Horoskop pro 38. týden – úplněk a výzvy podzimní rovnodennosti

V úterý nás čeká úplněk, ve kterém se Měsíc potká s Neptunem a Slunce se přiblíží k Marsu. Napětí před volbami by se mohlo krájet, pokud by ho vlastně lidé jako napětí prožívali. Situace se jeví spíše tak, že ti, co se chystají k volbám, už jasně vědí koho a jak a ti, co nevolí, se o další nezajímají. Pokřiky politiků a jejich sliby vyznívají krapet do prázdna a ti, co minule kritizovali rozdávání koblížků, teď jezdí po městech a rozdávají nanuky. Uff. Možná se vám zdá, že do horoskopu by politika neměla patřit, ale i ta patří do sféry společensko-kulturní a její vliv a konkrétní ideologie zas do ranku Neptuna, který nám s úplňkem vstoupil do hry.

Opozice Marta k Neptunu by se snad mohla pokusit rozčeřit vlny, ale spíš jen tiše zabublá a vyplaví malichernosti, které jen unaví. Rozbušku si totiž Mars ve Váhách nemůže dovolit odjistit, takže si nemyslím, že by se objevil někdo s něčím překvapivým. Jedna ideologie vystřídá druhou, přičemž se nic nemůže změnit, neboť ti odcházející rozdali před odchodem karty tak, že nezbývá hrát s tím, co kdo drží v ruce (a to jak u nás, tak i ve světě). Ať se podíváte kamkoliv, jeví se situace, jako možná proměna, ale ve skutečnosti jsou to jen kosmetické změny a ve výjimečných případech se na plná ústa konečně řekne to, co bylo skrývané, jako tomu je v Afganistanu. Jde jen o hlasy, o lidi nejde nikomu. Moje lehce pesimistické hledisko na volby, je vedeno tím, že napětí, které horoskop skrývá, se nebude realizovat okázale, ale na úrovni běžných denních aktivit jedinců, kteří právě v těchto dnech mohou vidět sebe ze širšího úhlu pohledu či větší perspektivy. Únikům z všední reality je přáno, stejně jako iluzím, lžím, mlžením a masovým módám. Takže pozor, ať si v nastávajících dnech nepřiživíme závislosti na něčem či někom. Na úrovni větších systému,bychom měli brát vážně hlavně dění v přírodě, neboť projevy živlů jsou pro mnohé setkáním zcela osudovým. Výbuch sopky na Kanárských ostrovech, hádka o ponorky, které ničí život v moři, střelba mladého komsomolce v Parmě, to všechno jsou různé projevy stlačené energie, která dlouhodobě kumuluje a dosáhne-li svého vrcholu, bouchne. Jsou to smutné události, které ovlivní časem i nás samé. Takže otevřeme oči a zkusme vydolovat ze sebe vůli, kterou použijeme ke zlepšení svých životů a alespoň životů těch, co jsou nám nejblíže.

Mluvíme-li u symbolu Neptuna o vizi, musíme si říct, čím je vize? Vize jako taková zaměřuje náš pohled do budoucnosti a tím nás i připravuje na to, co bychom právě teď a tady měli dělat. Každému se může odhalit záblesk světla, ve kterém rozpozná budoucí rysy svého díla, ať už je jakékoliv.

V období úplňku a následné podzimní rovnodennosti bychom měli vědomě hledat to, co můžeme v běžném životě změnit. Neptun v opozici na Mars a Venuše v opozici na Urana, jsou jak Romeo a Julie, kteří tajně oddání se snaží proměnit svůj svět. On se nebojí pro ni mnohé obětovat a ona odvážně zkouší neprozkoumanou cestu temnotou. Tato podobenství budiž nám výzvou pro tyto dny:

Zkusit obětovat každodenní konzumní pohodlí a rozpoznat , bez čeho se klidně obejdeme.

Zkusit odvážně nové přístupy, s kterými jsme doposavad neměli tu čest se setkat.

Udělá-li tak každý stý člověk, může se mnohé změnit. Neptun jasně ukazuje cestu. Můžeme se spojit v mase těch, kdo se rozhodli jednat v každodenním životě jinak. Taková masa, ve které se jednotlivci neznají, jen se spojí na rovině vykonávané činnosti, má moc proměnit společnost. Zkusme to! Lhaním a manipulacemi jsme syceni dostatečně, takže už se klidně můžeme vrátit sami k sobě a ujasnit si, co vlastně chceme a co naopak nechceme dělat.

Podzimní rovnodennost je období, které působí dojmem zrychlení času. Můžeme prakticky zakusit, jak dění nabere spád a dny nám budou proklouzávat prsty jeden za druhým. Kdo se chopí výzvy, tomu se vize ukáže. Konstelace tedy vybízí, abychom v každodenních situacích naplňovali naše ideály, přenesli spiritualitu do praxe a neuzavírali ji jen do svátečních chvil, neboť jak Neptun naznačuje, každý okamžik může být sváteční právě proto, že je neopakovatelný.  

Odvahu Julie a soucit Rómea vám v každodenní praxi přeje Marluk.