Horoskop pro 19. týden 2018

Dát prostoru nový význam, najít nové souvislosti, je možné jen ve stavu „nikoho“. Chceme-li najít správný směr, musíme se vnitřně stát „nikým“, ztratit sami sebe, své já. Není na tom nic složitého, stačí si začít hrát-tvořit s tím, co je kolem nás a nenechat se rušit pocity trapnosti, méněcennosti a nepatřičnosti.

 

Andy Goldsworthy

Pondělí 7. – úterý 8. – Měsíc ve Vodnáři, 8. 5. druhá čtvrť

Pondělí začne pěkně zhurta. Než se probereme, bude mnohé za námi. Uspějí ti, co nepodcenili přípravu. Napětí bude během dne posilovat. Dostaneme se do situací, ve kterých nám bude chvílemi pěkně těsno. Neunáhleme se ve svých závěrech. Spíše reagujme na to, co je přímo před námi a ne na to, co si domyslíme, představíme či na co si vzpomeneme. Merkur Prométheus v kvadratuře vůči Plutonovi je krapet ošemetná věc. Tlak učinit jasné, pevné a definitivní závěry nenabízí bezproblémovou cestu. Naše všímavost by neměla opomenout chvíle, kdy si budeme „až moc něčím jisti“, kdy budeme příliš ostře něco hodnotit, svéhlavě se rozhodovat či někoho a něco příliš rasantně odmítat. Budou to právě zbrklé a uspěchané akce, které přinesou karamboly.

Úterý přinese tolik potřebné uvolnění. Zharmonizuje nás rozhovor s někým, koho máme hodně rádi. Měsíc se spojí trigonem s Venuší Večernicí a ukáže nám, že mezi lidmi, v poli informací a humoru je člověk nebývale spokojený. Přijde den plný interakce, jednání, spojování se slovem, skutkem ale i přes internet. Pro cestování výhodný den. Získáme-li odvahu vykročit i za hranice frází a formálních řečí, můžeme se dozvědět o světě i druhých nejednu zajímavost. Vtipní lidé budou vynikat. Pro zkoušky, cesty a jednání výhodný den. Za pokus stojí hledat na internetu, odepisovat na inzeráty a reagovat na podněty, které se k nám nečekaně dostanou.

 

Středa 9. – čtvrtek 10. – pátek 11. – Měsíc v Rybách

Středa a čtvrtek promíchají sny s realitou a kolikrát nepoznáme, co kam patří. Improvizace nám dopomůže vyřešit situace, ve kterých se dostaneme do slepé uličky. Cit a intuice budou hrát prim. Dobře naslouchejme tomu, co po nás partneři chtějí. Podobně se i my sami pokusme vyjádřit to, co chceme od nich. Pro obchod a jednání výhodné dny. Ve středu se nám připomene, že paličaté a umíněné chování záhy narazí do zdi, kterou si svým chováním samo postavilo. Odpoledne si hlídejme emoce. Jakmile nás něco začne dostávat do varu, vyhoďme záchranou kotvu ve formě aktivity, která odvede přebytečné napětí. Za úvahu stojí, nechat ve středu odpoledne a večer jen tak plynout. Netlačit se do namáhavých akcí. Ono se to lehce řekne a věřte, že i lehce udělá. Jakmile totiž začneme dělat věci na pohodu a budeme se chvíli věnovat tomu, na co máme chuť, budeme přirozeně tvořiví a uvolnění. I malá aktivita, nás občerství. Nemusíme urvat všechny pracovní aktivity a mít kolem sebe pořádek a být sedření. Můžeme udělat méně, ale s pocitem pohody. Poslouchejme hudbu, nebo zvuky přírody a sedněme si na chvíli s knihou. Večer může být v mnohém ohledu inspirativní.

Čtvrtek přiblíží Měsíc k Neptunovi, do trigonu k Jupiterovi a sextilu na Slunce. Konstelace zvaná Rádlo přinese produktivní klima výhodné pro ty, co podnikají, obchodují, kreativně něco vytváří či vaří. Povedený den završí romantický večer. Takže bez ohledu na počasí, šup, šup, ven mezi lidi nebo ve dvou na procházku. Nechme proudit fantazii až do míst, kde ovlivní příliš racionální a logické operace. V praxi se nebojme oslovit druhé a citově projevit. Berme vše jako experiment a ten vždy dobře dopadne. Buď se ukáže, že dané propojilo nebo nepropojilo, nic víc. Brát život jako experiment, chrání člověka před přílišnou vztahovačností a ulpíváním a to je slušný argument, nemyslíte?

Páteční dopoledne dopřeje prostor soustředěné práci, ale už po poledni můžeme vystřelit najednou za více záležitostmi. Chuť stihnout vše, co chceme, bude vítězit na úkor kvality. O tom, že nás poslední pracovní den pěkně rozhýbe, není pochyb. V odpoledních hodinách budeme více aktivní a zvládneme i větší zátěž. Dopředu se proto ničeho nelekejme. Vše potřebné bychom měli obstarat.

 

Sobota 12. – neděle 13. – Měsíc v Beranu

Sobota bude plná nápadů, kterými překvapíme sebe i okolí. Spontaneita nebude bezduchá. Měli bychom si být vědomi mezí a svých možností. Prima vyhlídky! Měsíc naváže v průběhu dne kvintily a bikvintily, což jsou aspekty, které spojujeme s vynalézavostí, spontánností, tvůrčím zápasem a tlakem na sebevyjádření. Jak se však říká, pečení holubi nám sami do huby nespadnou. Chceme-li mít jiný, zvláštní a tvořivý den, budeme se muset tvorbě vystavit. V praxi to znamená, že prostě do něčeho pustíme. Až se začneme potýkat s momentem, kdy naše představa narazí na hranice materiálu, který k jejímu ztvárnění potřebujeme, ukáže se výše uvedená konstelace v praxi. Můžeme najít zcela originální řešení i efektní projevení. Neváhejme tedy něco podniknout, dělat nebo se vydat na průzkum míst, která neznáme.

Neděle však může ubrat na ochotě hlídat si své meze. Můžeme být prostě prostořecí. Chceme-li se vymezit, směle v před, ale nechceme-li se pohádat, prst na pusu! Ostrost našich reakcí, tlak na výkon a rychlost může mnohé obsednout za volantem. Zejména v pondělí a neděli sledujme světovou situaci, neboť se nám může opět poodkrýt další závoj chystaných změn.

Vše dobré přeje astroložka Martina Lukášková

Astrologická škola pro statečné

Ilustrace: Andy Goldsworthy

Comments are closed.