Horoskop pro 29. týden

Venuše Jitřenka vstoupila do znamení Raka a Slunce se v pátek vydá do Lva. Sucho a žár je všudypřítomný, což i na mne nechává následky a nechce se mi ničeho dělat. Takže to vezmu zkrátka.

Oslavenci těchto dnů se mohou připravit na Plutonskou opozici vůči jejich Slunci – zdroji životní síly. Pluton přináší proces proměny ve směřování životní vůle. Kdo ji nemá, ten ji může najít, a kdo ji má, bude vyzkoušen z toho, kde a jak ji používá. Výsledek ručí za kvalitu, tj. čím více budete mít pocit, že se potácíte ve stavu moc-bezmoc, tím účinnější bude proces. Objevit svou vnitřní sílu není k zahození. Radou je nedělat žádná rozhodnutí, která budou vycházet ze silných citových pohnutek a budou mít odér radikalismu. Nic radikálního, nic ukončujícího, nic co voní fatalitou a to proto, že nejde kupodivu o čin, ale o uvědomění si toho, co se mi tlakem na radikální jednání tlačí do vědomí. To je nutno prozkoumat a uvědomit si. Výsledky pak budou dobré a vy se uchráníte opravdu složitých komplikací.

V novém týdnu si vzpomeňme, zda všichni kolem nás mají dostatek vody na pití a to i ptáci. Hlídejme si propady nálad, které mohou vytáhnout emočního kostlivce ze skříně a oživit tak doposud šťastně zapomenutou historii. Volný čas věnujme tvorbě a hře, která uvolňuje a otvírá brány poznání a pokud budeme ponocovat, všimněme si planet objevujících se v řadě za sebou po 22h Saturn, po 23h Jupiter, po půlnoci Měsíc, kol 1h Mars a kol 4h Venuše. Taková sestava se vidí jednou za 158 let, což je pěkný cyklus, který byl naposledy 1864 a stal se symbolem ukončení Kavkazské války, ukončilo se Povstání Spartakovců, což byl odpor mladých Poláků, kteří odmítali sloužit v Ruské armádě. Byla to taková partyzánská válka, která požrala desítky tisíc mužů, mnoho bylo deportováno či popraveno. Rusové mnohé obce vypálili a vyvraždili civilní obyvatelstvo, které pomáhalo hnutí odporu. Rus si zabrala polské území, deportovala až 70 tisíc lidí na Sibiř kol 20 tisíc popravila a bylo… PS. Šlechta byla potrestána speciální daní.  Ke svému konci se chýlila Americká občanská válka, která ještě rok potrvá.

Mimo jiné byl popsán druh Homo neanderthalensis a stal se prvním popsaným druhem vymřelého člověka, což je zajíme, neb čekáme napjatě, jak se vyjádří archeologové a ukážou nám, že život na planetě je daleko starší, než bychom čekali. V r. 1864 byly pozorovány planetární mlhoviny spektroskopem, což dnes trumfly fotografie z Webbova teleskopu . Nuže máme i pozitiva, která nám mohou svítit na cestu uvědomění, že to, co právě vidíme, pozorovali lidé v čase před naším letopočtem a potvrzovalo jim to, že bohové zapisují své poselství do planetárních konstelací a na nás je jen to jediné, číst pravidelně nebeskou nástěnku. Nuže, jak víme od Douglase Adamse z jeho Stopařova průvodce galaxií, je třeba číst nástěnky, mít neustále při ruce ručník, dobrého přítele a nepropadat panice! Ani z vedra natož z plutonských vnitřní veletočů. Dešti zdar a humoru zvlášť Vás Marluk