LUNÁRNÍ HOROSKOP OD 25. 6. – 1. 7.

Pondělí 25. – úterý 26. června (Měsíc vstupuje do Vah v 19:15 SELČ) – Měsíc v Panně

 

V pondělí nám v zaměstnání neuteče ani jedna maličkost. Nespěchejme domů a vypořádejme se s tím, co je třeba uspořádat, roztřídit a domluvit. Předčasný odchod by mohl přinést těžkou hlavu, s níž bychom si příliš neužili.

Opravy a vylepšování bytu, domů nebo kanceláří budou hrát hlavní roli. Práci střídejme s pravidelným krátkým odpočinkem. Odjíždíme-li na dovolenou, bude stát za námahu, sepsat si seznam věcí k zabalení. Vyhneme se různým drobným a ve výsledku důležitým opomenutím.

V úterý se neváhejme více prosadit. Jednání, pohovory a zkoušky proběhnou dobře. Pro hledání nového místa dobrý den.

Řízkujeme muškáty, oleandry, fuchsie a hvozdíky. Vyséváme zimní cibuli a můžeme vysévat trávník k jeho zahuštění. Dny jsou vhodné k návštěvě zubaře – pro vrtání a trhání zubů. Dobře se nám povede při opravách drobných věcí v domácnosti, ale i větších oprav na automobilu. Zvláště půjdou ty z oprav, které vyžadují trpělivost a přesnost.

 

Dny vhodné pro: lásku, domácnost, kutilství, vlasy-barva

 

 

Středa 27. – čtvrtek 28. června (Měsíc vstupuje do Štíra v 22:32 SELČ) – Měsíc ve Vahách

 

Středa by mohla vnést zásadní zlom a řešení do projektů, obchodů a záležitostí, které se dlouho vlekly. Možnost něco účinně proměnit bude velká. Na poli vztahů získáme příležitost pochopit a domluvit se s lidmi, kteří nás zajímají. Zklidnění čtvrtka by nás nemělo oklamat. Nenechme se ukolébat do nicnedělání a prázdných rozhovorů. Jednoduše se nezapleťme do prázdných rozhovorů. Emoce nás mohou zaskočit. Otevře se totiž možnost, že nás z klidného pozorování okolí vyruší žárlivé myšlenky. Zůstat nezúčastněný nebude lehké. Raději se spolehněme na staré přátele, kteří jsou hotovi poradit nám radou i skutkem.

 

Na obličej můžeme aplikovat vyživující pleťové masky, neboť v tyto dny bude pleť přirozeněji vstřebávat živiny. Vhodné jsou výživná séra, vitamin C a E, pomáhající tvorbě kolagenu. Podpořit zlepšení pleti může popíjení rajčatové šťávy.

 

Dny vhodné pro: odstraňování škodlivin z pleti, mytí oken, větrání sklepů a úklidu půd

 

 

Pátek 29. – sobota 30. června – Měsíc ve Štíru

 

Pokud jsme unavení, nezoufejme. Pátek a sobota nabídnou zajímavé možnosti odreagování. Věnujme se péči o sebe. Naše mysl by si měla odpočinout a sytit se jen tím, co alespoň na chvíli dokáže povznést ducha. Uzavřenost by neměla sklouznout v rozmrzelost. Naznačme druhým, kde končí „naše“ bublina, jejíž hranice by neměli porušit. Předejdeme tak nedorozuměním a získáme klid, který se všem stranám ještě během těchto dnů vrátí!

Zkusme lymfatickou masáž. Pátek by měla vyplnit lehká strava kombinovaná s pěší chůzí.

S přibývajícím Měsícem ve Štíru sbírejme listy bylinek. Nechejme je zavadnout a sušme ve stínu dále ve dnech Střelce. Nesklízejme ovoce, neboť ve dnech vody budou plody náchylnější k hnití.

Maminky při této měsíční fází snadněji odstaví dítě od mateřského mléka.

 

Dny vhodné pro: květiny zalévání, přesazování, hnojení

 

 

Neděle 1. (Měsíc vstupuje do Střelce v 00:03 SELČ) – pondělí 2. července – Měsíc ve Střelci

 

Napětí můžeme vnímat mezi tím, co cítíme a čemu se musíme přizpůsobit. Vypjatější ale i inspirovanější situace mohou zažívat Blíženci a Střelci.

Žádné experimenty se zdravím! Nepřemáhejme se a nepodceňujme drobné bolesti kloubů a zad. Tělo potřebuje dostatek vápníku a magnezia.

Věnovat se můžeme konzervování potravin a ovoce. Zavařujme a vyrábějme marmelády.

 

Den vhodný pro: vaření, sekání trávy, zpracování a práci s dřevem, grilování

Týden plný pohody, tvůrčí inspirace a odvahy přeje Martina Lukášková