Horoskop pro 32. týden – úplněk noci nejjasnější

Začínám poeticky snad právě proto, že konstelace poetická není ani náhodou. Úplněk, který nás v pátek čeká, podpoří kvadraturu mezi Saturnem a Uranem do T-kvadratury. Dračí hlava míjející Uran s Martem ve vrcholu konstelace v Býku jen dotvrzuje, jak už je Uranem značně rozorané pole našich zvyků, tradic a jak se zcela rozbil pocit, že k nám něco patří a že něčím konkrétním disponujeme. Otevřelo se období, kdy máme znovu objevovat sebe, to co je nám vrozené, co je rodové, co je naší tradicí a co zvykem, a jak jsme s čím spojeni. Nuže, pohleďme napětí pěkně do očí. Jedním z východisek nastávající situace je, vzít ji jako příležitost a uvědomit si, že dokážeme být zvědaví i v této chvíli a dokážeme zkoumat, kam nás tahle doba přivede.

Slunce bude v pátek odrážet své životodárné světlo na povrchu Měsíce, který je v konjunkci se Saturnem. Jejich spojení interpretujeme jako velmi pragmatické, zaměřené na fakta a v podstatě přehlížející jakékoliv známky citů a emocí, neboť ty by mohly jen a jen zakalit jasný pohled a zdravý úsudek. Rozhodnutí, která se tento týden a zvláště po úplňku naplní, budou čistě účelová a důsledně zaměřená na jasný zisk i za cenu rizika, které symbolizuje Uran s Marsem v Býku.

Čína zjevně ještě víc využije hrozby vojenského zásahu, neboť se jí ukazuje moc, kterou má. Je to vcelku závratné, uvědomíme-li si, že má zásluhou možnosti vpádu na Taiwan v rukou ekonomické ztráty euro-amerického světa. Jupiter, který se relokací úplňkového horoskopu dostane pro Peking na Descendent hovoří jasně, že si Čína tento vliv užije a bude v tomto duchu tlačit svět. Co naplat, že má své oponenty a nepřátele. Její pozice v tuto chvíli je silná. Rusové předvedou svéráz jejich vlastních pragmatických kroků, a tak bych vůbec nečekala, že by chtěli cokoli na válce na Ukrajině měnit. Konstelace pro Moskvu naznačuje, že spíše budou hledat daleko intenzivnější a účinnější prostředky, jak dosáhnout svých nemalý cílů. Jestli při tom ušetří či neušetří životy natož jadernou elektrárnu, bych nespoléhala.  My v Čechách se budeme potýkat s nutností regulovat své touhy a pohodlí a přitom ještě stále budeme doufat, že to není tak horké, jak se to podává. Horké to je a právě tento úplněk ukáže, jak dlouhodobé systémové nastavení ekonomiky na růst, který je závislý na spotřebě, je pro nás neúnosný a destrukční.

Oslavenci těchto dnů, zvláště pak úplňkoví, to nebudou mít jednoduché. Měli by se připravit na rok, který je bude trhat na kusy do dvou protichůdných směrů. Jeden jim bude říkat, aby rozhodně nic neměnili a vydrželi všechny nepříjemnosti při zachování status quo a druhý bude křičet po změně a radikálním zlomu. Vydržte do půlky února příštího roku a pak teprve udělejte závěry.

Lidé, kteří mají Slunce, Lunu nebo osobní planety v rozmezí 18°- 23° Vodnáře by měli být v nastupujících dnech pozorní a držet se toho, že je třeba třikrát měřit než jednou říznout. Tranzitující Saturn bude úplňkem posílen,což může v jejich životě vyvolat pochyby, úzkosti, pocity marnosti či nebývale bezcitné období. Na tyto projevy nedejte. V podstatě jde o to, abyste se koncentrovali jen na to, co je v danou chvíli pro vás nutné a podstatné. Nic víc a také nic míň. Nebojte se. Koncentrace někdy působí jako nátlak, ale jakmile si ji osvojíte, zjistíte, že vás vede i k poznání sil a schopností, které máte. Jen je vše pod tlakem aneb jak lidově říkáme: „Už zas něco musím…“ Budete-li se i z donucení koncentrovat, nemusíte mít žádné ztráty, naopak můžeme objevit i určité výhody.

Lidé narození  mezi 11-13. listopadem by měli být pozorní k inspiracím, které ukážou nečekané zvraty a rychlé sledy událostí v jejich životě. Na vás je udělat změnu a zkusit se postavit zvykům a stereotypům, které vás jen a jen brzdí ve svobodném životě. Co kolem úplňku podniknete, to se bude počítat.

Závěrem třeba připomenout, že na pozadí úplňkové T-kvadratury nám vstupuje Venuše Jitřenka do Lva a Pluton ji stále nutí jednat instinktivně, pudově a touha užívat si prázdnin, volna a tepla bude vrcholit. Následovat bude zesílení její vazby harmonickým trinem na Neptuna, který bude posilovat naši představivost a snění. Konspirátoři budou mít za týden svou žeň a propagandisté si budou mnout ruce, neb se šíření „potřebných“ zpráv obejde bez přílišných investicí. Mars v sextilu k Neptunu na tom nebude o moc líp a pokud chceme naslouchat dalším ideologiím a bláznivým úletům, prosím, jak si naše srdce přeje. Ovšem nutno připomenout, že současné konstelace jsou naprosto klíčové pro ty, kteří chtějí naslouchat Bohu, přírodě a životu. Zkusme si uvědomit, že vše nepříjemné se úhlem pohledu změní a že tohle uvědomění, vede k rozpoznání běhu světa.

Rada pro úplněk zní: „Čemu projevíme úctu, to s námi zůstane i po té, co otočíme pozornost jinam.“

Nezapomeňte naslouchat všem živáčkům a oslovte noční oblohu neb je nám třeba hermeneutiky (výkladu, překladu, interpretace) celého vesmíru! S úctou váš Marluk.

P.S. Chcete-li se dozvědět víc, studovat nebo reflektovat svůj horoskop, nabízím své služby astrologické i terapeutické. Můj web funguje bez reklam a také placené propagace. Důvodem je mi snaha o nezávislost. Pokud se vám moje příspěvky líbí, můžete se přihlásit k odběru a také mne finančně podpořit drobným příspěvkem na provoz. Vřelé díky za váš opravdový zájem a podporu.