Horoskop pro 16. týden

První lunární čtvrť (20.4.) jasně ukazuje, co z novu dostává prim a jakou cenu bude celé dění mít. Můžeme vidět, že Slunce s Merkurem jsou ve vrcholu T-kvadratury na Měsíc ve Lvu a Pluta v Kozorohu. Mohli bychom směle říct, že plutonské síly dostaly zelenou a nesou se napříč dění. S Plutem spojujeme stavy moci-bezmoci, které vyvolávají chaos, tlak, hysterii a pocity manipulace, které mají za cíl rozvrátit stávající status quo struktur, ať už na úrovni osobní nebo na úrovni společenské. Postatou je totální proměna našeho vtahu k prožívání reality, což se ovšem na společenské rovině může projevit kolektivní psychózou a hrou na to, kdo má jakou převahu, sílu a moc. Mohli bychom říct, že hra, která probíhá na pozadí vážné příhody z Vrbětic, byla skvěle načasovaná a její rozehrání ukazuje, že se povleče a nevyřeší během týdne, ale že zůstane v éteru dokud bude potřeba. Mocnosti a to nejen Ruská federace, ale i Bílému domu se vše hodí do krámu a to nejen kvůli situaci v Bělorusku. Slunce s Merkurem jsou také ve vrcholu sextilového trojúhelníčku na Mars a Jupiter, kteří tlačí na tlak jednat v rámci idejí té které strany. Uklidnit vodu nebude snadné, neboť Jupiter ve Vodnáři podpořen Marsem umí promptně jednat tak, aby idea ovšem i ideologie pomáhající zvýšit důležitost zúčastněných stran vynikla nad druhými. Můžeme tedy očekávat, že zmírnění této ošemetné situace se spíše promění do spotřebovaní tématu směrem, který bude pro zúčastněné strany potřeba.

Na druhou stranu uvolnění pandemické situace bych nebrala jako záležitost, která je v této věci konečná. Tahle situace není ještě vyřešena a možnosti, jak z ní vytěžit nejsou zcela vybrány. Pro nás je to možnost snad i něco plánovat, ale otázkou je, jak se vše podaří. Je mimořádná doba, ostatně jako všechny přelomy v dějinách a svoboda, které zvenku ubývá, vnitřně roste. Venuše Večernice se blíží do konjunkce s Uranem a ukáže těm, kteří jsou hotovi měnit své přístupy, mnoho zajímavého. Můžeme objevit spojence. Můžeme se uvolnit ze zvyků, které vlastně už dál nejdou aplikovat a my stále zkoušíme jejich platnost. Vymanit se ze závislosti na svých zvycích není snadné a odpor bude značný, ale kdo se do toho pustí, bude tentokrát po prověrce své vůle odměněn.

Ve čtvrtek se Měsíc dostane do opozice k Jupiteru a posílí naše jistoty a pomůže nám získat směr. Konstelace může zamávat počasím, ale nakonec, jak říká každý rok moje maminka a pravidelně tím rozčiluje moji sestru: „Kvetou trnky, bude zima.” Zimu si však trnkové kvítky už odbyly, tak si myslím, že to v tomto týdnu bude jen mírné ochlazení. Máme-li plné ruce hlíny, tak se snažme, jak to jen jde a nezapomeňme, že ještě není vyhráno a citlivé rostlinky by ještě měly zůstat schovány.

Věnujme pozornost tomu, co každodenně děláme, a jak se při tom chováme. Právě uprostřed rutiny každodennosti, učení a sebe-analyzování se nám ukáže to, co je třeba proměnit a o to jde. Uvolnit se z pout nuceného ústraní, z vazeb vyprázdněných zvyků je úkol, hodný hrdiny. Být hrdinou běžného dne se může zdát směšné, ale ať si. Není totiž malých úkolů! Pěkný týden váš Marluk 🙂