Horoskop pro 4. týden 2021 – úplněk jako vrchol tlaku na proměnu

Vstupujeme do úplňkového týdne, který vyvrcholí ve čtvrtek vcelku pěkně napjatou konstelací, která by mohla otevřít další místa nepokojů čekajících na škrtnutí jiskry. V lednu prostě praská mnohé, co chce novou podobu. Na společenské i osobní rovině se nám ukážou takové věci, které je třeba operativně řešit a opravdu důkladně se jimi zaobírat. Je to výtečná šance se krapet posunout z našich lehce zaprděných postojů. Úplňková konstelace T-kvadratura nabízí krapet rozruchu, který by mohl zejména Vodnářům ukázat, kam směřovat, Lvům, co nepřehánět a Býkům a Štírům, co aktivně změnit. Napěťové konstelace totiž otevírají prostor, což můžeme přehlednout, budeme-li se zajímat jen o to, co napětím prasklo a opomeneme-li, co se vzniklou dírkou může začít klubat ven. Prostor je třeba využít. Připravme se a nebojme se podívat na to, co se díky napětí rodí. Otázkou na každého z nás je, zda se odvážíme zaplnit nově vzniklý prostor novým, nebo se vrátíme ke starým pořádkům, které sice fest smrdí, ale už je všichni známe. Nakonec ve společnosti takové tendence můžeme vidět.

Z osobního života mohu hlásit jen toliko, že jsem dostala souhrou událostí typu  – vymknutý kotník, chřipka, která nebyla kovid, zlomeného chodidla mého muže, stavem věcí u nás doma, online učením s dětmi a přípravou dcery na přijímačky, do stavu, který mi přinesl zajímavé poznání. Měla jsem týden takových pěkných symbolických snů. Za všechny zmíním jeden, ve kterém se v takové dobré náladě dívám do nebe a hle, v zamračených ale světlých mracích se utvoří trhlina, díra a v ní vidím kroužit ptáky. Protože mám na dálku špatný zrak, přimhuřuji oči, abych si lépe ptáky prohlédla. Jaké překvapení, že ptáci nejsou ptáci, ale andělé, takoví ti klasičtí ze středověkých maleb, ti, co mají jen hlavu a pak čtyři páry křídel. Krouží kolem otvoru. Hrkne ve mne a řeknu si: Může se člověk takto bezostyšně dívat na andělské kroužení? Asi možná ne, ale nedá mi to a koukám dál. Oni si toho všimnou, zakrouží spořádaně kolem otvoru v mracích a já vím, že oni vědí, a že to dělají pro mne a pak frnk a jsou pryč… Nu, takové pěkné symbolické sny se mi zdály, ale to, co přišlo po nich, bylo ještě zajímavější. Pak totiž přišel týden, kdy se mi zdálo o mě. Viděla jsem se v různých situacích a hlavně jsem viděla, co hraji za hry. Jak se naparuji, jak se vytahuji, což jsem myslela, že nedělám, jak se schovávám za různé pózy, prostě samé takové „pěkné“ způsoby, co člověk fakt s chutí chce na sobě vidět. Každé ráno jsem měla jinou dávku. Kupodivu jsem z toho nebyla v nějaké vnitřní nelibosti. Vzala jsem to tak, že se mi reprezentuje moje ego a že to je dobře, neb mohu vychytat místa, kde se s ním až příliš ztotožňuji, a kde si neuvědomuji, co dělám. A tak jsem každý den objevovala nové, kol čtvrtka, myslím, že to tak bylo, jsem už byla zvědavá, co zas na sobě objevím.

V souhrnu mohu říct, že napětí má svoje pozitiva, pokud ho člověk přijme. Jeho zásluhou se mi objevilo, co mohu zlepšit, kde lpím, a kde podléhám nevědomosti. Rozhodně nemám vyčerpáno, ale mám kousíček zas za sebou. Zmiňuji to proto, že se práce může odehrávat i touto podobou. Jen je třeba se neleknout a nemít k tomu, co je nepříjemné odpor, natož se tomu vyhýbat. Uznávám, že není snadné vidět na sobě to, co nemám ráda u druhých, ale mám-li pochopení pro druhé, je třeba ho najít i pro sebe a ustát to, co je stínem, tedy nechat stín rozpustit ve světle vědomí. Rázem je pak frázovitá věta plná života a osobní zkušenosti.

Takže tento nový týden je opět pěkným materiálem pro sebepoznání, pro poznání společnosti, pro poznání toho, že v životě napětí otevírá prostor, který je třeba přijmout a využít. Nebojme se ego-šalby, je jako sníh, stačí teplo pravého Já a roztaje. Odvahu a nezapomeňme, že teď je velmi dobrý čas na plánování toho, co chceme udělat v sobě, doma, v práci a na zahradě. Už promýšlím novou skladbu rostlin a také to, kam umístím bambus, který mne o Vánocích obsedl a zjevně chce proniknout na mou zahradu. Včera jsem na procházce viděla, jak to pod sněhem a listím už raší…takže poslední klidné dny a pak hlas přírod roztočí kolotoč venkovních prací. Váš MarLuk

Comments are closed.

PŘIHLÁŠENÍ k odběru novinek!