LUNÁRNÍ HOROSKOP OD 1. – 12. srpna

Středa 1. (Měsíc vstupuje do Vodnáře v 11:56 SELČ) – čtvrtek 2. – pátek 3. srpna (Měsíc vstupuje do Ryb v 15:58 SELČ) – Měsíc ve Vodnáři, úplněk 2. srpna (5:27SELČ)

 

Pocity sounáležitosti jsou velmi příjemné, ale v tyto dny nás vyzvou se vymezit a obhájit si svá práva a vlastní prostor. Ve dnech vzdušného živlu se nám bude snáze jednat samostatně. Opatrní buďme vždy, když pocítíme chuť k citovým experimentům. Měnit způsoby chování může být zábavné, ale na venek můžeme působit trochu bezcitně. Nepouštějme se do sporů s našimi matkami nebo blízkou starší ženou. Čtvrteční večer a pátek budou ve znamení příjemných chvil, rozjitřené fantazie a mnoha přání. Buďme s tím, kdo je nám blízký.

 

Zaštipujeme kvetoucí rostliny. Růže se nám mohou odměnit novým květenstvím. Odebíráme od rostlin výhonky na řízkování. Dny jsou nanejvýš vhodné pro zahájení prací na zateplování domů, výměnu oken, pro úklid půdních prostorů, větrání peřin, čištění peří, malování a lakování.

V době kolem srpnového úplňku dbejme na dostatečný příjem tekutin. Tělo mažeme vydatně krémy, neboť může docházet k výraznému vysoušení pleti. Chceme-li držet očistný dietní režim, měli bychom se vystříhat tučných potravin, sladkostí, sladkých nápojů, cukrovinek, trvanlivých salámů.

 

Dny vhodné pro: lásku, rostliny – přesazování, výživa pleti, domácnost.

 

Sobota 4. – neděle 5. (Měsíc vstupuje do Berana v 22:59 SELČ) srpna – Měsíc v Rybách

 

Proplout všemi víkendovými nástrahami nemusí být nijak složité. Otázkou bude, zda nesedneme na lep člověku, který bude mít „sladké řeči“. Neutopme se v soucitu. Určitá ostražitost bude na místě. Večery budou stvořeny k vysedávání na zahradě, balkónu, terasách, parcích, v zahradní restauraci nebo u ohně. Klidné večery nás příjemně naladí. Nepodceňujme letmá seznámení! Budoucnost navázaných vztahů ukáže čas. Nespěchejme a neunáhleme se. Z nesmělého začátku se může vyklubat vášnivý vztah.

Dny budou příznivé pro sebepoznávací kurzy a výukové pobyty. Máme-li možnost trochu relaxovat nebo dokonce meditovat, neváhejme. Zklidnit se můžeme i uprostřed přírody.

 

Víkend ve znamení Ryb nás může inspirovat k rozličným způsobům, jak se setkat s vodním živlem. Samozřejmostí by se mělo stát zalévání rostlin a přihnojování. Pamatujme, že i přestože máme volné dny, neuskladňujeme ovoce. Ve dnech Ryby bude náchylnější k hnití.

Masáž těla po vodní lázni doplňujeme tělovým pealingem, hydratačními krémy.

 

Dny vhodné pro: lásku, rostliny – zalévání, hnojení, péče o tělo.

 

Pondělí 6. – úterý 7. srpna – Měsíc v Beranu

 

Pondělí bude provázeno dynamickou energií. Události mohou nabrat spád a klidný víkend vystřídají rušné zážitky. Pro podnikavé lidi výhodný čas na rozhození sítí a propagování vlastní aktivity. Neváhejme využít služeb reklamy. Dobře by měly jít vyřizovat naše záležitosti po telefonu a internetu. Speciálně pro spuštění internetového obchodu dobré dny!

 

Zelenou dostanou všichni, kdo si naplánovali výlety a sportování. O zábavu bude postaráno a energie budeme mít na rozdávání. Trochu se tím zvýší naše netrpělivost. Než se na někoho rozkřikneme, počítejme vždy do deseti!

 

Dny vhodné pro: lásku, sport, podnikání, výlety, práci po telefonu a internetu.

 

Středa 8. (Měsíc vstupuje do Býka v 9:28 SELČ) – čtvrtek 9. – pátek 10. srpna (Měsíc vstupuje do Blíženců 22:11 SELČ) – Měsíc v Býku, 9. srpna druhá čtvrť (20:55 SELČ)

 

Ve dnech Býka si najděme čas a nepropásněme ideální příležitost k zavařování – marmelády, želé, ovoce naložené v alkoholu. Zvýšíme trvanlivost, protože ovoce nebude tak rychle kvasit. Přes jakékoliv počasí vám půjde práce pěkně od ruky. Od díla nás může odtáhnout jen touha užít si chvíle u dobrého jídla a pití. Chuť tu bude, ale pozor na ni! Nemusíme správně odhadnout míru a kila navíc budou jak přišitá. Do souladu se mohou dostat naše vzájemné potřeby. Proto je vhodné otevřít se v tyto dny druhým lidem. Můžeme najít společnou řeč.

 

Volnou chvilku věnujme sobě. Ženy by neměly váhat a udělat si pleťovou masku. Ať už přímo ovocnou či jinou, nechme masku působit o trochu déle. Speciálně se zaměřme na pleť šíje a krku. Ve dnech Býka budou lépe účinkovat vyživující a stahující krémy na krční partie.

Zaměřit se můžeme na hubení podzemních škůdců. Vhodné dny pro práci s dřevem, čištění a oprav dřevěného nábytku.

 

Dny vhodné pro: lásku, výživa pro pleť, zavařování, domácnost, kutilství.

 

Sobota 11. – neděle 12. srpna – Měsíc v Blížencích

 

Bezstarostné dny, ve kterých se nám nebude příliš chtít něco promýšlet či zkoumat. Kolem nás bude atmosféra volnosti. Necháme-li se unést touto atmosférou, získáme na zajímavosti. Přednost dejme rychlému vyřízení všech starostí a restů. Hlavním cílem těchto dnů bude zábava. Buďme pozorní k dětem. Díky přílišné roztěkanosti můžeme přehlédnout jejich trápení. Mohly by nabýt pocitu, že schválně opomíjíme jejich obtížnou situaci.

 

Uskladňujeme úrodu. Vyséváme cibuli určenou k přezimování. Máme-li možnost, choďme ve dnech vzduchu co nejvíce naboso. Přirozená masáž plosek chodidel je v současnosti nedocenitelná. Trpíme-li obtížemi s nadměrným pocením či plísněmi dolních končetin, pak je vhodné použít ve dnech vzduchu příslušné krémy a koupele. Minimálně si můžeme pomoci koupelí s mořskou solí či přímo přípravky z mrtvého moře.

 

Dny vhodné pro: rostliny, péči o tělo, kolektivní sport.

 

Týden plný pohody, tvůrčí inspirace a odvahy přeje Martina Lukášková.

 

Comments are closed.