Horoskop pro 14. týden – úplňkové Velikonoce

Novoluní, které odstartovalo tento lunární měsíc spojené s Neptunem mimo jiné rozvolnilo podivné vody vnitřních stavů, které u lidí s nashromážděným stresem, neklidem, úzkostí a problémy přinesly hotové vnitřní povodně. Odráží to také společenský svět, ve kterém se nám přímo před očima ukazují vlny rozbouřeného politického moře. Nejsou místa, kde by nebylo před bouří, jen místa, která si ještě příchod bouře neuvědomila. Není to lehká situace a úplněk k tomu přidává další mocné obrazy. Úplněk je v konjunkci s Jupiterem, Cheironem v oktilu a trioktilu k Saturnu. Situace není snadná, ale zas není fatální.

V první řadě by ti, co zaznamenali od novoluní 21. března nějaký vnitřní propad, měli aktivovat své síly a pokusit se situaci řešit a rozhodně nebagatelizovat. Je to dobrá příležitost opravdu si sáhnout na to, v čem jsou obtíže „obaleny“ nebo co přímo ukazuje na příčinu obtíží. Pokud by to nechali na čas, až se vše uklidní, vědomí se k těmto záležitost bude vracet s větší složitostí a následky propadu se mohou začít tvářit jako součást osobnosti.

Společenská rovina ukazuje silné napětí, které Velikonoce odšpuntují a ukážou, co je kdo schopen vložit do zúročení svých zisků. Ve hře je totiž Jupiter, takže víc půjde o to, co kdo bude moci získat, vytěžit, objevit ale také urvat, co nejsnadněji získat to, co mu pomůže nejrychleji expandovat. Jupiter v Beranu je symbolem spontánní, svéhlavé a impulzivní aktivity pro rozšíření čistě osobních obzorů. Takže bych čekala, že se ještě víc ukáže, jak se kdo umí starat o své osobní zájmy ovšem bez ohledu na ostatní, celek natož planetu. Aneb jak řekl přítel Lesák, cituji volně: „Můžeme vidět, jak se nejlepší myšlenky na ochranu přírody zcela ztrácí v politice a ve volné ruce trhu, vše nemálo podobné tomu, jak se ideálu křesťanství chopil církevně-politický marketing“. Je to zajímavé sledovat, že místo ochrany a péče se věnujeme novému obchodování a novým trhům s nálepkou ochrany životního prostředí. Jupiter je v tomto ohledu vynalézavý a je symbolem tendencí rozšiřujících vliv a růst konkrétního směru, zájmu, osoby, firmy, korporace i státu.

V rámci horoskopu České republiky z 1.1.1993 je tlak na prosazení našich zájmů jasný. Jen je otázka, kdo dané zájmy do politického dění prosadil a komu slouží? Jupiter a úplněk budou aktivovat Marta, Jupitera, Lunu, Vertex a Saturn nativity, takže by se mělo ukázat, o co vládě jde a co jde lidu. Napětí mezi oběma stranami by mohla nabrat nějaký směr. Podobně silně aktivovaný úplněk bude mít Čína, která teď třímá v ruce silné karty, ať už chceme nebo nechceme s Čínou hrát. Úplněk zaujal místo na ose MC-IC, takže Čína se pustí do opravdu mocného prosazování vlastních zájmů. S podstatně větším orbisem, ale také kolem stejné osy bude úplněk počítaný pro sídlo prezidenta USA, kde se do popředí dostanou potřeby lidí a jejich subjektivní zájmy, což by mohlo vychýlit tržní situaci. Podobně to má Tchaj-pej, hlavní město Taiwanu s tím, že Slunce s Jupiterem je v devátém domě, což by naznačovalo cizí zájmy, kontakt se zahraničím s upevněním cizích zájmů (oktil na Saturna v osmém, zmiňuji jen namátkou, podkladů je víc). Celkově krapet komplikovaná situace. Úplněk tedy může odrážet v dění ohledem osobních zájmů, které si budou chtít jak jednotlivci, tak společnosti prosadit.

Úplněk bychom mohli na rovině osobní využít i k rozhodnutí zpracovat vědomě vše, co se nám v novém měsíci projevilo na rovině vnitřní i vnější. Uprostřed Velikonočního ztišení můžeme vnímat, co se děje a v rámci povelikonoční veselí, akčně jednat, abychom se vybabrali z toho, co se nám ukázalo. Pokud se to podaří na rovně osobní, může se to podařit na rovině společenské. Zní to idealisticky, ale zas tak naivní to není, neb úspěch na rovině osobní proměny je pěkně tvrdý oříšek, který rozlousklo málo lidí a ty je třeba i naší troškou do mlýna podpořit.

Vše dobré a přínosný čas Velikonoc přeje Marluk.