Horoskop pro 15. týden – novoluní

Nový týden otevírá novoluní, které se uskutečnilo na 23°Berana v konjunkci s Venuší, volnější konjunkci s Merkurem v sextilu na vládce svého znamení Marse, v sextilu na Jupiter. Přičemž Mars s Jupiterem svírají trinus, takže s novem tvoří příjemný sextilový trojúhelníček. Napětí do novu přináší Pluton, který je k němu v kvadratuře. Co nám z toho vyplývá?

Vstupujeme do dynamického a velmi rychlého lunárního měsíce, který podpoří naši iniciativu a touhu jednat. Mnohé se rozhýbe a vrátí se i plánování podpořené touhou po expanzi. Vše, co přinese podněty a možnost jednat, bude daleko zajímavější, než starost o to, zda je naše svoboda nějak  ohrožena. Nebude bez zajímavosti všímat si toho, jak se začnou vlády předvádět a ukážou nám, co chtějí získat. Nelehká situace pro ty, kteří jsou okupovani či jim okupace hrozí. O Kurdech už není ani sluchu a Erdoganovy vládní postupy už skoro nikdo nekomentuje, nakonec stále se jeho jednání hodí do krámu mnoha mocnostem. V rámci expanze toto lunárního měsíce se myslím ještě víc ukáže, jak jsme jasně na chvostu EU, a jak to současná vláda opravdu dobře zařídila, abychom tam drželi pevnou pozici. V kostce tedy sledujeme po čem půjdou mocní, jak rozehrají naplno obchodní hru o moc a korýtka. Zajímavostí bude, pokud se ukážou nějaké nové politické strany či ty, kterým zatím nebylo dáno tolik sluchu. Na nich můžeme vidět ideály i tendence, které lákají, ale systém nezmění, jen ho obohatí o další barvu-rozměr.

Na osobní rovině bychom měli dostat vítr do plachet a probrat se z letargie i bez ohledu na rozvolnění a kolísavé počasí i mihotání různých druhů virů. Spojení novu, podporované ohnivou dynamikou, se vloží do všeho, s čím bude možné být v kontaktu. Je to příznivý vítr pro ty, kteří chtějí něco uvést do chodu či rozhýbat. Naše osobnosti budou otevřeny expanzi, která bude mít s kým a kam expandovat. Chvíle ztišení budou ty tam. Je před námi měsíc akce a růstu. Jupiterská expanze si však nevybírá, zasahuje vše, a tak bychom měli být opatrní v pocitu, že máme to nejhorší za sebou. Letošní rok není a nebude snadný. Napětí od Pluta ukazuje, že mnohé akce budou vedeny radikálně a tvrdě, neboť osloví naši pudovou stránku, která umí vše okořenit vášní neberoucí ohledy. Je dobře, že nás vesmír probírá z letargie a izolace, ale odvrácenou stranou nabízených příležitostí bude větší míra starání se o to, co je naší ideou, naší vizí, zájmem, na to, co každý z nás potřebuje, na úkor starosti o to, co je společné. Zapomenout či přehlédnou se může to, co stojí většinu času stranou, neboť ani teď nedokáže být IN natož dynamické.  

Věnujme se tedy tomu, co potřebujeme prosadit, ale zůstaňme pozorní k vlastní svéhlavosti a přílišné zaujatosti vlastní osobou. Energie, které se nám dostane, bychom mohli také využít pro budování spolupráce, ale k té se musíme rozhodnout, každý sám za sebe.

perokresba Karel Jerie

Sabiánský symbol novoluní: Beran 23°): TĚHOTNÁ ŽENA V LEHKÝCH LETNÍCH ŠATECH.

Jak patrno v obraze nacházíme připravený potenciál, tvůrčí sílu, která je plná, plodná, volná a svobodná, jako těhotná žena v lehkých letních šatech. Je zde zhmotněno spojení polarit – muže a ženy – v očekávaném dítěti. V plodu jejich spojení. Nový tón nám dává jasnou zprávu o tom, že se nabízí plody toho zvláštního období, jehož část máme teď za sebou. Plody ponese vše, co se spojilo a tak se nedá říct, že to budou jen dobré nebo špatné plody. Symbol připomíná plodnost tvůrčí síly, která si nevybírá, tryská tam, kde dojde ke spojení, kontaktu, který ji umožní se projevit. Při svém zamyšlení nad tímto obrazem musím připomenout Rudhyarovu interpretaci, která připomíná i význam léta, které je obdobím dozrávání a sklizně, což shrnuje v klíčovém slovu – Plodnost vnitřní naplnění. Takže, přátelé, symbol koresponduje s konstelací, která nov svírá a nabízí plodný měsíc. Jak ho využijeme, je opravdu na naší vůli, víme-li, co naše vůle je a co s ní vědomí dokáže. Pěkný týden přeje Marluk.  

PS. S dynamikou novu, akceschopností Marta a expanzí Jupitera se nese nejen růst, ale také kompenzace toho, co bylo potlačeno, uzavřeno, stísněno. Můžeme tedy nejen růst, ale také zvesela maskovat svou neschopnost, ustrašenost, sobeckost, lenost atd. Takže ne každé těhotenské břicho bude opravdové a tu a tam se může mezi „těhulky“ vloudit existence, která bude těhotenství velmi obratně předstírat. To dodávám pro úplnost.

Comments are closed.

PŘIHLÁŠENÍ k odběru novinek!