Horoskop pro 3. týden – vstříc plutonskému novoluní

Nový týden ve větší míře otevře dveře myšlenkám směřujícím k naší budoucnosti. Otázky po tom, kam směřujeme a co bychom rádi, se mohou drát do popředí mnohem víc. Mohli bychom si pomyslet, že je to obvyklá lednová situace, jenže postavení planet ukazuje, že se v daleko větší míře budeme rozhodovat mezi tím, zda se držet starého, nebo se odvážit zkusit něco jinak i přestože je doba nejistá. Tohle dilema za nás sice nikdo nevyřeší, ale můžeme se inspirovat z toho, co nám symboly nabízí.

Jejich nabídka je taková, že do pátku bychom měli sledovat to, o čem si myslíme, že víme „dobře“, jak dopadne. Co je to za témata, u kterých rozpoznáme nebo cítíme, jak to dopadne? Z jakých zkušeností či pocitů vycházíme? Tyto témata a otázky jsou zajímavé. Stojí totiž za to si uvědomit, že se o nás obrazně řečeno v tuhle chvíli perou síly konzervativní se silami hluboce nejistými, nevyzpytatelnými a pudovými. Slunce zdroj životní síly je v kontaktu s Plutonem, a tak se oba stávají symboly ponoření vůle do hlubin instinktů a pudů, do ukrývaných míst, temnot, ze kterých nikdy nevíme, co přesně vystoupí. Je to dotyk strachu, kterému se bráníme tím, že se opřeme o to, co se nám jeví jako účinné, pevné, mocné a rozhodné. Je to oscilace mezi klamy burcujícími emoce a mezi vcelku bez emočním rozhodnutím vykročit a jednat, ať se děje, co se děje. Své by k tomu mohli říct právě oslavenci těchto dnů, kteří prochází proměnou zaměření své osobnosti, a hlavně proměnou způsobu, jak pracují se svou vůlí.

Víkend bude ve znamení novoluní, které v konjunkci s Plutonem bude mít sílu vymanit se z područí emocionálních hloubek a běžet vstříc pravidlům a formám, které poskytnou bezpečí. Jinými slovy, mnohé z toho, co na vnitřní rovině i vnější rovině tento týden zažijeme, můžeme buď využít jako sílu k novým krokům, nebo jako argument, proč nechat věci při starém.

Kdo se zajímá o prezidentské volby by se měl obrnit trpělivostí a kandidáty zkoumat až po víkendu. Kdo si plánuje dovolenou nebo změnu práce, by se mohl inspirovat výše uvedeným přístupem a rozhodnout se až v neděli. Kdo už je rozhodnut, a právě si už vykračuje nově, by měl posilovat vůli před tlakem pochybností a spíše zavádět pevné postupy, pevně dané kroky, které mu pomohu nové vtělit do praxe. Bez trochy tlaku na dodržení řádu, disciplíny a našich vlastních pravidel může „naše nové“ právě nyní podléhat zmatku, pochybnostem a emočním tlakům.

Témata, která se v těchto dnech prosadí, budou něco skrývat a zastiňovat. Nenechme se zmanipulovat a dopřejme si čas, abychom lépe poznali, kdo či co stojí v pozadí. Je-li ve hře Pluton, je vždy něco či někdo v pozadí! Chce to trpělivost. Nespěchejme ani s úsudky, ani s rozhodnutími. Nechvátejme ve svých vnitřních záležitostech. Pluto vše včas ukáže. Budeme-li spěchat, budou obrazy kruté, budeme-li trpěliví, budeme muset ustát opravdovost, která se ukáže. S Plutonem to není nikdy snadné, ale posílí rozpoznat podstatu je ve výsledku posilující víc než uplatňování krutosti v jakýkoliv jejích podobách.

Pevné nervy a trpělivost váš Marluk