Horoskop pro 2. týden roku 2023

Z pohledu symboliky astrologie jsme v po úplňkové fázi a i přesto, že se úplněk realizoval, počítán pro Prahu, na ose Medium coeli – Immum coeli, neudálo se zas tak moc. Je to z důvodu, že úplněk naplňuje novoluní (23.12.2022). Nov byl akcentován napětím od Jupitera, který vstoupil do Berana a trioktilem od Urana z Býku. Naznačilo to, že nový impulz pro tento lunární měsíc je značně rozpolcený mezi svéhlavé akce, beroucí tradice po svém. Mohli jsme to vidět kolem úplňku v tom, jak se kdo začal ve společnosti chovat, jak zdlouhavé byly například volby do kongresu USA, reorientace od pravoslavných oslav v Ukrajině, V. Putin sám na bohoslužbě, nemluvě o tom, že jednou z důležitých podstat bohoslužby je setkání společenství lidí v církvi, vystoupení prince Harryho až po zproštění viny A. Babiše. Uvádím malý výčet z těch potrhlostí, které se teď dějí a které mají i různě silné následky.

Mohli bychom si však všimnout, že i naše životy se mohou trochu tříštit mezi tím, co velí pragmatický rozum a co jsou naše spontánní nápady. Právě nyní bude stát tento rozpor za povšimnutí. Můžeme se pokusit ho identifikovat hlavně proto, abychom vyvážili onu druhou stranu, kterou v dané chvíli před rozhodnutím potlačíme.

Volební pátek a sobota: Zdůrazněni jsou kandidáti, kteří reprezentují „známou a představitelnou“ zkušenost oproti těm, kteří reprezentují změny, a to jak v důstojnosti prezidentského úřadu, tak v názorech, které zastávají. Očekávala bych tedy, že rozhodnou nálady, a to ještě navíc momentální, které v sobotu budou kulminovat. Horoskop A. Babiše je dost zajímavý na to, abych si uvědomila sílu vlivu a peněz, která může vypolstrovat situace, které by běžného člověka položily. „Boj“ mezi Petrem Pavlem a Danuší Nerudovou se možná odehrává v myšlenkách voličů, ale lid obecně, domnívám se z horoskopu republiky, půjde za tím, co si umí v danou chvíli pro sebe lépe představit, a ne za tím, co má dopředu promyšlené. Ve chvíli, kdy jsou ve hře „spontánní rozhodnutí“ symbolizované Jupiterem a akcentované i v horoskopu ČR z roku 1993, není nic předem rozhodnuto. V sobotu Měsíc vytvoří vzdušný trigon a kdo se lépe zapíše do povědomí, ten vyhraje.

Pokud chceme využít toho, co v sobě nový týden přináší, měli bychom otevřít dveře zvědavosti a jít za tím, co nás zajímá. Odvážit se učit a zkoušet něco nového. Jsme uprostřed dnů, kdy Měsíc vytvoří s dalšími planetami několik velkých trigonů. Ve středu a čtvrtek zemní trigon, takže bychom mohli věcně, prakticky zabodovat. Do popředí se dostanou zemská znamení a vodní si připíší bonus, posléze v pátek a sobotu zas lidé vzdušní a těžit z dostupné energie mohou lidé ohnivých znamení. Neztrácejme ze zřetele své cíle a mysleme na to, že existují kromě známých cest i cesty nám zatím neznámé, které se objeví v okamžiku, kdy vyvstane jejich potřeba, tak ani svůj život, ani volbu hlavy státu neberme fatalisticky. Hezké dny váš Marluk