Horoskop pro 22. týden – zamyšlení nad Neptunem v Rybách


Pohled na novoluní, které otevírá další lunární měsíc a 22. týden, se na první pohled zdá nepříliš zajímavé. Nov nemá valné aspekty a je propojen s dalšími účastníky vesmírného kolotoče jen slabým kvintilem, úhel 72° na Neptuna. Neptun tentokrát v roli milostpána, co si to ve znamení Ryby užívá, ze všech zúčastněných planet vychází nejlépe. Nepomůže ani Venuše Jitřenka ve svém domovském Býku, neb je zrovninka v kvadrátu na Plutona a proto bude otevírat pro všechny smysly důležitá, ale náročná témata. 

Vraťme se k Neptunu. Uvažme, že ve znamení Ryby je v domicilu, tedy je zde doma a co víc, končí zde jeden veliký běh celým zvěrokruhem 1861 – 2026. Taková zajímavost na okraj. V roce 1861 vyšlo první číslo časopisu Živa, ano moje dcera se tak jmenuje, tak proto ona zajímavost, a v něm jeden z vědecky popularizačních článků o benzinu, tehdy vysvětlením složení, výroby, použití, přičemž nezapomeňme, že využití jako palivo pro auta bylo v danou chvíli zanedbatelné (první benzínový vůz vyjede až 5. září 1885) a s radami, jak s ním čistit skvrny. Dnes se o benzínu bavíme každý den s vyhlídkou, kam až může jeho cena uměle vzrůst. Paradox.

Neptun je symbolem ideálů a cílů, které nás přesahují a dostávají naši mysl za hranice omezeného ega. Každý však jeho funkci uchopí po svém a snad proto, když byl Neptun ve stejného pozici jako v současnosti, roku 1859 skončil Kavkazský imamát podroben Ruským impériem v druhé fázi Kavkazské války, která se tedy ještě poté táhla do roku 1864, dokud nedostali Rusové vše, na co si brousili zuby. Mimo jiné aspekty je tohle další podobenství do sbírky, ukazující, že současné boje se mohou táhnout. Nečekejme, že to jen tak skončí.

Neptun se také blíží do konjunkce se Saturnem, což bude sice až v únoru 2026, ale není bez zajímavosti podívat se, co se dělo při doběžném oktilu mezi Saturnem a Neptunem v lednu 2021. Doba doběžného oktilu předznamenává současné události a jejích další průběh. Jen stručně. V lednu se ujímá vlády J. Biden, zažijeme protesty příznivců D. Trumpa, ale také protesty proti Lukašenkově vládě v Bělorusku a Rusku se protestuje proti zatčení A. Navalnyjho. Facebokok zavádí cenzuru sdílení veškerého zpravodajského obsahu v Austrálii poté, co si tam odsouhlasili zpoplatnění zpravodajského obsahu, což uvádím jako příklad, přiznané cenzury, tzv. vynucené, ale o té další, která bude narůstat je v tuto dobu ticho po pěšině. Dnes už je jasné kolik a kam prostoupilo a prostupuje cenzury k ovládnutí masových názorů, vše v zájmu idejí, které jsou nutné chránit či prosazovat.

Nuže, Neptun, symbol masových nálad a mód, symbol zamlžení a zmatení ale i rozšíření vědomí a možnosti přesahu o mystických chvilkách ani nemluvě, dostane v novém lunárním měsíc prostor a ukáže v pásu střední Evropy, jak pěkně se žije pod praporem oněch správných idejí a pravd. Přesuneme-li si však horoskop novoluní třebas do Kyjeva, dostává se nám na osu horoskopu na Descendent Jupiter v konjunkci s Marsem. Přepočteme-li si horoskop pro Moskvu, dostane se na Descendent Mars, stejně jako počítáno pro Jeruzalém. Z toho plyne, že bychom mohli očekávat větší akce od Rusů a zdá se, že do akce se dostane i Izrael a větší společenský vliv bude valit od Ukrajinců i k Ukrajincům. V Pekingu se na Descendent dostane samotné novoluní. Měli bychom být značně pozorní k tomu, co vyhlásí a udělají, neboť jejich tah může mnohé proměnit (viz sabiánský symbol níže).

