Horoskop pro novoluní 29. června 2022

Novoluní otevřelo bránu prázdninám a s vysvědčením přineslo i nabídku na dynamický měsíc (Nov svírá rozběžnou kvadraturu k Jupiteru, trioktil k Saturnu a kvintil k Marsu). Ukazuje se, že vstupujeme do akčního měsíce, který pustí stavidla rozpínavosti a svéhlavosti. Podle toho, co můžeme z konstelace vidět, nás potkají akce vedené sice z dobrých ale velmi nepromyšlených až svéhlavých impulzů.

Pro nástup na předsednický post EU máme podmínky, za kterých si nás ostatní všimnou (novoluní na Ascendentu). Ovšem tlak vyhovět požadavkům mocnějších ukáže, že se naše očekávání snadno rozplynou mezi podstatně většími dravci, kteří si svou kořist budou dobře střežit. Novoluní padající na Pluta horoskopu Československa (18:59) zdůrazňuje krizi vlastního směru naší země, než jasný program. Horoskop pro Českou republiku (1993) ukazuje nov z devátého domu na MC horoskopu republiky v kvadratuře na Lunu v sedmém, což bychom mohli vnímat, jako oživení trendu, který jde proti lidu a nepřispěje upevňování vztahů. Sebeprosazení a rozhojnění hodnot a zájmů nebude znatelné, neb Saturn cloní Venuši republiky. Mnohem důležitější bude naše veřejné vystupování po novoluní 25. září, který je symbolem zvratů a velkého napětí. Nástup podzimu lze stěží odhadnout, neboť Merkur a planety od Jupitera dál budou retrográdní, takže vše bude jinak, než jak si plánujeme. Dostatek trinů ve zmiňovaném zářijovém novu napovídá, že by se situace nemusela vyhrotit do destrukčních rovin, neboť veškeré napětí je odvedeno harmonickými aspekty, a to je šance na zmírnění pádu.

Z toho mi vychází, že až do září se budou mocní tahat o moc a kout pikle dál v duchu „zkusíme,co to udělá”. Do září je prostor pro výstřelky, fantazie, ale i racionální pokusy uvědomit si, že zastavit rozjetý vlak ekonomické krize, která se na povrch dostala v roce 2008, tak dobře nelze. Jde však proměnit způsob přístupu a nakonec si zvědomit dílčí kroky, které ke současné krizi přispívají. Složitou situaci budou mít v Jemenu a Somálsku, kde nov i Jupiter jsou v osách horoskopu a je zde pravděpodobnost, že sem opět nezamíří pomoc či se jim dostane toho, co jim zmírnění hladomoru nepřinese.  Pozoruhodnou situaci má východ USA počítaný pro New York, neb tam se na Ascendent (tj. do popředí) dostane tentokrát neaspektovaný (tj. bez jakéhokoliv vztahu k dalším planetám) Uran v Býku. Co tam zas vymyslí za „revoluční” novinku? A co přijde z Moskvy, kde je zdůrazněn Pluton a Neptun? Tam to vypadá na přiostření do tvrdosti a ztráty kompromisů. Čína má zdůrazněn Merkur na MC, a tak by tentokrát mohla být prostředníkem informací a jednatelem. Otázkou bude, kdo ji co nabídne?

Pro nás osobně je aktuálně třeba využít července k nabrání sil a vytvoření zásob a rezerv, které se nám později budou hodit. Máme-li v plánu se do něčeho pustit, sbírejme v červenci materiál a to na jakékoliv úrovni. Zvážit bychom měli objem prostředků, které chceme během července utratit, a které naopak do něčeho investovat. Červenec by mohl být přehlídkou toho, co ještě můžeme a chceme. Tlak urvat si své pohodlí nás opět může zaslepit. Ač se nám nebude chtít, mysleme na zadní kolečka a souběžně se spontánními nápady posilujme vůli promýšlet následné kroky. Nespoléhejme na to, že někdo něco ví a udělá to. Tahle doba ukazuje, že nikdo nic pořádně neví a ti, co se tváří, že ví, prosazují jen své velmi omezené zájmy. Ať už máme nebo nemáme dovolenou, každý si může najít chvíli a položit se do náruče přírody a srovnat si hlavu v leže na stráni, u vody (vypadá to na vedra a sucho), cestou do kopce nebo při sběru bylin. Tlak expandovat, chtít něco a pak zas něco dalšího, být stále v přívalu příjemných podnětů, bychom měli vůlí regulovat a brzdit uzemněním. Ve hře je Jupiter, který je symbolem rozšiřování si obzorů, dalekých cest, růstu a chtění, ale souběžně s tím je i symbolem zahlcení, zaslepení požitky, přehánění a vyvyšování jedněch nad druhými a v neposlední řadě vede k cestě kompenzací, které pak vznešeně označí za osobité úsilí.

S přáním smysluplně využitých dnů váš Marluk

Pro zvídavé:

Nov je na sabiánském symbolu Rak 8°: SKUPINA OBLEČENÝCH KRÁLÍKŮ SI VYKRAČUJE JAKO PŘI OFICIÁLNÍM DEFILÉ

Klíčová myšlenka: Všechny formy života mají sklon ­imitovat vyšší formy. Stimuluje to růst.

Tento dosti podivný symbol ukazuje na to, co je podstatné při všech počátečních krocích při vývoji vědomí a při posilování vlastního růstu spojením se s těmi, kdo už dosáhli vyššího evolučního či mentálního stupně. Každý, kdo hledá, hledá „Vzor“. Náboženský mystik hovoří o „Nápodobě Krista“. V Japonsku se student hudby posadí před učitele, hrajícího na nástroj, a pečlivě napodobuje každé jeho gesto.

Na tomto stupni sekvence vidíme základní rysy, které se opakují na začátku každého PROCESU UČENÍ. (D. Rudhyar Astrologická mandala, Půdorys 2003¨)

P.S. Chcete-li se dozvědět víc, studovat nebo reflektovat svůj horoskop, nabízím své služby astrologické i terapeutické. Můj web funguje bez reklam a také placené propagace. Důvodem je mi snaha o nezávislost. Pokud se vám moje příspěvky líbí, můžete se přihlásit k odběru a také mne finančně podpořit drobným příspěvkem na provoz. Vřelé díky za váš opravdový zájem a podporu.