Lunární horoskop – 7.-13.května 2012

Pondělí 7. (Měsíc v 3:39SELČ do Střelce) – úterý 8. května – Měsíc ve Střelci

 

V pondělí a úterý bude vnitřní klid ten tam. Příčinou bude zvýšená zvědavost a netrpělivost, která bude chtít být uspokojena. Směr, který se ukáže, bychom měli držet a hledat to, co nás zajímá. Trocha chaotičnosti nemusí být na škodu, pokud nepodlehneme naprosté zbrklosti. Energie bude dostatek. Vyhrotit se může rozpor mezi tím, co chceme a tím, co je možné získat.

Dny Střelce jsou vhodné pro aplikaci krémů, které zpevňují pleť nebo přispívají k většímu prokrvení pokožky. Doporučené jsou sprchy s vydatnou masáží stehen a partií boků. Hydratační krémy by měly být už v těchto dnech samozřejmostí. Zkracujeme růže a odstraňujeme suché a nemocné listy a větve. V těchto dnech stříháme okrasné dřeviny a keře a sekáme trávu.

 

Středa 9. (Měsíc v 4:00SELČ do Kozoroha) – čtvrtek 10. května – Měsíc v Kozorohu

 

Během středy uspějí ti, kteří musí něco vůči svému okolí prosadit. Jejich upřímná snaha bude korunována úspěchem. Pro subtilnější povahy to však naopak může být den, ve kterém se na ně kdejaký hejhula začne vytahovat. Mějme to na paměti. Ve čtvrtek se v zaměstnání nepouštějme do křížku s vedením. Vzpurnost není dobrý rádce. Pozor na zbrklé transakce s penězi!

V domácnosti nebo při čištění potahů v autě používáme chemické prostředky. Zvýšíme jejich účinnost. Dny vhodné pro manikúru a pedikúru. Lépe budou držet umělé nehty či další aplikace používané na nehty. K bramborám a květinám v truhlíku přihrňme půdu. Nezapomeňme, že „zmrzlí“ jsou před námi. Pokud zakládáme kompost, dobře si rozmysleme jeho polohu a velikost. Radou je, nepřidávat do kompostu vápno. Tlení tím neurychlíte.

Dny vhodné pro: práci v domácnosti, kutilství, barvení vlasů.

 

Pátek 11. (Měsíc v 7:03SELČ do Vodnáře) – sobota 12. května – Měsíc ve Vodnáři, 12. května – Měsíc ve druhé čtvrti (23:47SELČ)

 

Pátek nás může dostat mezi lidi, kteří budou na stejné vlně jako my. V pátek se otevírá prostor pro kosmetické úpravy a pro čištění zubní skloviny. V sobotu se nenechme připravit alespoň o malou procházku. Pohyb bude nesmírně důležitý. Pozor na míru vůně z vonných tyčinek. V tyto dny může jejich aroma rozjet bolesti hlav.

Před zahrádkáři je měsíční fáze, při které není výhodné vysazovat rostliny. Raději plánujme rozvržení cest či budoucích altánků. Udělejme průvan v šatníku. Nepotřebné věci nekompromisně odložme na charitu. Dny Vodnáře by měly vnést svěží nadšení do úklidů kumbálů a zahradních přístřešků. Čistit můžeme porcelán a skleněné předměty. Stačí jen vlhký hadřík a jemně rozdrcená sůl. Na zahrádce a u pokojových rostlin prokypřujeme půdu.

Vhodné dny pro: péči o tělo, kutilství, práci v domácnosti

 

Neděle 13. (Měsíc v 13:42SELČ do Ryb) května – Měsíc v Rybách

 

Rozhodně nemějme strach z citů a volnomyšlenkářských nápadů. Riskujme tam, kde vás to napadne. Některé vztahy se tím uvolní. Nedělní večer může podtrhnout naši smyslnou linku. Otázkou je, zda ji chceme otevřít? Dopřejme si řádnou koupel a nešetřeme nápady jak si ji zpříjemnit. Relaxace při svíčkách ve vaně, masáž těla a následné uvolnění jsou hlavními motivy závěru týdne.

Den vhodný pro: lásku, zalévání – přihnojování a přesazování rostlin.

Týden plný pohody, tvůrčí inspirace a odvahy přeje Martina Lukášková

Comments are closed.