Horoskop pro úplněk 13. 7. 2022

Dny utíkají jako splašené a je to už déle, co si všímám a sbírám i výroky dětí, které si uvědomují, že čas či lépe dění se v prožitku odvíjí mnohem rychleji. Máme tu super úplněk, ano jen v našem mozku se bude zrcadlit jako velký a jen v době svého východu. Nic víc, ale také nic míň. Estetický zážitek se počítá, ale další bláboly o jeho magickém kouzle bych zařadila do pohádek pro věčně nedospělé a sentimentem zaslepené lidi.

Takže nejprve popis: Slunce v Raku s Merkurem v konjunkci (před horní konjunkcí) v opozici na Lunu v Kozorohu v konjunkci k Plutonovi, obě světla v T-kvadrátu k Chironovi. Napětí od světel odvádí: Od Slunce trinus na Neptuna a sextil na Urana, od Luny trínus na Urana. Nutno dodat, že se objevuje památná kvadratura mezi Saturnem a Uranem (cyklus od roku 1988 s vrcholem 2008-10). Tolik stručný astrologický popis situace.

Co můžeme očekávat?

Není od věci si uvědomit, že strašení zhoršením ekonomické situace není od věci a je nutno brát situaci vážně a dokud to jde, připravit se na propady (Zdůrazňuji slovo propady, neboť podzimní astrologická situace je drsná, ale není zas něčím, co už neznáme nebo něčím, co by mělo přinést totální kolaps).  V době po úplňkové bude zajímavé, jakým způsobem na světové dění zareaguje USA, neb se zdá, že z velmocí má našlápnuto k riskantní akci, která může pohnout událostmi. Relokace horoskopu pro Moskvu a Peking zatím neukazuje nic dramatického, což je sice dobře, ale znáte ten klid před bouří… O to víc, musíme dobře vnímat, co přijde ze strany Americky.

Úplněk je vyústěním situace vzniklé za novu a přes mnohá napětí ukazuje, že cesty, jak změnit stávající situaci, se ukazují. Otázkou je, jaká bude ochota přizpůsobit se současné potřebě na změnu systému. Vizionáři jaderné fúze budou muset přidat, aby jejich výzkumy byly finančně podpořeny, ostatně jako mnohé další alternativy, neboť program „zelené záchrany“ si rozdělil obchody jinak. Je zajímavé, jak málo vlivu mají ti, co mohou nabídnout řešení. Příčina je jasná, do změny se nikomu nechce, zvláště, když stávající situace nese zlatá vajíčka. Nu, uvidíme, s čím začnou v rámci domácí politiky Němci, neb Uran se v úplňkovém horoskopu dotýká IC.

V rovině osobní si můžeme v příštích dnech sáhnout na svou vlastní ochotu ke změně. Dynamika dnů si vyžádá, abychom zkusili nové přístupy a nebáli se změny. Vše se bude odehrávat v čistě osobní rovině, tj. v našem soukromí. Takže naše prdy bude třeba řádně vyvětrat.

Úplňkoví oslavenci budou pionýry, kteří budou muset opustit chlívky svých zabydlených zvyků a vydat se novými cestami i za cenu osobních smutků nad opuštěním „hraček“, s kterými si s oblibou léta hráli. My ostatní bychom měli přijmout nabídku vesmíru a vytvořit si nová pravidla v osobním životě. Zkusit se víc otevírat pohledu na sebe samé i na prázdnotu, kterou obsahuje naše mysl, pokud přestane věnovat pozornost všem fantaziím a obrazům, které ji běžně naplňují. V oné prázdnotě, která je vlastně plností, se skrývá soucit, jako přidaná hodnota. Nebojme se tedy komplikací, které se nyní kolem úplňku objevily, neboť se brzy vyřeší a otevřou prostor k novým sice drobným pořádkům, ale malými trhlinami se časem otevře prostor pro větší změnu. Je nám ji třeba, jinak přijde v děsivějším podání, neboť tak si lidé vybrali. Mají vizi apokalypsy a ne vysmátých obličejů ve všeobecné záplavě Země humorem, který také otevírá nové, ale na změnu smíchem zatím lidi neslyší.

