Horoskop pro 33. týden – Mohlo by něco být dobré?

Ptám se záměrně na to dobré, neb mi přijde, že vídám, jak za to dobré je lidmi označován čas, kdy se prostě vegetuje a život se nechává plynout. Nic proti, jenže mi chybí čas na chvíle života v radosti. Jednoduše, aby bych ráda, aby se lidé radovali a v radosti objevovali nová spojení v tomto prazvláštním světě. Druhá lunární čtvrť přijde v pátek a s ní i krásný zemský trigon (Merkur Epimétheus, Pluton, Uran) zdobící oblohu od 17. (On to bude dokonce zemský drak, protneme-li tigon opozicí mezi Merkurem a Neptunem a sextily od Neptuna k Uranu a Plutonu, máme draka jak vyšitého. Lunární čtvrť oživí toto seskupení vstupem Luny a Marse z Býka.) Vyhlídky jsou!

Vyhlížím spolupráci a tvůrčí období plné praxe, která může přinést a následně s naší účastí zasadit nosné kameny v této pošramocené době. Mysleme na to, až zas na nás budou valit chmury z médií. Teď je čas se na chvíli oklepat a napojit se na možná pozitiva, kterých zrovna není tolik, jak bychom si bývali přáli. Máme před sebou možnost plného proniknutí do toho, co nás zajímá a ba co víc, můžeme prakticky zrealizovat to, pro co jsme připravili půdu. Hluboké uvědomění čeká ty, kteří něco zkoumají, hledají nebo se snaží změnit. Pluton a Uran povedou k odkrytí informací, na které jsme čekali. Můžeme uvidět reálná východiska tolikrát promílané krize a to je velmi důležité pro každého z nás.

Máme před sebou příznivé dny. Jenže nic není jen tak. Krásné harmonické planetární spojení často vede k lenošení. Jakmile se totiž karta obrátí a začne se jen trochu vše uklidňovat o vyjasňovat pozornost lidí klesá. Aby se zahálce předešlo, měli lidé tradice a rituály, kterými si připomínaly, že radost je odměnou a požehnáním a je třeba ji nepromrhat bohapustým nic neděláním. Tohle by si měli pamatovat oslavenci těchto dnů a brát vážně to, že se jim bude dařit a vědomě přistoupit ke svým úkolům, napřít do nic všechny síly, neb mohou získat mnohé!

Venuše Jitřenka ze Lva v trínu k Jupiteru otevře dveře vášním a citům, které mohou pohnout naši mysl a vést nás k tomu, že se odvážíme překonat vnitřní zábrany, neb Jupiterův retrográdní pohyb vyzývá k překonání vnitřních zábran či v druhém případě k jejich kompenzaci svéhlavou činností bez ladu a skladu.
Jak vidíte, v textu je mnoho mocné naděje, mocné jako je zemský trigon, který svou důsledností, praktičností, důmyslností a hloubkou může poskytnout na čas důležité útočiště i východisko k našim aktivitám.

Zajímavostí bude, jak nám zemský drak vyzní v rámci světa, neb směrem na východ se konstelace posune s Lunou k Descendentu a směrem od nás na západ se zas Luna dostane k Ascendentu. Takže západ s něčím přijde, na co bude východ reagovat. Nezbývá, než doufat, že to nebudou přílišné vychytralosti, protože konstelace s napěťovými aspekty v podloží, nenechá nikoho dlouho chytračit na úkor druhých. Mohly by se na světlo světa dostat zase nějaké informace, které ukážou, jak to na světě chodí. Duch Juliana Assange ať obsedne připravené!

Od středy se tedy pusťme do toho, co je pro nás důležité. Zakousněme se do toho, co nás zajímá, co chceme poznat, čemu porozumět, neb nám to půjde do hlavy a také do těla, pokud se rozhodneme s ním něco udělat. Pro hlubší proniknutí do tématu, do praxe fyzické i duchovní, pro změnu chování k vlastnímu tělo výhodné dny až do 24.8.

Pěkný zbytek prázdnin, léta a teplých dnů Váš Marluk

P.S. Je-li mezi vámi někdo bylinář, spagyrik, alchymista, hermetik, mystik … ať se v druhé polovině týdne pustí do Díla!

P.P.S.  Chcete-li se dozvědět víc, studovat nebo reflektovat svůj horoskop, nabízím své služby astrologické i terapeutické. Můj web funguje bez reklam a také placené propagace. Důvodem je mi snaha o nezávislost. Pokud se vám moje příspěvky líbí, můžete se přihlásit k odběru a také mne finančně podpořit drobným příspěvkem na provoz. Vřelé díky za váš opravdový zájem a podporu.