LUNÁRNÍ HOROSKOP OD 11. – 17. ČERVNA

Pondělí 11. června – Měsíc v Rybách, 11. června druhá čtvrť (v 12:41SELČ)

 

Atmosféra pondělí může být trochu tísnivá a rychle se může proměnit ve vztahovačné jednání. Pusťme se do fyzické práce. Námaha uvolní stres a napětí. Pozor na míru alkoholu, který nyní může vést ke zbytečným duševním propadům. Opatrní buďme v míře jídla, které zkonzumujete. Snadno nabereme kila na víc.

Na zahradě stříháme odnože a dáváme je k zakořenění.

 

Den vhodný pro: zalévání, hnojení a přesazování květin, praní prádla.

 

Úterý 12. (Měsíc vstupuje do Berana 6:21SELČ) – středa 13. – čtvrtek 14. černa (Měsíc vstupuje v 18:22 SELČ do Býka) – Měsíc v Beranu

 

Elán, který do nás vstoupí, naplno využijme! Nic neodkládejme, ale zároveň nespoléhejme jen sami na sebe. Ve dvou se to lépe táhne! Až opadne nadšení, partner nebo kolega nám dodá sílu. Pozornost věnujme všem svým rychle učiněným rozhodnutím. Unáhlenost není dobrým rádce! Váháme-li učinit první krok směrem k určitému člověku, zkusme rozjet akci ve středu. Nehleďme na případnou trapnost okamžiku. Počítá se akce a upřímnost. Co je nyní „trapné“, může být za pár dní hřejivě veselou vzpomínkou. Otázkou bude, jak využijeme romantické rozpoložení? Nesmělé povahy by si měly dodat odvahy a zkusit své štěstí. Někdy pouhé: „Mám tě rád-ráda“, udělá hotové zázraky.

 

Sekejme trávník, stříhejme živé ploty a zaštipujme rostliny – podpoříme pomalejší růst. V této měsíční fázi tvarujme bonsaje. Ve dnech Berana nesklízejme ovoce! Naopak je vhodný čas pro kácení dřeva a jeho uskladnění k vysušení.

Ve dnech Berana a ubývajícího Měsíce se těžila rašelina na topení. Hlína bude sušší.

Dny vhodné pro: lásku, sekání a střih rostlin, péči o pleť obličeje, kutilství.

 

Pátek 15. – sobota 16. června – Měsíc v Býku

 

Páteční rozhodnutí budou mít dlouhotrvající následky. Dobře zvažme, komu dáme svou důvěru a pro co se závazně rozhodneme. Mnozí se mohou dostat do situace, kdy jim někdo vytrhne trn z paty, a tak se neuzavírejme před lidmi z okolí. Sobota nás povede k větší praktičnosti ale i umíněnosti. Raději se přikloňme k hlasu svých smyslů než k vzteku, který tu a tam bude vystrkovat růžky.

 

Dny Býka před novoluním jsou vhodné ke kastrování zvířat. Po zákroku je nutné dopřát zvířatům klid, tmu a bezpečné ležení v naší blízkosti. Zvířata můžeme i účinněji zbavovat červů a parazitů.

 

V tyto dny nás moudrost předků nabádá stavět a stloukat dřevěné ploty.

 

V pátek si můžeme nechat plombovat zuby.

 

Dny vhodné pro: veterinární zákroky, vaření a péči o domácnost, aplikaci zpevňujících krémů.

 

Neděle 17. (Měsíc vstupuje v 7:24 SELČ Blíženců) – pondělí 18. – úterý 19. června (Měsíc vstupuje v 19:34 SELČ do Raka) – Měsíc v Blížencích, 19.června novoluní v 17:02 SELČ

 

Společenská atmosféra neděle přímo vyzve ke schůzkám a návštěvám všeho druhu. Mnoho lidí, mnoho slov a tak spousta informací, které nám mohou pomoci k dalšímu růstu. Příznivá doba pro seznámení! Proto se ani chvíli nemračme!

 

Na zahradě se pusťme do pletí plevele a vezměme škůdce útokem. Postřiky budou účinnější. V neděli dopoledne sekáme trávník pro pomalejší růst. Plejeme skalky.

 

Den vhodný pro: lásku, hydrataci kůže, péči o rostliny.

 

Týden plný pohody, tvůrčí inspirace a odvahy přeje Martina Lukášková

 

Comments are closed.