Sečteno podtrženo máme před sebou pěkné dynamické letní suché dny, které budou jako zralý plod malin čekat na utržení – využití, jinak spadnou na zem, což není špatně, ale semínka se nedostanou dál od mateřské rostliny, která své blízké okolí naplňuje svými podzemními oddenky. Nebojme se pustit do nového, ať je to práce, studium, cesta, změna v domácím řádu…atd. Každý si dosaďme to, co cítíme právě v tuto dobu, že nás tlačí. Vlny se zvedají, a kdo na ně naskočí, toho svezou, kdo bude čekat riskuje zaplavení. Výběr je na nás. Pěkné dny váš Marluk

Pro zvídavé. Sabiánský symbol novu byl obraz SKUPINA OBLEČENÝCH KRÁLÍKŮ SI VYKRAČUJE JAKO PŘI OFICIÁLNÍM DEFILÉ. Prvotní kroky jsou vedené nápodobou. Otázkou je, co a jak napodobujeme, tj. od koho přejímáme vzory a způsoby postupu? Další věcí je, zda jsme se vůbec k takovému kroku osmělili, zda jsme se pokusili něco napodobovat a všímat si přitom toho, co to s námi dělá? Pokud ano, tak nám úplněk ukazuje, že máme naději, neb Slunce stojí na Rak 22°: MLADÁ ŽENA VYHLÍŽEJÍCÍ ­ PLACHETNICI

perokresba Karel Jerie

Klíčová myšlenka: Duše otevřená velkým snům touží ­po štěstí přesahujícím všechny představy.

Pokud si za mladou ženou představíme svou vlastní tvůrčí sílu, která je ve svých počátcích – mladá, plná možností jak se projevit, vybízí zdrojová síla k projevu toho, co máme v sobě. Emoční vzruchy, které nám nevědomí (moře) umožní použít, bychom mohli dát do služeb našich představ (plachetnice). Prostě je třeba využít toho, že se uvnitř nás probudila tvořivá síla, která například ve formě hledání úspor, zkusí zas dělat něco tzv. podomácku. Projevení naší kreativní síly je to, oč jde Slunci, což je také provázeno tím, že musíme mít víru, že se nějaká plachetnice objeví. Bez víry bychom při pohledu na široširé moře mohli podlehnout skepsi. Dane Rudhyar ve své interpretaci pokládá zajímavou otázku, kterou přepisuji: „Uskuteční se velký sen? Dočká se cit, jenž je připraven vytrysknout vstříc Přicházejícímu? Klíčovým slovem je OČEKÁVÁNÍ: Dočká se konečně Věčná Žena?” Je na každém, jak si odpoví, ale návodem může být obraz Měsíce, který ukazuje, za jakých okolností můžeme ono dočkání se objevit. Kozoroh 22°: GENERÁL S NOBLESOU PŘIJAL PORÁŽKU, ČÍMŽ PROJEVIL VZNEŠENOST ­ CHARAKTERU

perokresba Karel Jerie

Klíčová myšlenka: Uvědomit si, že je možné růst ­ prostřednictvím porážky, a to stejně dobře, ne-li lépe, než skrze úspěch.

Jak patrno, obraz hovoří jasně. Ukazuje nám, že je třeba si připustit stav porážky, která ukazuje, jen tolik, že na daném poli nemá cenu dál bojovat, ať je tímto polem cokoliv, co se nám nedaří. Přijmout prohru je ukázkou charakteru, neboť určitě každý z nás si pamatuje, co je schopen udělat, aby prohru odklonil, obešel nebo dokonce zazdil, aby ji ani on sám nepocítil. Za postavu generála si můžeme dosadit ego, náš charakter a poznat, zda jsme už dospělí či ne. Jsme-li dospělí, přijme prohru tj. přijmeme své limity a hranice a nerozbrečíme se ani se nesložíme, natož abychom si vylili na někoho zlost. Prostě ustojíme pohled na sama sebe v zrcadle známém z Nekonečného příběhu, kdy poslední zkouškou v Sandonoricu je pohled na sebe a přijmutí právě toho, co se skrývá za slovem porážkou vlastních iluzí o nás samých. Neboť je to šalba, která nám říká, že jsme něčím lepším, než doopravdy jsme. A právě v této chvíli pohledu na sebe sama se ukáže naše vnitřní síla, která by měla odrážet víru a odvahu mladé dívky vyhlížející plachetnici. Nic proto dopředu nevzdávejme! Nepodělejme se z toho, že jsme jací jsme, prostě se vezměme a použijme se pro tvorbu, kterou od nás Vesmír vyžaduje. Nehodnoťme, ale tvořme, učme se a zkoušejme něco málo nového, neb to se počítá.

P.S. Chcete-li se dozvědět víc, studovat nebo reflektovat svůj horoskop, nabízím své služby astrologické i terapeutické. Můj web funguje bez reklam a také placené propagace. Důvodem je mi snaha o nezávislost. Pokud se vám moje příspěvky líbí, můžete se přihlásit k odběru a také mne finančně podpořit drobným příspěvkem na provoz. Vřelé díky za váš opravdový zájem a podporu.