LUNÁRNÍ HOROSKOP OD 13. – 19. srpna

Pondělí 13. (Měsíc vstupuje do Raka v 10:27 SELČ) – úterý 14. – středa 15. srpna (Měsíc vstupuje do Lva v 20:05 SELČ) – Měsíc v Raku

 

V pondělí se bude dařit obchodům a navazování kontaktů s lidmi, které neznáme. Máme-li možnost, odlehčeme stravu. Zkusme nahradit teplý oběd zeleninovým salátem. Během svých volných chvil, buďme ponejvíce tam, kde se cítíme v bezpečí. Užijeme si tak velmi příjemné chvíle, obzvláště budeme-li s milovanou bytostí. S péčí o druhé to však nepřežeňme, abychom nevytvořili příliš dusivou atmosféru.

Tyto dny jsou opět vhodné pro kastrování a operace zvířat. Dbejme na to, abychom po zákroku měli kontrolu nad tím, zda naše zvířátko včas vyloučilo moč či stolici. Nechme je ve stínu, nejlépe v šeru a hlavně v klidu, stranou provozu domácnosti.

 

Dny vhodné pro: lásku, zalévání, hnojení a přesazování rostlin, zvířata, péči o tělo

 

Čtvrtek 16. – pátek 17. srpna – Měsíc ve Lvu, 17. srpna novoluní (17:54SELČ)

 

Čtvrtek bude velmi dynamický a my můžete mít chuť do všeho, jen do rutinní práce se ne a ne přinutit. Koho taková činnost čeká, ať se připraví na nevrlé reakce a značnou podrážděnost. Během pátku si připomeňme, že dokážeme být i hraví, zábavní a zkusme tak chvíli jednat. Pozornost, kterou nám dodá někdo z okolí, nám může být výzvou i radostí. Naopak pocity ukřivděnosti mohou pramenit z toho, že jste čekali něco na oplátku. Očekávání mohou mít tentokrát opravdu velké oči. Raději nic nečekejme a s velkorysostí sobě vlastní zkusme víc ze sebe dávat.

Novoluní ve Lvu je příhodnou dobou pro naprosto radikální změnu image. Máme-li chuť udělat něco radikálního se svým účesem, vzhledem či stylem oblékání neváhejme si dodat odvahy! Navštívit vizážistu není záležitostí jen pro postavičky ze showbyznysu.

V bytech a domech odstraňujeme plíseň. Dobře se bude grilovat a topit v krbech. Pro první zatápění v nových kamnech, grilech, pecích vhodné dny.

 

Dny vhodné pro: půst, lásku, vlasy-střih, kutilství

 

Sobota 18. (Měsíc vstupuje do Panny v 2:33 SELČ) – neděle 19. srpna – Měsíc v Panně

 

Víkend vyostří naši pozornost. Na cokoli pohlédneme, bude jako pod mikroskopem. Zaměřme tedy pozornost právě na ty otázky, které nás už dlouho zajímají. Uděláme si jasno. Po rozpustilých dnech přichází chvíle pro samotu a zklidnění. Samotu uneseme a ústraní nám bude vyhovovat. Využijme toho, že tělo bude dobře vstřebávat výživné látky.

Ve dnech Panny odlehčeme stravu od moučných produktů a dopřejte tělu větší množství vlákniny. Neukládejme ovoce a zeleninu, mohla by se více kazit.

Měsíc v Panně je vhodný pro sekání trávníků pro pomalý růst, ničení škůdců a to zejména hmyzu, pro výměnu či položení střešních izolací a vložení ochranných sítí proti hmyzu, k postřikům.

Lépe nám chytne barva na vlasy.

Ve dnech Panny se vám podaří dobře zkoordinovat stěhování či začátek rekonstrukcí bytů a kanceláří. Pro zařizování pracovních místností a koutů dobrý čas.

 

Dny vhodné pro: vlasy-barva, domácnost, kutilství, ničení škůdců, stěhování

 

Týden plný pohody, tvůrčí inspirace a odvahy přeje Martina Lukášková.