Jak patrno vývoj situace tu je a je tedy důležité sledovat, kam to vše směřuje a opravdu důsledně sledovat to, odkud se vtírá do společnosti cenzura a jaké úmysly ji provázejí.

Z osobního pohledu je před námi měsíc, ve kterém bychom mohli víc trénovat intuici a to tak, že bychom si měli opravdu bedlivě uvědomovat, jak ji nasloucháme a jakým protihlasům dáváme ve výsledném rozhodování přednost. Věnujeme pozornost „řeči” těla a jemným náznakům, které poutají naši pozornost do jiných míst, než je běžná denní rutina. Ony náznaky mohou vést naše vědomí k pohledu na svět z pozice lásky, která k Neptunu neodmyslitelně patří, ovšem oné lásky, která je tvořivou silou, hybatelkou dění a univerzálním rozpouštědlem všech konfliktů.

Pro pamětníky. Na mysl mi vytanul jeden z pozdější dílu seriálu Twin Peaks, kde se do zaprděného, do sebe uzavřeného městečka ovlivněného rozruchem vraždy mladé dívky dostane agent FBI Albert, uvyklý práci ve velkém městě a městským způsobům, přiznejme pro městečko trochu arogantním a narazí na pro něj zcela zpátečnické a primitivní projevy šerifa Harryho, který jen hájí své vlastní panství. Rivalita zmíněných pánů brzy zaviní mnohé slovní střety. Jedna rozmíška získá na temperamentu a už to vypadá, že se pánové poperou, ovšem Albert se stáhne a vše zajímavým způsobem okomentuje. Promluví ryze neptunským slovníkem. Jeho promluva nechť nám je zamyšlením nad tím, co se kolem nás děje: „Venkovská nulo! I když přiznám jistý cynismus, fakt je, že jsem rozhodný oponent jakéhokoliv primitivního násilí. Jsem hrdý, že umím přijímat rány a příjmu rád další, protože jsem se rozhodl stát po boku Gándhího a Luthera Kinga. Moje zájmy jsou všeobecné. Odmítám absolutně agresi, pomstu a odvetu. Základem takové filosofie je láska. Já vás miluji, šerife.”

Ať se daří a nezapomeňme na poetiku všedních dnů, ve které se skrývá hlas intuice, vysílaný výhradně na vlnách lásky.

Pro fajnšmekry: Novoluní na Blíženci 10°: LETADLO PŘEDVÁDÍ LET DOLŮ STŘEMHLAV

Klíčová myšlenka: Mimořádná schopnost pokoušet ­ přírodu a hrát nebezpečně.

Přihlédneme-li k tomuto symbolu, máme hnedle jasno, že kdo nic neriskuje, nic nezíská. Obraz jasně nabízí sílu mentálních sil, které člověka dostaly až do oblak a jeho odvahu čelit základním silám vesmíru, gravitaci. Je to řízený let, ve kterém se letec rozhodl k tomu, co dělá a riskuje, aby předvedl svou odvahu a um. Je to tedy řádný náboj, který se skrývá za novoluním. Uvědomme si to, až se dostaneme do situací, kdy budeme někam zatlačeni. Je totiž možné vzbudit v sobě odvahu a postavit se i gravitaci, která poutá hmotu a pokusit se jí přesáhnout.  Z Rudhyarova textu je vhodné citovat:„Symbol vyvolává silný pocit definitiva, neexistuje polovičatost. Člověk je neodvratně nucen uspět nebo padnout – alespoň co se týče jeho vědomé a na sebe spoléhající mysli. Alternativy jsou přesně vymezeny. Je možno to popsat jako MYSL versus HMOTA, nebo jako lidská vůle versus osud, jehož je gravitace tak případným symbolem.”

P.S. Chcete-li se dozvědět víc, studovat nebo reflektovat svůj horoskop, nabízím své služby astrologické i terapeutické. Můj web funguje bez reklam a také placené propagace. Důvodem je mi snaha o nezávislost. Pokud se vám moje příspěvky líbí, můžete se přihlásit k odběru a také mne finančně podpořit drobným příspěvkem na provoz. Vřelé díky za váš opravdový zájem a podporu.