli být připraveni rozpoznat „skrytou reklamu“ : „Užívej si, konzumuj a nepřemýšlej.“  Určité květnové uklidnění může být pěknou šalbou, díky níž si můžeme sami na sebe naložit víc, než uneseme a nakonec i než potřebujeme.

Být vědomě ve vztahu se ukazuje jako klíčový postoj právě ve chvílích, kdy chceme vykročit novým směrem!

Lidé narození  3. května by se měli odvážit upevnit a stvrdit to, na čem jim záleží. Býci narození mezi 6. – 11. květnem by si měli všimnout všeho, co je vyhazuje z obvyklého sledu vlastních zvyků. Jakékoliv vybočení muže naznačovat, že se před nimi otevírá štěrbina, nabízející zcela nové a překvapivé zážitky. Býci narození mezi 12. – 15. květnem by si mohli připustit, že se i mistr tesař utne a začít napravovat to, co hrozí rozpadem. Býci narození od 16. – 20. a Blíženci narození mezi 21. – 28. květnem by se neměli nechat tolik vyčerpávat plány, platonickými city, rutinní prací a uznat, že je dobré odpočívat a pečovat o svou kondici. Díky tomu je čeká příliv inspirace.

květnové novoluní

Pro bližší upřesnění je nutné znát přesnou hodinu narození. Informace jsou podané v obecné rovině, pro osobní rozbor je třeba astrologická konzultace.

Comments are closed.